Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha megölném magamat, akkor...

Ha megölném magamat, akkor miben változna meg a világ? Miért lenne baj, ha a pokolba kerülnék? Ki a fenét érdekelne? És ha bárkit érdekelne, számítana is valamit?

Figyelt kérdés

Sokan mielőtt megteszik abban a hitben vannak, hogy majd valaki megmenti őket. Ha én leugranék, Isten sosem kapna el, hanem hagyná, hogy életem végéig égjek. (A Jehovák szerint meg jó szívű, mert csak meghalni engedne, sütögetni nem).


Tiszteletben tartja Isten, hogy nem kérem az életét és s nem kérem az országát? Nem fogja eröltetni?



2019. jún. 2. 21:44
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
egyáltalán miért ez a felhasználóneved?
2019. jún. 3. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:

Jó kérdés, ezt csak találgatni lehet.

Én megtettem volna simán, csak az életösztönön bukott el mindig. Ha pokolba kerültem volna, azóta káromolnám és átkoznám az istent odalent, mondjuk itt is ezt teszem.

Mirőlszól, ez a visszaküldős duma elég ellenszenves, ha engem küldenél viszsa azt mondanám csakazértse. Ne fájjon az hogy másnak jobb, hogy másnak nem kell szenvedni.

2019. jún. 3. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
Ez van #22, reménykedj hogy rád jobban hallgatnak majd mint rám! :D
2019. jún. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:

Elvben az öngyilkosok azért ölik meg magukat, hogy elmeneküljenek egy nagyon rossz helyzetből, lelkiállapotból. A pokol ennél sokkal rosszabb, úgyhogy nem oldódik meg ezzel semmi.

Kedves kérdező, nem fogja magát rád erőltetni, ha nem kérsz belőle.

2019. jún. 3. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim válasza:

Tiszteletben tartja, ha nem akarsz a mennybe menni, de a pokol a lelki kínok miatt szörnyű. Amilyen szomorú vagy most, az semmi ahhoz képest, mert a pokol azt jelenti, hogy te, a saját döntésedből elfordulsz a megoldás kereséséből és ezt véglegesíted. Most még dönthetsz másként is, ezért nem vagy a pokolban, és nem is tudod, az milyen.

Keress fel egy lelkészt és mondj el neki mindent nyugodtan. Segíteni fog.

2019. jún. 3. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
Az a patkány ott fönn, akinek a segge már beledagadt a trónszékébe, az küldözgesse vissza a töviskoronás kis fiacskáját, aki úgyis szeret keresztfára mászkálni.
2019. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 A kérdező kommentje:

#21, egész gyerekem koromban próbáltak rejtegetni miatta, de belefáradtam a menekülésbe, így most itt vagyok. (jó csak vicceltem, most biztosan nagyon nevetsz, vagy jaj, mégsem).

Miért számít, hogy mi a nevem?

2019. jún. 3. 20:01
 28/62 A kérdező kommentje:
#24 szeretném, ha rám eröltetné magát. Helyette csak szekták harcolnak értem és ellenem.
2019. jún. 3. 20:02
 29/62 A kérdező kommentje:

#25 vajon milyen lehet a végtelenségbe merülni? Milyen a határtalanság?


Bemásolom neked egy beszélgetésemet. Volt egy kérdés, hogy írjunk ha szomorúak vagyunk stb..

Írtam és ez lett belőle:


Én: Már nem emlészem mit írtam...(mert eltűnt)


Felhasználó:

"Miért gondolod így?

Általában már az is segít, ha valakinek elmondhatod a gondjaid. Vagy az igazság túl kemény?"


Én:

"

Önmagunkat legyőzni erő, vagy inkább gyengeség?

Nekem nem arra van szükségem, hogy valaki meghallgasson, megértsen, tanácsot adjon.

Nekem meg kell változnom, de mivel évek alatt nem sikerült, sosem fogok megváltozni. Sosem fogok felébredni az álmomból."


Felhasználó:

"

Szóval nem érdekel mások véleménye, akkor nem fogod sértésnek venni, hogy szerintem nem is akarsz változni. Megbékéltél azzal hogy Te nem tudsz változtatni, és tehetetlen vagy. Gyáva vagy :)"


Én:

"Így van. Sajnos rajtam nem működik semmilyen pszichológiai manipuláció. Előbb utóbb elengedsz."


Felhasználó:

"Neked kell tenned ellene, én csak itt vagyok ha beszélgetnél. :)"



Szerinted tényleg fontos vagyok neki?

Mennyire vagyok neki fontos?

Mennyire várhatom el tőle, hogy fontos legyek neki?

2019. jún. 3. 20:10
 30/62 anonim ***** válasza:

Szerintem húzd ki a fejed a Gyakoriból és a vallásból, és élj kicsit.

Járj el a barátaiddal, menj el bringázni egyet, vagy akármi.

Magadat teszed tönkre, hogy mindig ilyeneken agyalsz.

2019. jún. 3. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!