Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia házasságon belül...

A Biblia házasságon belül tiltja a pedofíliát? Hol? Melyik részben? Aki 50 évesen 5 éves lányt elvesz, és házas életet él vele, követ el bűnt? Mehet a mennybe?

Figyelt kérdés

Sokan a melegházasságon háborognak, hogy miért engedik meg némely felekezetben, államban, mikor a Biblia az erkölcsi alap, pontos útmutatást ad. De lényegében a melegek másnak nem ártanak.

Vagy például aki elvált nőt vesz el, ő maga is bűnös, ha elveszi.

Vagy aki csak gondolatban vétkezik, már az is vétkezik.


Viszont pl. a lányok az apjuk tulajdona a Bibliai gondolkodás szerint.

Ha egy 50 éves férfinak megtetszik egy 4-5 éves kislány, megkéri az apjától, az meg odaadja neki, (az sem bej, ha pénz ellenében), és házas életet él vele, bűnt követ-e el?

A mennybe fog menni, nem lesz bűne, amit meg kellene vallania, stb.

A kislány viszont ha nem akar nemi életet élni, visít, még ő lesz a bűnös, hogy nem adja a férjének a testét.


Nagyon sok a pedofil pap botrány manapság.

Ok, kisfiúkat rontanak meg főleg, ami a homoszexualitás miatt eleve bűn, de teszem azt egy felnőtt pap egy KISLÁNYT ront meg.


Bibliai szempontból csak annyi a baj, hogy házasságon kívül csinálta, apjától ki kellett volna kérni, el kellett volna venni, és mehetett volna a dolog.


2019. jún. 8. 00:26
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
73%
Ez nem így van. Eleve már csak azért sem, mert ilyenre nem tálalsz példát a Bibliában, hogy valaki gyereket vett volna feleségül. Másik dolog Pál apostol útmutatása, hogy házasság akkor legyen ha a felek túl vannak a fiatalság virágzásán (kamaszkor), harmadig pedig a világi törvények betartását előíró parancs.
2019. jún. 8. 03:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
45%
Jó kérdés, követem.
2019. jún. 8. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 jdfGabrella ***** válasza:
19%
Szerintem igen.
2019. jún. 8. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%

Ez kérdés?

Isten aljasságnak és istentelen cselekedettnek tartja.

A házasság intézménye felnőtt érett embereknek lett létre hozva, nem gyermekeknek.


"Férfit és Nőt teremtett" s ezeket megáldva mondta, hogy szaporodjanak, így ketten egy test.

Mind a két kifejezés testileg és elmebelileg is érett embereket jelent.

2019. jún. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
72%

Egyébként ez megbecstelenítést jelent, és erőszakot, hiszen a gyermek teste nem készült még fel a felnőtt korral járó életre. DE ha ezt is le kell íratnia Istennek, akkor az ember elméjével nagy bajok vannak....


„TERMÉSZETES vonzalom nélküliek . . .” (2Timóteusz 3:1, 3, 4).

*** g 07/10 9. o. Tedd a családodat biztonságos menedékké ***

Valójában az eredeti görög szó, az aszʹ-tor-gosz, melyet úgy fordítanak, hogy „természetes vonzalom nélküliek”, arra utal, hogy hiányzik az a szeretet, amelynek a családtagok között kellene megnyilvánulnia, különösképpen a szülők és a gyermekek között.


„Közületek senki se közeledjen valamilyen közeli, vér szerinti rokonához, hogy fölfedje mezítelenségét [azaz nemi kapcsolatot létesítsen vele]. Én vagyok Jehova”(3Mózes 18:6).

2019. jún. 8. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
17%

6-os - ezt írod: „Közületek senki se közeledjen valamilyen közeli, vér szerinti rokonához, hogy fölfedje mezítelenségét [azaz nemi kapcsolatot létesítsen vele]. Én vagyok Jehova”(3Mózes 18:6).


Akkor magyarázd el nekem, hogy ádám és éva, hogyan tudták benépesíteni a földet. Születtek gyerekeik... oké... és hogyan tovább??? ha nem egymással szaporodtak a gyerekeik, akkor kivel? De komolyan... fejtsd már ki nekem. hiszen csak ádám és éva lakott a földön...


Majd a vízözön után csak Noé családja maradt meg...nekik kellett újranépesíteni a földet... az ő gyerekeik is csak egymással tudták csinálni...

2019. jún. 8. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
44%

@3 ez nagy tévedés, a Mózesi törvény feketén fehéren tiltja a vérfertőzést.

Amiről te beszélsz az a beltenyészet, ami akkor szükséges volt, de ha evolúcióban hiszel akkor is megtörtént.

2019. jún. 8. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Valóban, az evolúcióban hívő emberek nem vallanak mást, minthogy valahol, valamikor, valahogy kialakult két szaporodásra képes ember különböző nemi jellegekkel, és benépesítették a Földet.
2019. jún. 8. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
50%
8-as a beltenyészet és a vérfertőzés az egy és ugyanaz, teát saját magad cáfolod... most akkor szükséges volt, vagy tiltja biblia, de mégis megtörtént?
2019. jún. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

-Pál apostol tanítása útmutatás

-Azt is tartalmazza, hogy házasság előtt a lány az apja tulajdona, tehát ő adja férjhez

-A vérfertőzés, állatokkal való közösülés nem tartozik ide

-Nyilván nem azért kérdeztem, mert én akarok ilyet elkövetni, csak arra vagyok kíváncsi, hogy a Biblia erkölcsi logikája szerint ez megengedhető-e, alapozhatjuk-e kizárólag arra az erkölcsi életünket.


-Úgy látom, segítségül kell hívni a liberális társadalom törvényeit is, kizárólag a Biblia útmutatásai alapján nem építhető fel egészséges társadalom.


-Ha valaki muzulmán országban lesz keresztény, azzal mi van? Vagy olyan helyen, ahol nincs ilyen törvény, igazságszolg. (Afrika), stb.

2019. jún. 8. 09:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!