Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia házasságon belül...

A Biblia házasságon belül tiltja a pedofíliát? Hol? Melyik részben? Aki 50 évesen 5 éves lányt elvesz, és házas életet él vele, követ el bűnt? Mehet a mennybe?

Figyelt kérdés

Sokan a melegházasságon háborognak, hogy miért engedik meg némely felekezetben, államban, mikor a Biblia az erkölcsi alap, pontos útmutatást ad. De lényegében a melegek másnak nem ártanak.

Vagy például aki elvált nőt vesz el, ő maga is bűnös, ha elveszi.

Vagy aki csak gondolatban vétkezik, már az is vétkezik.


Viszont pl. a lányok az apjuk tulajdona a Bibliai gondolkodás szerint.

Ha egy 50 éves férfinak megtetszik egy 4-5 éves kislány, megkéri az apjától, az meg odaadja neki, (az sem bej, ha pénz ellenében), és házas életet él vele, bűnt követ-e el?

A mennybe fog menni, nem lesz bűne, amit meg kellene vallania, stb.

A kislány viszont ha nem akar nemi életet élni, visít, még ő lesz a bűnös, hogy nem adja a férjének a testét.


Nagyon sok a pedofil pap botrány manapság.

Ok, kisfiúkat rontanak meg főleg, ami a homoszexualitás miatt eleve bűn, de teszem azt egy felnőtt pap egy KISLÁNYT ront meg.


Bibliai szempontból csak annyi a baj, hogy házasságon kívül csinálta, apjától ki kellett volna kérni, el kellett volna venni, és mehetett volna a dolog.


2019. jún. 8. 00:26
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én is úgyondolom, mint ahogy az első válaszoló.


A kérdés is normálisan lett megfogalmazva, viszont nekem is van egy kérdésem:


Ezt írod:

"Nyilván nem azért kérdeztem, mert én akarok ilyet elkövetni, csak arra vagyok kíváncsi, hogy a Biblia erkölcsi logikája szerint ez megengedhető-e, alapozhatjuk-e kizárólag arra az erkölcsi életünket."


A te erkölcsi érzeted miatt az miért rossz, ha egy szülő nyalogatja a gyerekét? Vagy bármilyen emberek nyalogatják egymást?

2019. jún. 8. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

"Aki pedig megbotránkoztat egyet e kicsik közül, akik hisznek bennem, jobb volna annak, ha malomkövet kötnének a nyakára és a tenger mélyébe vetnék. … Vigyázzatok, ne vessetek meg egyet sem e kicsik közül. Mert mondom nektek: angyalaik a mennyekben mindig látják Atyám arcát, aki a mennyekben van."

Ha egy 50 éves férfi szexuális viszonyt kezd egy 4-5 éves kisgyerekkel, akkor jobb lett volna, ha malomkövet köt nyakába és tengerbe ugrik. Teljesen mindegy, hogy ez milyen körülmények közt történik.

Egyébként nálunk jogilag 14 év az alsó korhatár, az Ószövetség kor helyett inkább a nemi éréshez kötötte.

2019. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
0%
#12 és ha nem botránkoztatja meg a kicsit?
2019. jún. 8. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
9: mi a baj? Leírtam miben hiszel. Nem is tudtad??
2019. jún. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:

60%-os:

-ő nem is írt evolúcióról

-neki nincs Bibliája, ami ezt tiltaná

-az evúció "hívők" nem ezt "vallják" (egyébként az nem egy vallás, ami dogmákban, hittételekben hisz)

2019. jún. 8. 15:02
 16/19 anonim ***** válasza:

A Biblia sem tiltja konkrétan a pedofíliát, de ez nem jelenti azt, hogy jóváhagyná. A gyermekek védelmében kifejezetten megnyilatkozik (Mt 18,6). A képmutató vallási vezetőket is megítéli (Mt 23,27)


A zsidóknál meg nem volt divat 5 éves kislányokat feleségül venni.

2019. jún. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
Nagyon elő ítéletes valaki szerintem benned vannak nem feldolgozott érzések :) Rómában 12 éves lányt már el lehet venni az arosztákrácia már fiatalabakkal iskimezdett a többi ember meg nagyrészt úgy is azt csinálja ami levan írva nekik... Nem hiszem abba hogy lenne jó vagy rossz ez mind relatív.......
2019. jún. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Ha elolvassuk a Máté 18:6-ot, kifejezetten azt jelenti a megbotránkoztatás, hogy azt előidézni, hogy ne hogyjenek Jézusban.
2019. jún. 10. 11:10
 19/19 anonim ***** válasza:

És szerinted mi okozza a hitetlenséget kérdező? Ha gyerekként megrontanak, az nem vezethet hitetlenséghez?


Amúgy, ha elolvasod a Biblia részét nem képező, de az apostoli atyák írásaihoz sorolt Didakhé-t, (pl. [link] abból teljesen egyértelmű, hogy hogyan viszonyultak ehhez a dologhoz és hogyan értelmezték az írásokat. Második rész 2. pont: "gyermeket meg ne ronts" Ez elég egyértelmű.

A zsidók is elítélték a gyermekek házasságát. Lányt legkorábban 12 évesen adtak férjhez, (előtte kiskorúnak számított) amit 1 év előkészület követett, szóval legkorábban 13 volt mire találkozott a férjével. Sajnos nem tudom idézni, de a Talmudban, a rabbinikus irodalomban szerepel, hogy aki fiatal lányát, nagy korkülönbséggel öreg férjhez adja, az paráznaságra adja a lányát. Tehát egyértelműen még a 12-50 párosítás is elítélték, nem hogy egy kiskorút adjanak egy vénemberhez. Ha férjhez adtak 12-13 éves lányokat, akkor azokat 14-18 éves fiúkkal adtak össze, nem az 50-60 évesekkel.

De, amúgy gondolj bele. Hol olvasol olyat a Bibliában, hogy bárkinek is gyermek felesége lett volna? Eleve a sokasodjatok és szaporodjatok paranccsal áll kapcsolatban a házasság. Vagyis olyan személy, aki koránál fogva még esélytelen a gyermek nemzésre, egyértelműen nem házasodhat.

Továbbá, Pál nem tanítja, hogy a lánya az apja tulajdona. A mondandójának az a lényege, hogy aki akar az menjen férjhez, aki meg nem akar, annak nem kötelező. (Szent Ágotát például, azért kínozták halálra a rómaiak, mert nem akart férjhez menni.) Az 1Mózes 24:57 alapján, ahol megkérdezik Rebekát, hogy akar-e férjhez menni, a zsidók nem adtak férjhez akarata ellenére lányt. (Károli Gáspár a Vizsolyi Bibliában ehhez a részhez ugyanezt a megjegyzést teszi. Nem lehet akarata ellenére férjhez adni lányt.) Ebből a részből továbbá az is egyértelműen következik, hogy a lánynak döntésképesnek kell lennie, egy gyerek viszont nem az.


Azt írod: "Ok, kisfiúkat rontanak meg főleg, ami a homoszexualitás miatt eleve bűn, de teszem azt egy felnőtt pap egy KISLÁNYT ront meg" Ezt nem is értem, miért kérdezed. Teljesen egyértelműen helytelen. Ezt tovább sem kell gondolni, eleve nemi erőszakról van szó, amit ráadásul egy pap követett el egy kiskorú ellen, ez pedig bőven kimeríti a megbotránkoztatásról szóló malomöves idézetet. (Luk 17:1-2)


A Biblia alapvetően nem rág mindent a szánkba, elvárja, hogy az emberek elgondolkodjanak azon, ami le van írva. Ettől függetlenül, egyértelműen kijelenthető, hogy elítéli a pedofíliát.

2019. jún. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!