Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A liberalizmus sátáni ideológi...

A liberalizmus sátáni ideológia a keresztények szerint? Miért?

Figyelt kérdés
2019. jún. 13. 10:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Ezzel mindig nagy felháborodást váltok ki, de az az igazság, hogy a liberalizmus keresztény alapokon nyugszik. Tehát pl. az amerikai Függetlenségi Nyilatkozat szó szerint azzal érvel, hogy azért van joga minden embernek az élethez, szabadsághoz, és boldogságkereséshez, mert a Teremtő így ruházott fel minden embert.

Ne értsetek félre, egy mai liberálisnak persze nem “kötelező” kerszténynek lennie, sőt...


Ott kerül konfliktusba a kettő, hogy a liberális világnézet szerint a mérce minden egyes ember belső énje. A konfliktus pedig az, hogy a liberálisok az erkölcsöt is az egyénhez igazítják. Tehát hogy csináld amit jónak látsz, amíg másnak nem ártasz vele. A keresztények pedig egy fix dolognak gondolják az erkölcsöt, aminek Isten a mércéje, és a Bibliából meg a lelkiismeretedből ismerhető meg.

2019. jún. 13. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Egy kis olvasmány-adalék a témához

Bergyajev: A liberalizmusról

[link]

2019. jún. 13. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
5%

"A liberalizmus sátáni ideológia a keresztények szerint? Miért?"

Először érdemes lenne definiálni, hogy ki mit ért liberalizmus alatt. Én azt a ma jól megfigyelhető tendenciát értem rajta, ami liberalizmus (ál)néven direktbe a keresztény-konzervatív felfogással megy szembe. Gondolom nem kell magyarázni, hogy ez miért sátáni.


Amit az egyes ír, az másféle liberalizmus, az lehet keresztényi is.

Nincs értelme tehát egységes liberalizmusról beszélni, hanem definiálni kellene a kérdésnél.


A Krisztus-féle liberalizmus pedig egyenesen Istentől jön. Ő totális szabadságot hirdet, azaz a hívő megszabadul a bűn fogságából.


De amelyik liberalizmus ma folyik, az sátáni, és a Jézus-ellenesek tartják fenn

2019. jún. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
40%

Nem tudom, én kereszténynek vallom magam, csak hát ez is már többfélét jelent, de eddig a legtöbb hozzászólásomra azt kaptam hogy liberális vagyok, jelentsen ez bármit, de ha mondjuk egyéni döntésből helytelennek ítélek meg valamit akkor szektás konzervatív vagyok, ha pedig szubjektív kérdésekben eltér a véleményem a tudományosan nem alátámasztható, csak feltételezett elgondolásoktól, az csak azért lehet mert a vallásom (ami úgy konkrétan nem igazán egy szervezethez köthető) nem engedi meg nekem hogy úgy gondoljam ahogy mások.

Tehát ha én gondolok valamit valamiről, akkor az meg sem történhet, hiszen egy ember egyénileg képtelen állást foglalni bármiben is, legalábbis akkor ha az ellenkezik azzal amit a másik fél be tudna fogadni. Ilyenkor azt én nem gondolhatom, csak egy ideológiailag megtévesztett áldozat lehetek.

2019. jún. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!