Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyik pogány hitvilág rokonsz...

Melyik pogány hitvilág rokonszenves számodra?

Figyelt kérdés
Természetesen ha van ilyen.
2019. jún. 14. 10:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Leginkább a görög mitológiát kedvelem.
2019. jún. 14. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Egyrészt az kirekesztő, hogy pogány, mert feltételezi, hogy a kereszténység szempontjához viszonyítod a vallást...


Tehát inkább helyesen melyik vallás, hitvilág rokonszenves számodra?


Számomra a kelta és germán hitvilág az, amely érdekes,de én magam nem gyakorlom egyiket sem.

2019. jún. 14. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A saját ősi magyar hitvilágunk érdekelne. Meg a druidizmus.
2019. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

#2 Elnézést kérek, teljesen igazad van. Bár a magam részéről én a pogány jelzőt büszkén viselem magamon, viszont valóban azt sugallja, hogy nem ér annyit, mint a mainstream vallások.


Köszi, hogy már hárman válaszoltatok.

2019. jún. 14. 12:34
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
Hát, ha belefér egy pici tréfa is, akkor én a pogány-keresztényt kedvelem :)
2019. jún. 14. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pogány szó mára elhagyta a negatív jelentését. A skandináv térségekben is szívesen használják a "pagan" jelzőt saját magukra a viking kultúrát örző emberek.

Egyébként engem is vonz, hisz imádom a skandináv térséget, a viking és finn, lapp hitvilág pedig szorosan kapcsolódik a kultúrájukhoz, habár ők is nagyrészt keresztények. Magyarok is beolvasztottak főleg a katolikus hitbe népi hagyományokat, és ezek számomra szimpatikus jelenségek.

2019. jún. 14. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ókori egyiptomi. Én se bánom a pogány szót.
2019. jún. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Nekem a buddhizmus szimpatikus, talán az adja meg a választ a legtöbb "nagy" kérdésre, és lehet hogy én vagyok tájékozatlan, de buddhisták által kirobbantott háborúról még nem hallottam, békés vallás, tiszteli az életet és a természetet.

Nekem egyébként kevert hitvilágom van, próbálom a hit és az ész közötti aranyközéputat megtalálni.

2019. jún. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A viking és a Wicca
2019. jún. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
72%

#8

Innen békések, ha ott élnél, akkor pedig véres üldözések áldozata lehetnél keresztényként. Japánban például kínozták és keresztre feszítették a keresztényeket egy időben a buddhisták, Bhutánban szintén üldözik a buddhisták a keresztényeket, Mianmarban a buddhisták ezrével ölik és üldözik a muszlimokat és keresztényeket is. Ezeknek nyugodtan utána is nézhetsz, nem kell elfogadni egyből állításaimat.

Gondolom nem árt ha tudod a buddhizmus valódibb arcát is, ami ritkábban jut el nyugatra.

2019. jún. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!