Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hogyan reagáljak egy ateista...

Hogyan reagáljak egy ateista provokációra?

Figyelt kérdés
Hívõktõl kérdezném, biztos veletek is elõfordult, hogy szàndékos provokatív kérdést tettek fel, vagy kijelentést kaptatok mögöttes üzenettel a hittel kapcsolatban. Ugye egy keresztény nem lehet indulatos, de mégis hogy kezeljem, a mikor az Uramat sértegetik, vagy kétségbe vonják a létezését? A Bibliában nincs ilyenrõl szó, mégis hogy kéne megvédeni a hitemet anélkül, hogy belemenjek az egymást sértegetõ vég nélküli vitába?

2019. jún. 15. 08:54
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ha már nem folyik értelmes mederben a beszélgetés, akkor én megmondanám, hogy ez itt már személyeskedés és sértő, így nem tudunk figyelni egymás érveire, tehát a meddő vitának nincs értelme.

A gyalázkodásokra Jézus sem válaszolt. Akikkel lehetett értelmesen beszélgetni, azokkal leült, de többször van a Szentírásban, hogy nem válaszol a farizeusok vádaskodásaira.

2019. jún. 16. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen :)

Szinte hihetetlen, hogy a gyűlölködésre Jézus szeretettel válaszol. Hát én nem vagyok Jézus, senki sem Ő. Nem szabadna negatív hangnemnek szabad utat engedni Jézusra hivatkozva!

Vagy hagyjuk simán, hogy valakit a vallása miatt kirekesszenek, mert Jézus jószívű volt? Nem szabadna fellépni ez ellen? Pedig ide sorolhatóak az antiszemiták, ateisták nagy része, iszlamofóbok és stb.

2019. jún. 16. 22:39
 23/25 anonim ***** válasza:

AZ ateisták nagy része normális.

Még egyszer mondom: ha te ezt másképp látod, akkor VELED van a gond!

Ezek után viszont elárulnád, hogy pontosan milyen ateista provokációt kellett elszenvedned?

2019. jún. 17. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nekem az a tapasztalatom, hogy pl. munkahelyen az ateisták soha nem becsmérelték a hitemet. Megjegyzést sem tettek rá. Pedig tudják, hogy hívő vagyok, hallják hogy nem káromkodok. A hit nálunk társaságban nem beszédtéma, csak négyszemközt. Olyan volt egyszer, hogy

valaki megjegyezte mikor elvittem valahova, hogy miért járok ilyen puccos autóval, ha keresztény vagyok. Ez nem volt számomra bántó.

2019. jún. 17. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

"Vagy hagyjuk simán, hogy valakit a vallása miatt kirekesszenek, mert Jézus jószívű volt?"

Nem erről beszélek. Hanem arról, amit írtál, hogy pl. egy társaságban már meddő vita van és azon a szinten mozog a dolog, mikor már nem érvek, hanem csak személyeskedés megy, hogy pl. a keresztények mind hülyék...

2019. jún. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!