Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Gyakori, hogy valaki fiatalon...

Gyakori, hogy valaki fiatalon hívő de később ateista lesz, de a fordítottja is gyakori?

Figyelt kérdés
Tehát gyakori hogy valaki fiatalon nem hisz Istenben, de később mikor idősebb lesz hívő lesz?

2019. máj. 13. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

nem válasz, csak komment: ha valaki fiatalon nem hisz Istenben, de később igen, akkor annak mindkét állapota valóságos, hiteles.

Viszont aki fiatalon hívő volt, de később ateista lesz, az vagy nem volt soha igazán hívő, vagy nem lesz soha igazán ateista.

2019. máj. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudom, hogy mennyire gyakori, de mindkettőre tudok példát. Mint én, engem sosem érintett meg fiatalon Isten fogalma, sosem értettem, és nem is érdekelt. 25 évesen nagy változás jött az életembge, és Istent is befogadtam az életembe.
2019. máj. 14. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 lilla64 ***** válasza:
Hogy mennyire gyakori azt nem tudom,de ismerek ilyen személyeket mindkét "kategóriából"
2019. máj. 14. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%

Én sem klasszikus vallásos családban nőttem fel, mint szerintem sokan Magyarországon. A húszas éveim elején viszont megismertem a Biblia valódi tanításait, ami nagyban különbözik a sok vallásos meséktől! Azóta tudom, hogy a vallásos emberek többsége sajnos hiszékeny a saját (gyakran csak örökölt) hitét illetően. Ez van!


Tehát én is felnőtt korban váltam hívővé. De mivel sok vallásos ember nagyon hiszékeny, könnyen megeshet, hogy amikor a materialista oldalról jön egy számára hihető impulzus, megbotránkozik, kiábrándul a szülei vallásából, amit sohasem fogadott el igazán őszintén. De valljuk be, sok egyház tanítását, istenképét nem is lehet komolyan venni (és ebbe a legnagyobbak is benne vannak), sajnos ezek a bibliai igazság hamis barátai.

2019. máj. 14. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mindig mindenen elgondolkodó személy voltam.

Hitben nevelkedtem, de kérdések merültek fel bennem, amire se pap se senki nem tudott válaszolni csak habogtak.


Idővel felnyílt a szemem s nem gyenge, ostoba, naív emberként éltem/élek.


Az istenekbe vetett hit a történelemben kiemelkedő szerepet játszott.

Manapság már nem igen, de mégis vannak még birkák.


Miért?


Az emberek tudatlanok voltak, régebben se írni se olvasni nem tudtak sokan, csak élték a napjaikat(mint manapság is a modern birkák), élni akartak csak s ha valami gond volt pl betegség vagy egyéb okok a lelkiismeretig... Kellett nekik egy vígasz kicsi lelküknek - ez volt az istenhit.


De ez a lelki/bajok esetében a mai világban is léteznek csak most másra mutogatnak ujjal, ki vagy mi a megrontójuk a saját nyomoruságuknak.

Pl itt jön képbe: Politikusokra való ujjal mutogatás vagy mondjuk a felettesre.


Ezek a gyenge emberek, kik nem önmagukban keresik a "megváltást" vagyis a változtatást pozitív irányba.


Az istenhit egy olyan rózsaszín köd, mint a sima kerítés, amit bármikor átmászhat igazából bárki, vagy a zár, amivel be van zárva az ajtó.

Megsúgom: 600ft full zárfeltörő szett + áttetsző zár és egy lakat gyakorlásra. Megtanulása alig fél óra a nulláról. Nah meg ott az ablakok, simán betöri az ember, ha valamit nagyon akar.


Az aki hívőnek tartja magát idősebb fejjel... Ott komoly gondok vagy lelki gondok vannak, amikkel nem képes megbírkózni s talál egy rózsaszín ködöt, amibe bele megy.


Bocsánat ha a fanatikusokat megbántanám a véleményemmel.


Volt hogy pár ember nagyon erőszakoskodott s istenét tukmálgatta volna rám...

Behívtam egy kávéra, teára egy hosszas beszélgetésre.

Sokan úgy távoztak utána, hogy elbizonytalanodtak 😂

Csúnyán visszájára fordult a hittérítés.

2019. máj. 16. 04:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 jdfGabrella ***** válasza:
Igen
2019. máj. 16. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!