Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a pokol?

Létezik a pokol?

Figyelt kérdés
Nem hiszek istenben (bár vallásos családban nevelkedtem), de a pokoltól szorongok. Hogy lehet ennek véget vetni? Szerintem tudat alatt nagyon belém ültették.

2019. jún. 15. 15:56
1 2 3 4 5
 21/42 Potyondi Gergely ***** válasza:
Javítás: vezetnek
2019. jún. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/42 A kérdező kommentje:

Potyondi Gergely

Nem értem miért tartanék a rossz irányba. Igyekszem jól élni, segíteni másoknak és őszinte is próbálok lenni. Ez miért lenne bűn?

2019. jún. 16. 18:25
 23/42 anonim ***** válasza:

Ez csak egy vakhívő fejében bűn.


Kérdező, te meg döntsd el, hogy hiszel-e túlvilági erőkben.

Ha nem, akkor ördög sincs.

Ha hiszel, akkor viszont melyikben?

Mert létezik olyan hit is, ahol isten nincs, csak ördög. Akkor talán nézz utána ennek. Ugyanis ott az ördög nem olyan, mint a Bibliában.

2019. jún. 16. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 anonim ***** válasza:

Pontosan te egy ateista vagy, aki megingott a hitetlenségében? Ugyanis - legalábbis a keresztények szerint - csak Istennek van joga és lehetősége bárkit a pokolba küldeni, tehát ha nem hiszel benne, akkor okafogyottá vált a félelmed.

Az a helyzet, hogy Jézus hitt a pokolban, bár talán jobb lenne azt mondani - mivel a földi élete előtt a mennyben volt - hogy belelátott a pokolba. Tehát én is hiszek a pokol létezésében. De nem tudjuk milyen az, mert sem Jézus, sem mások üzenete nem a pokol és a büntetés köré épült fel, hanem aköré, hogy hogyan lehet valakinek örök élete. Nem hiszem, hogy elvezet az üdvösségre a pokol mibenlétének ismerete, de az szükséges a hithez, hogy tisztában legyünk vele, hogy van egy büntetőhely azok számára, akik elvesznek. Nem azért, hogy állandóan ezzel ijesztgessünk, hanem azért, hogy VEGYÜNK RÉSZT A SZENTLÉLEK MUNKÁJÁBAN? AKI MEG AKARJA MENTENI? AKIT LEHET. Jelenleg az a meglátásom, hogy a pokol az a hely, ahol az igazságos, és méltányos büntetés után, amely a tűzben való kínhoz hasonló, elég a bele vetettek teste, és a lelke is megsemmisül. A pokol célja azoknak a megsemmisítése, akik nem szerették az igazságot, hogy által megmenküljenek, tehát kb. olyasmi lehet, mint a náci krematórium, azzal a különbséggel, hogy akiket belvetnek, még élő állapotban vannak, nem csak elhamvasztják őket, hanem a tűz öli meg őket.

A Mt 7:13-14-ban Jézus mondta:

"Menjetek be a szoros kapun! Mert tágas az a kapu, és széles az az út, amely a kárhozatba visz, és sokan vannak, akik bemennek azon. Mert szoros az a kapu, és keskeny az az út, amely az életre visz, és kevesen vannak, akik megtalálják azt."

Tehát lehet vitatkozni, hogy Jézus kora és környezete annyival bűnösebb és eltévelyedettebb volt-e a mai embereknél, hogy most már sokkal többen járnak a jó úton, de csak néhány tény:

(1) Egyik reklámban említik, hogy naponta közel száz nő "esik át" abortuszon. Én elismerem, hogy sok esetben a férfi akaratából van az abortusz. Nem akarom az egyes esetek konkrét ismerete nélkül gyilkosságnak ítélni az összes abortuszt, de nehezn tudom elképzelni, hogy egy nő képes ilyen borzalmat elkövetni, akit nem győzött le a hitetlenség, szeretetlenség, félelem vagy más bűnök.

(2) Erőteljesen emelkedik az ateizmus, a pénzsóvárság, az önzés és a szexuális szabadosság az egész világon. Miközben a világ jelentős hányadán rengetegen halnak meg az alapvető szükségleteik hiánya miatt, pl. fertőzött ivóvíz miatt, egyre több ember él luxusban és jólétben, pl. repülőn utazgatva-kirándulgatva keresztül-kasul a világban. Amíg a fejlett világban az a legnagyobb gond, hogy milyen új mobiltelefont vegyenek, az elmaradott régiókban óriási az írástudatlanság. Ismeretes a nyomás itt Európában is a melegházasságok legalizálására, egyre több magát kereszténynak valló teológus támogatja. Teljesen általános, hétköznapi jelenség ma a házasság előtti házasságon kívüli szex és a házasságtörés.

(3) Fogalakozz magaddal, bízzál magadban, valósítsd meg a saját álmaidat, stb. szlogenektől fáj már az ember feje. Ezek mind az Istentől elszakadt, önközpontú élet kiválóságát reklámozzák, és elvonják a figyelmet az emberi lélek alapvető szükségleteiről, céljáról és végső sorsáról, amely ezen a világon kívül van.

Csak egy kis ízelítő volt abból az erkölcsi relativizmusból, ami a jelenlegi korban van, és abban a korban kevésbé volt jellemző, amikor Jézus élt, és úgy értékelt, hogy "széles az az út, ami a kárhozatba vezet". Akkor most jobb a helyzet vagy rosszabb? Szerintem nem szabad elfeledkeznünk azokról a dolgokról, amelyek előrelépések ahhoz a korhoz képest, nem akarom hosszúra nyújtani, de látok pozitívumokat is. De a helyzetet az a magyar közmondás írja le szeintem jól, hogy "Cseberből vederbe", egyik rosszból kikerültünk, a másikba meg belesstünk. Az ördög, akinek egyik húzása, hogy elhiteti azt, hogy nem lesz számonkérés, nincs pokol, ugyanakkor azt is tudja, hogy a jelenlegi XXI. századi korban milyen bűnökre csábítva lehet leginkább lelkileg kinyírni minél több embert.

Nem félni kell, hanem óvatosnak lenni, és komolyan, nagy erővel keresni a keskeny utat és a szűk kaput. Jézus ezt a szűk kapus mondását legalább 2-szer mondta, a Lk 13:24-ben kicsit másképp mondja, mint a Mt 7-ben: "Tusakodjatok bemenni a szoros kapun, mert mondom nektek, hogy sokan akarnak majd bemenni, de nem tudnak." A "tusakodjatok" szó az eredeti görögben "agónidzomai", ebből van az agónia, haláltusa szavunk, és nekem gyakran a Laokoón-csoport szobor jut eszembe. ÉLet-halál kérdés, hogy megtaláod-e a szoros kaput.

üdv

Stefán

2019. jún. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/42 anonim ***** válasza:
0%
Látom, belekerült néhány sajtóhiba abba, amit írtam, pl. két kérdőjel a VEGYÜNK RÉSZT A SZENTLÉLEK MUNKÁJÁBAN AKI MEG AKARJA MENTENI AKIT LEHET mondatba. Elnézést.
2019. jún. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 Potyondi Gergely ***** válasza:

Jézus tanítása szerint az ellenségeinket is szeretni kell.

Egy igazi keresztény normális esetben törekszik az ellenségszeretetre, de aki csak jó ember az nem biztos.

Persze ez Jézus egyik legnehezebb tanítása.

2019. jún. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 A kérdező kommentje:
Hát a leírtak alapján az emberiség kb. 90%-a pokolra jutna, ami azért elég nonszensz...
2019. jún. 16. 22:30
 28/42 anonim ***** válasza:

Inkább 95%

De ez jól mutatja, hogy mire megy ki ez a vallás: mindenki bűnös, ezért aztán mindenki fogja be a száját, szégyellje magát és vesse alá magát NEKEM!

... mármint annak, aki éppen téríti.

2019. jún. 17. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 KZitus ***** válasza:
14%

Szia

Kár, hogy nem hiszel Istenben, Istennek, mert ő pontosan azt mondja a "pokolról", amire te is vágysz: "Nekem pont az a megnyugtató gondolat, hogy halálunkkor a tudat teljesen megszűnik, a tested pedig örökre elporlad, visszakerül a körforgásba."

Azt mondja Isten Ádámnak, mután bűnt követett el: "Arcod verítékével eszed a kenyered, míg vissza nem térsz a földbe, mert abból lettél. Mert por vagy, és a porba térsz vissza." 1Mózes 3:19 Na ez az, amit egyenlőre egyetlen ember sem tud elkerülni.

Ugye milyen egyszerü? Csak vagy elhisszük, vagy nem!

Sátán több mit 6 ezer éve próbálja az emberbe sújkolni, hogy "Bizony nem haltok meg." (4.vers), a lelked, szellemed, vagy akár mi, ami az adott embernek leginkább megfelel -az tovább él- ezzel kábítja az embereket azóta. A pokoli kínzással pedig félelemben lehet tartani az embert - na Sátánnak pontosan ez a célja, az ilyen ember vezethető.....

2019. jún. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/42 anonim ***** válasza:

"Ugye milyen egyszerü? Csak vagy elhisszük, vagy nem!"

a probléma ott van, hogy a hit nem választás kérdése

2019. jún. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!