Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a pokol?

Létezik a pokol?

Figyelt kérdés
Nem hiszek istenben (bár vallásos családban nevelkedtem), de a pokoltól szorongok. Hogy lehet ennek véget vetni? Szerintem tudat alatt nagyon belém ültették.

2019. jún. 15. 15:56
1 2 3 4 5
 31/42 KZitus ***** válasza:
0%

30

"a probléma ott van, hogy a hit nem választás kérdése" - ha ez így lenne, akkor Istent személyválogatással lehetne vádolni. A Biblia azt írja Krisztus mindannyiunk bűnéért halt meg, nem csak bizonyos emberekért.

Valóban írja azt a Biblia, hogy nem mindenkié a hit. De ez nem Istenen, rajtunk múlik.

A legjobb módja annak, hogy építsük a Törvényadóba és törvényeinek bölcsességébe vetett hitünket, ha Isten parancsolatait betartva élünk. ’Krisztus törvénye’ például magában foglalja Jézusnak azt a parancsát, hogy tanítsuk meg másoknak ’mindazt, amit ő parancsolt’ Máté 28:19, 20; Galácia 6:2 Itt csak egyetlen dolgot említettem amivel építeni tudjuk a hitünket - rajtunk múlik.

2019. jún. 17. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

"A Biblia azt írja Krisztus mindannyiunk bűnéért halt meg, nem csak bizonyos emberekért"

de én ezt nem hiszem. és nem azért, mert úgy döntöttem. egyszerűen így van.

2019. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
76%

"a ez így lenne, akkor Istent személyválogatással lehetne vádolni. "

ettől függetlenül is lehet ezzel vádolni.

2019. jún. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 KZitus ***** válasza:

32

mert nem ismered sem Istent, sem Krisztust! Miért hinnél bármit is nekik? Általában nem bízunk meg olyanokban, akit nem ismerünk. Főleg nem ilyen fontos dolgokat, amelyek befolyásolhatják az életünket, gondolkodásunkat. Meg tudlak érteni.

2019. jún. 17. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
#34 de nem akarom hogy magamon kívül bárkinek befolyása legyen az életemre. nagylány vagyok már, el tudom dönteni, hogy akarom élni az életemet
2019. jún. 17. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 KZitus ***** válasza:

35-

Ezt is meg udom érteni - megértem, mert valamikor én is ugyan így, ugyan ezt gondoltam...

2019. jún. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
aztán feltételezem rájöttél, hogy nem tudod magad irányítani az életedet és a valláshoz menekültél?
2019. jún. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Prókátor ***** válasza:
100%
Nézz körül a világban! Kell ennél rosszabb hely? Itt élsz a pokolban!
2019. jún. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 A kérdező kommentje:
Akkor leírom még egyszer: nem hiszek sem istenben, sem pokolban! Ez egy TUDATALATTI szorongás. De egyébként sokat segítettek bizonyos kommentek, köszönöm.
2019. jún. 20. 22:35
 40/42 anonim ***** válasza:
0%
Igen van pokol
2019. júl. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!