Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Létezik a pokol?

Létezik a pokol?

Figyelt kérdés
Nem hiszek istenben (bár vallásos családban nevelkedtem), de a pokoltól szorongok. Hogy lehet ennek véget vetni? Szerintem tudat alatt nagyon belém ültették.

2019. jún. 15. 15:56
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
57%
Még egy kérdés: voltál valaha hívő, csak kiábrándultál, vagy a vallásos nevelés ellenére sohasem hittél?
2019. jún. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:
0%
Igen. Ott sírás lesz és fogcsikorgatás. Aki megsemmisül, az már nem csikorgatja a fogait.
2019. jún. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Kb. 2 éve vagyok ateista. Régebben valódi, őszinte hitem volt, ezt biztosan állíthatom (Bár azt mondják, hogy az exhívő soha nem hitt igazán és soha nem is lesz igazán ateista...). Persze racionálisan nem gondolom, hogy létezik pokol vagy bármi más. De pont ezért szorongás, mert nem tudatos/irracionális. Az megnyugtató volt, hogy nem csak nekem van ilyen problémám. Elég hülyének éreztem magam: istenben nem hisz, de a pokolban igen...

Nekem pont az a megnyugtató gondolat, hogy halálunkkor a tudat teljesen megszűnik, a tested pedig örökre elporlad, visszakerül a körforgásba. De a kid ördög (haha) mindig ott motoszkál a fejemben valamiért.

2019. jún. 15. 22:09
 14/42 anonim ***** válasza:
28%
Mr. Atheist, Genetically Modified Skeptic, Telltale - ők mind youtuberek, akik hívőkből lettek ateisták. nézd meg pár videójukat, hátha hasznos lesz valamelyik. Mr. Atheist beszélt a te problémádról, ő is ebben a helyzetben volt, és beígért egy külön videót a témáról.
2019. jún. 15. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
72%
Ha tudod, hogy helyesen cselekedsz, nincs mitől félned. Ha valamiben bizonytalan vagy, biztos hogy Isten az oka?
2019. jún. 16. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:
50%
Hogyne létezne pokol! Most épp a fejedben, irracionális, le nem küzdhető szorongás formájában. Igaz?
2019. jún. 16. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:
Kérdezhetek valamit? Ha régen valódi, őszinte hited volt, akkor mi ábrándított ki annyira, hogy most ateista lettél?
2019. jún. 16. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

jah

es szorongatasokban lesz reszed ott orokke

legalabb ropke eletedben ne szorongj!

megadod ezt az oromot is a Satanannak?


ha nem tudsz, keptelen vagy hinni abban hogy nincs Isten, nincs Tulvilag stb.


akkor hogy is akarod hogy valaki mas megis elhitesse veled hogy nincs/van?


ezt magadnak kell...


nem ertem milyen "csoport" az aki fel a halal utani dolgoktol, mivel se hitetleneknek ("ateistaknak", materialistaknak") se hivoknek ("teistaknak")

nem kellene felnie


vagyis a "bizonytalanokhoz" tartoznatok?


valami egesz masban hisztek, az "ismertlenben"


egy ateista tudja hogy nem lesz semmi mert felbomlik, egy teista pedig tudja hogy Isten igazsagosan itelkezik, ha bunteti megerdemli, ahogy jutalmat is

2019. jún. 16. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 pelgrim ***** válasza:
A pokol mint földrajzi hely nem létezik, a # 10/-es válaszoló ezt nagyon helyesen látja, de létezik a tudat nagyon szánalmas állapota, amiből már itt a földön is kaphatunk némi kóstolót. És ugyanez érvényes arra is amit mennynek neveznek. A tudat nem szűnik meg a test halálával, a tudat az, amit a vallások léleknek neveznek és az bizony lehet bánattal, bűntudattal terhelt.
2019. jún. 16. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 Potyondi Gergely ***** válasza:
0%

A sátán egyik legjobb trükkje hogy elhiteti az emberekkel hogy nem létezik.


Akár hiszel, akár nem, téged is "irányítanak".


A Lelkiismereted a jó felé vezet, aki szól hogy van pokol, és fordulj vissza Istenhez.


A hitetlen emberek meg a rossz felé vezet, akik arra bíztatnak hogy nem kell félni a bűnök elkövetésétől.

2019. jún. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!