Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos szülők ti mikor...

Vallásos szülők ti mikor engeditek meg legyen barátja vagy barátnője hány évesen engedetitek meg?

Figyelt kérdés
2019. jún. 16. 10:02
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
88%

'Nem a szerelmet kell nevelni, hanem a gyermeket, fizikailag, szellemileg, és érzelmileg is.'


bizony, vallástól jó távol. látod neked se tett jót

2019. jún. 16. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
#5 Függetlenül attól, hogy most mi vagyok, így gondoltam 10 évvel ezelőtt is.
2019. jún. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Nem vagyok szülő, de a saját példámat tudom leírni. Nekem 16,5 évesen lett először barátom, de nem volt vele semmi probléma, pedig nem volt vallásos a srác. Ha hamarabb lett volna, akkor sem hiszem, hogy nagy ügyet csináltak volna belőle. Volt pár barátom, de mindegyiket örömmel látták és igyekeztek jó kapcsolatot kialakítani velük, még ha nem is volt vallásos.
2019. jún. 16. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Én azt vettem észre a szülők vallástól függetlenül úgy vannak vele, hogy a lányokat elzárnák 20-25 éves korukig, a fiúk meg csak gyereket ne csináljanak senkinek.

Ennél már tényleg jobb ha úgy nő fel a gyerek, hogy van egy alap értékrend amihez igazodhat, de amiben szabadon hozhat döntéseket. Nehéz lehet megbízni egy tizenéves döntéseiben, a szülő inkább attól fél, hogy megbántják a gyerekét. Az hogy barátja van valakinek, az tényleg nem jelent mindjárt felnőtt párkapcsolatot. Persze leginkább akkor ha közel egykorúakról van szó. Nem lehet ezt konkrét életkorhoz kötni. Vannak akik már oviban szerelmesek, vagy járnak. Van ilyen alsóban is, felsőben is, mindig a maga szintjén működtetve. Nem ez a lényeg, hogy hogyan hívják egymást, hanem hogy mit miért csinálnak. Erről meg tényleg sokat kell beszélgetni úgy a gyerek 6 éves korától állandóan.

2019. jún. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
60%

"Én azt vettem észre a szülők vallástól függetlenül úgy vannak vele, hogy a lányokat elzárnák 20-25 éves korukig"

életemben nem találkoztam még olyan lánnyal, akit nem engedtek fiúzni. pedig falun nőttem fel

2019. jún. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
#15 Talán fékreérthetően írtam, nem teszik meg ténylegesen, csak kis túlzással persze legszívesebben sokáig a "kicsi lányukat" látnák, aztán egyik napról a másikra váltanak a "mikor lesz unokám" verzióra. :)
2019. jún. 17. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!