Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért ilyen Gonosz könyörtelen...

Miért ilyen Gonosz könyörtelen az Isten?

Figyelt kérdés

Miért ilyen Gonosz az Isten?

Nagyon gonosz még a Sátántól is gonoszabb pl megöl kisgyerekeket szörnyű betegségekel illetve mindig csak a jó embereket gyilkolja meg a betegségeivel az emberek pedig elnézik neki mert Isten akarata mindennél fontosabb.



2019. jún. 19. 17:14
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
0%
Ne Istent hibáztasd azért, mert az emberek tönkreteszik és elpusztítják magukat. Nézünk néhány példát: Nem Isten utasította az embereket arra, hogy atomrobbantások százait végezzék el a földön, amely kicsiktől nagyokig sok ember halálát okozza különböző módokon. Ő elítéli az erőszakot, a részegséget, a lopást, az olyan tisztátalan dolgokat, ami tönkreteszi az emberi szervezetet. Ilyen tisztátalan dolog a dohányzás, a kábítószer használata. Vagy beszéljünk a paráznaságról, házasságtörésről, homoszexualitásról és ezek következményeiről. De sorolhatjuk tovább a végtelenségig. Isten hiába figyelmeztet ezen cselekedetek következményeire, ha az önfejű emberek mégis az ellenkezőit teszik. S mi a következmény? Le kell aratniuk a tetteik következményét. Nem Isten büntet nemi betegséggel, tüdő rákkal, a különböző születési rendellenességekkel, hanem mindezt az emberek idézik elő a tetteikkel.
2019. jún. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:
56%

Az életet ő adta, joga van el is venni. Azért kell hálát adnunk, amennyit élhettünk. Ha lázadsz ellene, nem csak magadnak ártasz, hanem a körülötted élőknek is.


A beteg gyerekek és a jó emberek nem szidják Isten. Akkor te miért?



Nem kell hálát adnom semmiért. A jó a természetes és nem a rossz.

Te azt mondod joga van elvenni, én azt mondom nincs.

Minden beteg embert és minden jó embert meginterjúvoltál? Avagy tudod a szívük gondolatait? Sok jónak látszó ember azért nem szidja istent mert fél tőle. És a félelemre épül fel az egész személyisége. Sőt ha valaki fennakad az istenkáromláson, az őt ez miért zavarja? Veszélyben érzi a hitét?

És én soha nem robbantottam atomot, nem nyerészkedtem senkin, rosszindulatú sem voltam soha. Ideges, bunkó, hideg, az voltam, de az más. Az benne van a pakliban, olyan mint motornak a füst.

Ja meg a szex. Nos igen, az volt a saját nememmel, de pont ez az egyik ütközési zóna, ahol harcban állok a vallásos szellemiséggel. Azt kívánja az ige, hogy én ezt mondjam bűnnek és ítéljem el magam. Én erre nem vagyok hajlandó. Gonosznak látszik előttem az erő, amely ezt el akarja érni, ezért megtagadom.

Másik, hogy miért nem tértem meg? Hát megtértem én annakidején, de bár ne tettem volna. A bibliaolvasás, imádkozàs stb pont annyira hiányzott mint medvetámadás után találkozni az oroszlánnal. De csináltam, hisz ha nem jársz a keskeny úton, pokolba kerülsz. Sok idő telt el mire meggyűlöltem az egészet, eléggé annyira, hogy átüssön a félelmen.


A hívők is csak azért nem szólnak be az istennek mert félnek tőle.


Tehát azt látjuk, hogy van egy isten, aki valamilyen oknál fogva kiszolgáltatta az embert a gonosznak. Minden harc és szenvedés emiatt van. Ez egy matematikai, fizikai tény.

Én nem vagyok hajlandó többé egy ilyen lényt imádásban részesíteni, akkor se ha fenyegetőzik, és akkor se ha mindenki ellenkező állásponton van.


Ja meg a megváltás elfogadása. Azt kívánja hogy mondjam ki, hogy én érdemeltem volna meg amit krisztus kapott. Soha nem fogom ezt elismerni, ezért is tagadtam meg a megtérést.

Nem akarom az istent szolgálni és nem is fogom, ez egyértelmű. Én nem azért élek hogy az istent szolgáljam hanem azért hogy ellegyek magamban.

Persze ti azt mondjátok, ezzel választottam a bűnt és a gonoszt. Én meg azt mondom, ez a ti gonosz hazugságotok, amivel meg akarjátok kötözni az embereket. És ezt mondom az istennek is.

2019. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 A kérdező kommentje:
Én ha majd meghalok és találkozok az istenel olyant beverek a szakállas retkes zsidó csutkás állába hogy leszakad és ki esik vagy öt foga :D
2019. jún. 20. 18:05
 24/43 anonim ***** válasza:
Kérdező ne állíts hazugságokat! Isten a szeretet. A bűn az ember miatt jött a világba, és Isten azt akarta, hogy az emberek megmeneküljenek a pusztulástól, ami a bűn következménye. Isten úg szerette a világot, hogy elküldte egyszülött Fiát, Jézust, hogy aki hisz Benne, el ne vesszen, hanem örök élete legyen
2019. jún. 20. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
úgy*
2019. jún. 20. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
27%

"Én ha majd meghalok és találkozok az istenel olyant beverek a szakállas retkes zsidó csutkás állába hogy leszakad és ki esik vagy öt foga :D"


Ezzel nem csak Istent sérted, hanem azokat is, akik itt szeretik és tisztelik őt. Nyilván az Isten iránti lenézés és gyűlölet teljesen elvakított, és fogalmad sincs, mit beszélsz. Ha az eddigi józan válaszolók nem győztek meg, én sem foglak. Isten nem ebben a világban ígérte a tökéletes boldogságot és az igazságot, hanem abban, amelyet az őt szeretőknek készít a mennyben. Ezért aztán, ha gyűlölöd az Istent, nem lehet részed Isten Országában.

üdv

Stefán

2019. jún. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Pedig igaza van
2019. jún. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 Prókátor ***** válasza:

Szerintem alapból nem gonosz, csak simán bedilizett a nagy jólétben, és nagyon jól szórakozik az egyszerű emberek fájdlmán és szenvedésén (nézd meg: Az ördög ügyvédje /Keanu Reves, Al Pachino/, nagyon jól leírja isten viselkedését és teremtési logikáját)

Off a hittérítőknek:

Saját bőrömön tapasztaltam meg én is, hogy isten semmit sem ad meg mindabból, ami jót ígért, de a rossz ígéreteit pontosan, irgalmatlanul betartja. És ezt nem lehet máshogy nevezni, mint gonoszság! Isten hazug végtelen jóságából és szeretetéből egész eddigi életemben semmit sem tapasztalhattam meg. Kegyetlenségét kb életem minden percének 99,99%-ban érezhettem (a maradék 0,01% pedig teljesen rajtam múlott)

2019. jún. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 MessorKing18 ***** válasza:
Ave santanas domini inferni!!!!
2019. jún. 21. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:

# 22

Így hogy ezt gondolod és mások előtt meg is vallod, jobb a lelkednek? Megnyugszol tőle?

2019. jún. 21. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!