Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény vallással össze...

A keresztény vallással össze egyeztethető a tetoválás?

Figyelt kérdés
Régóta gondolkozom hogy elmennék csináltatni egyet de ez is egy visszatartó ok

2019. jún. 20. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
19%
Ne aggódj, fogsz ilyen és olyan választ is kapni. És nyugi, a fülbevaló senkinek sem lesz bűn, csak a tetkó 😀
2019. jún. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%
Szeretnél? Akkor menj, és csináltasd meg.
2019. jún. 20. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Mansour ***** válasza:
48%
Ha számodra ez kérdés, akkor nem. Egyébként igen.
2019. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Ha viszont megbánnád, akkor az ott lesz...
2019. jún. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Leginkább a jelentésétől függ.

Bár vannak fanatikusabb szekták akik önkenyesen istenellenesnek minősítették, de az ő véleményükre amúgy sem érdemes adni.

2019. jún. 20. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%
A középkorban egyes területeken elterjedt az a szokás, hogy keresztet tetováltattak magukra. A koptok a közelmúltig tartották ezt a szokást.
2019. jún. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%

Nekem nem rémlik olyan bibliai tanítás, ami tiltaná a tetoválást.

De ha kétségeid vannak, akkor inkább ne csináltass, mert meg fogod bánni.

2019. jún. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

Az ember megmondja az igazat és le van nullázva 😀


Kérdező: a Biblia sehol sem tiltja, ahogy a dohányzást sem. Az emberi testet, ami a Szentlélek templomaként van említve sokkal inkább el lehet csúfítani pletykálkodással, gyűlölködéssel, szeretetlenséggel, haraggal, gőggel. Ezekről már ír a Biblia.


Ki dönti el, hogy mi a szép és mi a nem? Neked szép a tetoválás? Akkor tedd meg. Ha valaki azt fogja állítani, hogy tiltja a Biblia, az hazudni fog és az sokkal inkább Isten ellen van, mint egy tetoválás. Az képmutatás. Tudod, mondták vala, hogy nem az tesz tisztátalanná, ami bemegy a szájon. Ugyanez van arra, hogy nem a tetoválás mocskol be téged. Az külső.


Vannak közösségek, ahol tiltják. Akkor nem kell odamenni. Üdvözítő felekezet úgysem létezik, egyedül Jézus tud üdvösséget adni, nem pedig valami földi szervezethez való csatlakozás.

2019. jún. 21. 03:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
16%

Szerintem is a jelentésétõl függ. Személy szerint nekem nincs, de nem latok semmi bűnt benne.


"a Biblia sehol sem tiltja, "


"Ne vagdossátok be testeteket halottért, és ne végezzetek magatokon tetoválást. Én vagyok az Úr !"

3Mózes 19:28 RÚF

2019. jún. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%
#9: A keresztények új szövetség alatt állnak.
2019. jún. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!