Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » 1229-ben a Katolikus vallás,...

1229-ben a Katolikus vallás, mièrt tiltotta meg a biblia olvasást az emberektől, csak a papok olvashatták?

Figyelt kérdés

Íme a bizonyitèk.

users.atw.hu/elizeus



2019. jún. 28. 07:56
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
60%

Tehát továbbra sem tudod forrásokkal alátámasztani amit állítottál, csak ajánlottál egy könyvet, amit valószínűleg te sem olvastál el, és Vatikánba küldesz engem, hogy ott kutakodjak a levéltárban.

Engem inkább az érdekelne, hogy miért írsz ki egy kérdést egy accountról, majd válaszolgatsz alá a másik accountodról.

2019. jún. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
36%

21.Ad meg a címedet,hogy vigyek arannyal bevont könyveket ès kèszen felolvasóm neked,mert ugye nincs neked googled ès elektronikus könyvtár.

Gyenge kifogásaid vannak,pedig a bibliábol megvèdhetnèd magad,de ahogy írsz a biblia nem vèd meg tèged.

Ugyanis a Vatikán irását is a bibliát is a világi könyveket is elutasítod.

Te egy óceánon elsodrodott csónak vagy.

2019. jún. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
8%
Nem adtal címet.
2019. aug. 18. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
7%

Pohárnok: nevère küldöm.

Hagyjuk a nagy nyelvtanár ès az irodalmat.

Főleg azt,hogy a biblia ír egyet te pedig èrtesz egyebet,ami az èrtelmezèsed hamis ès kifogásolható,főleg a ködben látsz.Ugyanis a kèt privát szövegedből kiddrül a 3 heljesirási hiba,amit èn látok,de te meg azt sem látod.

A biblia vers ha tetszik ha nem ezt írja.

Mátè.28:19."menjetek hat,ès tegyetek tanitvánnyá minden nemzetből embereket,kereszteljètek meg őket az Atyának,a Fiúnak ès a szent szellemnek nevèben.Èn pedig veletek leszek mindennap a világrendszer befejezèsèig"


Most a kèt privát üzenetből,nem rejlik ki,hogy mègis miről van szó.

Azzal a silány mondanivalóval azt kèrdezed:

"

Tèged is így kereszteltek?"

Hat nem tudom ez az őszintesèg,mert 2honapos voltam.Pedig a fenti biblia vers azt mondja"tegyètek tanitvánnyá minden nemzetből embereket"

Ha jolèrtem előbb tanitvány kelletvolna legyek ès azután azt mondja"ès kereszteljètek meg őket"

Itt velem fordítva törtènt előbb 2honapos koromban megkereszteltek,Utánna biblia nèlkül a tantètelt rám erőszakoltak a hittanon.

Utánnanèztem egy hittanra járó fiú jegyzetèn,de fele sem volt a bibliábol.

Ekkor rájöttem,hogy mièrt kereszteltek meg csecsemő koromban.

Kèrdeztem anyámat ès azt mondta,ha meghaltál volna angyal lettèl volna,de ha nem kereszteltünk volna,pogány maradtal volna ès a pokolba kertész.

Ez volt az altató mese.

Erre el is aludtam.


De mi van "az Atya,a Fiú ès a szent szellem nevèben"

Ez egyszerűen èrthető,egy ilyen,hibás magyarnyelv ismerősnek mar nem is mondom.Èppen csak annyit,hogy a keresztelès az Atyának,a Fiúnak ès a szent szellem nevèbe törtènjen.

Ez pedig Atya=Isten

Fiú =Krisztus

Szent szellem= az Isten ereje,energiája.

Èzs8.40:26."Emelyètek fel a szemeket az ègre,ès nèzzètek,Ki teremtette mindezt?

Az,aki számszerint hozza elő őket,mint egy sereget,ès mindeniket nevèn szólítja.Hatalmas ès tevèkeny energiájának ès bámulatos erejènek köszönhetöen egy sem hiányzik közülük"

Akkor mar tudjuk, Jèzusra is ez a szellem szált keresztelèsekor galamb formájában.

A Mátè.28:19.Olyat nem ír,hogy Atya Isten,Fiú Isten,Szentlèlek Isten nevèben.


Igy a kèrdőrevonás tárgytalan"legalább azt az egy Istent tisztelet rendesen"?


Azèrt felelek" az egyedüli igaz Istent imádom"amennyire a tökèletlensègem engedi.

János.17:3."Az örök èlethez az szüksèges,hogy megismerjenek tègd,az egyetlen igaz Istent,ès azt,akit elküldtèl,Jèzus Krisztut"

2019. aug. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
55%

Ha így is lett volna, semmi baj nincs ezzel.


Azzal, hogy a Biblia az átlag ember kezébe került, sok rossz keletkezett: megszámlálhatatlanul sok szekta alapult, amik egyrészt elferdítették a kereszténység eredeti tanításait, másrészt a hiszékeny tömeget félrevezetik, és pénzzel lehúzzák. Volt olyan prédikáror, aki be is vallotta, hogy a pénzért csinálta az egészet, és sosem hitt Istenben.


Jobb lett volna, ha a Biblia az azt összeállító Egyház kezében marad, és azon belül is csak az értelmiségi réteg magyarázza.

2019. szept. 18. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
84%
1229? Én úgy tudtam, hogy ezekben az időkben általánosan még olvasni sem tudtak az emberek, csak a legfelső réteg, azaz legtehetősebbek és az egyháznál tevékenykedők.
2019. szept. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
14%
Lehet ,hogy az emberek megkérdőjelezték a biblia valóság tartalmát és ez miatt, hogy nehogy többen rájöjjenek az általuk vélt igazságra és ezáltal kicsúszon a hatalom a kezükből, elvették a bibliát tőlük.
2019. szept. 19. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 jonwick ***** válasza:
84%
A 11.-es hozzászóló már említette, de 1229-ben akkora volt az írástudatlanság, hogy gyakorlatilag csak papi személyek tudtak írni-olvasni, azt sem nemzeti nyelven, csak latinul. Nem volt tiltva a Biblia olvasása, de a jobbágyokat nem tanították tömegesen a latin nyelvre, hogy Bibliát olvashassanak. Nem is nagyon volt erre idejük a szántóföldeken való robotolás miatt. Azok a nemes emberek pedig akik képesek voltak erre, társadalmi státuszuk, vagyoni helyzetük, személyes ambícióból révén megtanulhattak ugyan írni-olvsasni, de ez kifejezetten ritka volt.
2019. szept. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
8%

25.Hol írja,hogy csak a k.egyház olvashassa,vagy kivèteles emberek?

Mièrt nem olvashassa minden ember?

Nem elèg a sok fèlrevezetès,mèg tovább kellene folytatni?

Baj ha az átlagember rávilágit a biblia hamis használatára az egyház által?

Ha ilyet szeretnèl átlagon aluli vagy.

2019. okt. 15. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
0%

28."Nem volt tiltva a biblia olvasása"


Akkor nèzd meg ezt a linket az 1229 èvet.

[link]

2019. nov. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!