Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Istenhívők, nektek ki jelenti...

Istenhívők, nektek ki jelenti a méltó ellenfelet?

Figyelt kérdés

2019. jún. 29. 22:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mamám
2019. jún. 29. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%
Ellenfél? Minek az nekem? Ez ilyen szeretet meg béke dolog, nem valami verseny. Megint csak én nem értem a kérdèst biztos...
2019. jún. 29. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
Szerintem a bűn, illetve ezáltal kicsit önmagam is.
2019. jún. 29. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Néhány embernek nem egyértelmű a kérdés, én alapvetően materialista gondolkodókra gondoltam. De persze, nincs rossz válasz. :)
2019. jún. 30. 00:12
 5/12 anonim ***** válasza:
64%

Mi a különbség a méltó és a nem méltó ellenfél között?

+ kérdés: ha le akarsz győzni valakit, nem mindegy a módszer?

2019. jún. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
46%

Megmondom, mit kéne válaszolniuk:


Kék Ég fia Dzsingisz nagykán az egyetlen méltó ellenfél, aki az Altájnál megfékezte a keletre nyomuló ábrahámi Istent, illetve véreskezű kalifáinak seregeit, hogy az Ázsiai milliárdokat is agymosott birkaként magáévá tudhassa, világméretű hatalomra téve ezáltal szert. Ugye nem kell ecsetelnem, hogy az indiánok és a szerecsenek kontinensével, akiknek nem volt egy Dzsingisz kánjuk, mit csinált ez a terpeszkedő vallás. Azt persze a nyugati civilizációban nem tanítják, hogy a mongolok kemény fellépése nélkül Kína ma egy istenhívő iszlám állam lenne.

2019. jún. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Balogh Bence 2019 ***** válasza:
97%

Szerintem a kérdező olyasmire gondolt, hogy kivel szemben legnehezebb megvédeni a hited, és azt a választ várja, hogy egy művelt ateistával.


De az az igazság, hogy egy ateistával eleve nem tudunk mit kezdeni, hiszen bármennyire intelligens és művelt, addig nem jutott el, hogy megértse a vallások lényegét.


Ugyanez igaz sok hívőre is...

2019. jún. 30. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
63%

Sok ateista kiválóan érti a hit lényegét.

És valóban: egy hívő nem vitapartnereket lát, hanem ellenfeleket.

Akikkel nem vitatkozni lehet, hogy érvekkel meggyőzzék egymást - hanem fizikailag le kell gyűrni.

Mert sok hívő nem is ismer más módszert.

2019. jún. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Miért kell vitázni? Mindenkinek megvan a saját hite, szíve joga hogy abban higgyen, amiben akar. Egyébként sem hiszem, hogy bárkit is meg lehet változtatni egy vitában. Ha nem akarja. Maximum egymást lehet felidegesíteni.
2019. júl. 5. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A keresztény embernek elvileg nem dolga vitatkozni. Elég ha elmondja a magáét, és a kérdésekre válaszol. Ha a másik fél egyáltalán nem nyitott, és a megértés legkisebb jelét sem mutatja, csak ellenkezik, akkor nem szabadna erőlködni. Persze sok keresztény beleesik ebbe a hibába, én is.

Az igazán nehéz ellenfél számomra olyan lenne, aki legalább középkorú, őszintén nyitott, érdekli az álláspontom, közelről ismerem, tehát belelátok az életébe, ezáltal hiteles. Azt mondaná, hogy boldog, elégedett az életével, senki iránt nincs benne harag vagy irigység, nem fél a jövőtől, de nem hisz Istenben. Ilyennel még nem találkoztam.

2019. júl. 5. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!