Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek Isten sok vagy...

Szerintetek Isten sok vagy kevés embert fog beengedni az országába?

Figyelt kérdés
Tehát a kevésbé vallásosak is üdvözülhetnek vagy csak a szabályokat teljesen betartó emberek??

2019. júl. 13. 19:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
19%
Isten Országa már eljött.
2019. júl. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
55%
Üdvözülni Jézus szerint a keskeny úton járok fognak, nem a széles úton járok. Ez azt is jelenti, hogy nem a többség üdvözül.
2019. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
72%

János apostol a Jelenések könyvében egy hatalmas seregként írja le az üdvözülteket. Sőt kifejezetten csak egy részükről beszél ott. Szóval ez alapján szerintem sokan lesznek az üdvözültek.

Az más kérdés, hogy mi számít soknak.

2019. júl. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon nem tudjuk ám. Csak a hite szerint válaszolhat erre mindenki. Szerintem a 2. kérdésedre biztos, hogy nem a válasz, nem így működik, hogy a "szabályokat" betartja, kevésbé, vagy többé-kevésbé vallásos.

Isten irgalmas szeretete végtelen.

Aki teljes szívéből kéri, beengedi. De az ajtót a halál kapuján átlépő embernek kell kinyitni - Isten senkinek a szabadságát nem veszi el, ez a halál kapujában álló ember szabad döntése. Szent János így ír (Jel3,20):

Ímé az ajtó előtt állok és zörgetek; ha valaki meghallja az én szómat és megnyitja az ajtót, bemegyek ahhoz és vele vacsorálok, és ő én velem.

2019. júl. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 KZitus ***** válasza:
74%

Szia

Talán nem érdemes számot találgatni. Isten ennyit mond el erről: Jelenések 7:9, 10

"Ezek után láttam egy nagy sokaságot, melyet senki nem volt képes megszámolni, minden nemzetből, törzsből, népből és nyelvből. A trón előtt és a bárány előtt álltak, fehér köntösbe öltözve, és a kezükben pálmaágak voltak. És szüntelenül ezt kiáltották hangosan: „A megmentést a mi Istenünknek köszönhetjük, aki a trónon ül, és a báránynak!”

2019. júl. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
33%

"Tehát a kevésbé vallásosak is üdvözülhetnek, vagy csak a szabályokat teljesen betartó emberek??"


Válasz:(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.


Vagy is Jézusra hivatkozni egy dolog. Maga Jézus ezt közli velünk: Csak aki cselekszi az Atya akaratát.

Sokan hivatkoznak majd Jézusra, Jézus mégis elutasítóan válaszol.

(Máté 7:22, 23) 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, nemde prófétáltunk a te nevedben, démonokat űztünk ki a te nevedben, és sok hatalmas cselekedetet vittünk véghez a te nevedben?« 23 De én akkor megvallom nekik: Soha nem ismertelek titeket! Távozzatok tőlem, ti, akik törvénytelenséget műveltek!


Csak az aki összhangban él és cselekszik az Atya akaratával, és támogatja a messiási királyságot.

2019. júl. 13. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
42%

Azért is lesznek kevesen, mert nem mindenkinek tetszik az az élet, ami szerint élni kellene, Isten erkölcsi értékével. Miközben olyan feladatot is végezni kell, amit esetleg sokan szégyelnék, vagy félnének, mások véleményétől.

"Mit szól a rokonom, a szomszédom, a kollegám..."?

A keresztény élet a megszokott világi élettel ellentétben, lemondásokkal jár. Nem a rokonság, a szomszéd, vagy a kolléga menti meg valakinek az életét.

2019. júl. 13. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
25%

"Isten Országa már eljött."


Sajnos ez tévedés. Ugyanis akkor már nem lennének országhatárok, nemzetiségek, vagy nacionalista szellem, illetve háborúk, élelmiszer hiányok, stb.

Nem lenne öregség, halál betegség....,

2019. júl. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
79%

8 - meg kell valósítani

Lk17,20-21.

Megkérdeztetvén pedig a farizeusoktól, mikor jő el az Isten országa, felele nékik és monda: Az Isten országa nem szemmel láthatólag jő el.

Sem azt nem mondják: Ímé itt, vagy: Ímé amott van;


mert ímé az Isten országa ti bennetek van.

2019. júl. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
43%

"Isten sok vagy kevés embert fog beengedni az országába?"


Pontosan annyit, ahány oda való.

2019. júl. 13. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!