Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Sokszor a nem hívők, a leginká...

Sokszor a nem hívők, a leginkább keresztények?

Figyelt kérdés
Nem csak a lelki szegényeké (olyan emberek, akik felismerik spirituális szegénységüket, hogy szükségük van Istenre) a mennyek országa, hanem azoké is, akik egész életükben betartották Isten szabályait, és így istennek tetsző életet éltek. Akik nem hisznek, de még sem utasítsák el a vallásos emberekkel való vitát ( vallásos embereknek is lehet vitakultúrájuk, gondoljatok csak bele milyen unalmas lenne csak ugyanolyan emberekkel beszélgetni) azokon azt veszem észre, hogy belülről vonakodnak, és félnek. Az is azt tükrözi, hogy félnek istentől, hogy azért nem akarják szeretni mert szeretni kell. És ők azt gondolják, ha nem hisznek az már nem istennek tetsző élet és a pokolba kerülnek. De azt nem tudják kizárni hogy nincs isten, mert akkor nem vitáznának róla. De ez egyáltalán nem igaz, és az isten félre értelmezése amit ők gondolnak. Jó életet kell élni, a fő bűnöket (lopás, öltés, pedofília stb...) Kerülni, de nem muszáj Istenben hinni hogy jó életet élj, ez a te szabad akaratod. Úgy is lehet követni Istent, hogy nem tudsz róla. Így néha úgy érzem, hogy egyes hitetlenek sokkal keresztényebbek mint én.

2019. júl. 14. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
Isten jobban megbűnteti azokat a bűnösöket, akik hkisznek benne. Csak ennyiben számít Istennek a hit.
2019. júl. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

A kereszténységnek a lényege az Istennel való személyes kapcsolat, a hit és a vele való egyesülni vágyás. Tehát nem, a nem hívők nem lehetnek "jobban keresztények".

Lehetnek jobb erkölcsűek, és az is igaz, hogy a keresztény erkölcshöz közelebb áll sok nem hívő ember élete, mint sok keresztényé. Ez már csak abból is adódik, hogy a jelenlegi nyugati értékrend keresztény gyökerű, tehát nagyon nagy az átfedés az "emberi" értékek és a keresztény értékek között. Így ha valaki általános megítélésünk szerint emberileg "jó", akkor tettei nagy eséllyel közel állnak a keresztény erkölcshöz. De a kereszténység sokkal-sokkal több a keresztény erkölcsnél.

2019. júl. 14. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

" Úgy is lehet követni Istent, hogy nem tudsz róla. Így néha úgy érzem, hogy egyes hitetlenek sokkal keresztényebbek mint én."


Ebben nagyon tévedsz. Ha valaki nem tud Isten létezéséről, az nem tudja mi Isten szándéka. Így nem is tud azzal együttélni. Nem tudják mit kell tenniük azon kívül, hogy bizonyos dolgokban helyesen élnek.


Jézus a következőket mondta, ami kijózanítható lehet:

(Máté 7:21) 21 Nem mindenki fog bemenni az egek királyságába, aki azt mondja nekem: »Uram, Uram«, hanem az, aki cselekszi égi Atyám akaratát.


Jézus határozottan kijelenti, hogy még a Jézust elismerők személye sem jelent semmit. hiába hivatkoznak Rá. Mennyivel inkább azok, akik ezt sem tudják, ill. nem ismerik.

Csak azok, akik tesznek Isten szándékával összhangban, még ha tökéletlenek is. Isten nem felejtkezik meg arról, hogy porból vagyunk. Ezért van a váltságáldozat.

2019. júl. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
24%
Mikor értitek meg, hogy nem az üdvözít, hogy ki hogy viselkedik?
2019. júl. 14. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És mi Isten akarata? Sok felekezet gondolja azt magáról, hogy Isten "útján" járnak, aztán, ha random felcsapjuk a Bibliát rögtön 1001 kivetnivalót találni.
2019. júl. 14. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

"nem az üdvözít, hogy ki hogy viselkedik?"


Bizony sokat számít. Ellenben ezeket nem íratta volna le:

(Efézus 4:23, 24) 23 meg kell pedig újulnotok az elméteket mozgató erőben, 24 és fel kell öltenetek az új egyéniséget, amely Isten akarata szerint teremtetett igazi igazságosságban és lojalitásban.

(Kolosszé 3:9, 10) . . ., 10 és öltsétek magatokra az új egyéniséget, amely pontos ismeret által újjátétetik Annak képmása szerint, aki teremtette.

(Róma 15:5) . . .legyen ugyanolyan a gondolkodásmódotok, mint amilyen Krisztus Jézusé volt,

(János 13:15) 15 Mert elétek adtam a példát, hogy amint én tettem veletek, ti is úgy tegyetek.

(Jakab 2:18) . . .Mutasd meg nekem a hitedet a cselekedetek nélkül, én pedig megmutatom neked hitemet a cselekedeteim által.”

2019. júl. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem látom a keresztény tanításokban sehol ezt a szabad akaratot. Illetve azt sem, hogy a szabadság mint eszme a keresztény vallásban bárhol olyan hatalmasan kidomborodó erény lenne, ami támogatva van.


A pedofíliát külön jó, hogy kiemelted, mert döntő többségben felszentelt egyházi személyek követik el ezt a fő bűnt. Amelyet egyébként szintén nem látok sehol a bibliában, hogy bűn lenne. Az ellenkezőjére viszont rengeteg példa van, amikor gyereket adnak férjhez, és gyerekként hálják el a nászt, szóval ez pont egy nagy kapufa.


A pedofília rá a legjobb példa, hogy 2000 év alatt az emberek erkölcsi felfogása rengeteget változott. Mi az, hogy „jó” életet élni? Ami nekem jó, másnak esetleg rossz. Ha én lerakom a szemetemet a szomszéd telkén, az nekem jó, mert nem kell fizetnem az elszállításért, neki meg rossz. Mégsincs a parancsolatok között sehol olyasmi, hogy ne szemetelj, ne szennyezd a környezeted, ne tegyél olyat, amely másnak fizikai vagy anyagi kárt okoz.

2019. júl. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért azt hozza kell tenni, Jézus tanításai között szerepel ez is :ne gondolj, ne mondj, ne tégy olyat másokkal amit nem szeretnél, hogy rólad gondoljanak, mondjanak, vagy veled tegyenek. Ha a szemetet leteszi a kertedbe a szomszéd, annak nem hiszem hogy örülnél.
2019. júl. 20. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!