Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi értelme van a személyiségne...

Mi értelme van a személyiségnek, emlékeknek és emberi kapcsolatoknak, vagy bármilyen tehetségnek ha a mennyországban úgyis elvesznek tőlünk mindent?

Figyelt kérdés
Vagy a másik bűne esténként azért kísérteni fog?

2019. júl. 15. 12:00
1 2 3
 21/23 Mansour ***** válasza:

Számtalan más helyen viszont azt mondja a Biblia, hogy egészen más természetű, mint a földi lét.

Én meg azt mondhatnám (szintén a Biblia alapján), hogy azok a démoni erők, amik a szellemi helyett az anyagi felé fordítják az embert...:)

De én igazából úgy gondolom, hogy azok a démoni erők, amik az ember fókuszát Isten helyett önmagára irányítják. Ezért van nagy jelentősége annak, hogy tisztázni kell az "én" fogalmát. A probléma ott van, amikor valaki a valódi énjét az anyagi világ feltételei által kialakult személyiségével azonosítja.

2019. júl. 17. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Nem kell az anyagra vinni a fókuszt, az eleve benne van.


Az "istenre vitt fókusz"ba meg bármit bele lehet húzni, olyan erőket és befolyásokat is, amelyek rossz irányba viszik az ember életét.

2019. júl. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
A valódi énnek szerves része a test és az anyag.
2019. júl. 17. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!