Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha létezik Isten, akkor miért...

Ha létezik Isten, akkor miért szívat még mindig?

Figyelt kérdés

Nekem semmilyen pénzért megvehető dologra nincs szükségem az életben, mert nem okoznak boldogságot, ami kevés dolgom van, az is mind a praktikusság és ésszerűség határán belül lett vásárolva.

Hiába nevelkedtem keresztény közegben, csak hányingerem lett az egyháztól, minél többet voltam a közelében. A vallástól függetlenül viszont az értékrendet teljesen rendben találom és a mesék nélkül is úgy érzem, hogy eszerint élnék. Egyetlen vágyam van az életben, hogy találkozzak azzal a (vallási fanatizmus nélküli) illetővel, aki hasonló módon gondolkodik. A nem sok ismerkedést próbálkozásaimból rendre nem lett semmi, hol a másik felet nem érdekeltem (pedig tudtommal hasonlítunk az értékrendünkben), hol olyannal hozott össze a sors akinek sokkal nagyobb problémái is vannak az életében. Úgy érzem csak telik az idő, nem történik semmi, 25 éves vagyok már. Ha előre tudnám, hogy végig így fog elteni a hátralevő életem, akkor megoldanám valahogy hogy felajánlom az összes szervemet donorként, engem meg elaltathatnak, így legalább megmenteném pár ember életét akinek annyira fontos hogy éljen.


2019. júl. 23. 16:37
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#9


[link]

2019. júl. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

Szerintem erősen leszűkíted a keresést azzal, ha csak hozzád hasonló hitű emberrel foglalkozol.

Én úgy változtatnám meg, hogy ne legyen teljesen ellentétes a hite (vagy a gondolkodása, jövőképe).

Sok pár boldog úgy, hogy a hitük nem egyezik meg.

2019. júl. 23. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
45%
Szia, az egyházat emberek alkotják, hibáikkal és bűneikkel együtt. Sosem fogsz olyan társat sem találni, aki tökéletes lenne. Mindenkinek megvannak a maga hibái, melyeket megpróbálhat leküzdeni, de teljesen sosem fog sikerülni. Te még csak 25 éves vagy, sokan harmincon túl házasodnak.
2019. júl. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
41%
12-es le is írta,amit én is szerettem volna. Már eleve,ha hívőnek akarod,az szűkíti a kört. Ha még az sem mind1,hogy miben hisz,még inkább. Ha az sem,hogy hogyan hisz (jár-e valahova,megéli-e valahogy,vagy csak szimplán nem olyan karizmatikus),azzal mégszűkebb és lehetne még sorolni. És gondolom ott vannak az ilyen alapabb elvárások,hogy azért nézzen ki valahogy,korodbeli legyen (gondolom,bár ez nem mindenkinél opció),szóval szerintem is csak az a gond,hogy ebbe a szűk körbe nem sokan férnek bele. Létezik ilyen,de marha nagy szerencse kell ahhoz,hogy azonnal megtaláld,így ne csodálkozz,ha esetleg még évekbe is telik. Az egyik srác engem pl azért pattintott le,mert nem vagyok magas szőke,hanem alacsony barna,a másik meg azért,mert nem vagyok megszállott könyvmoly (amatőr író volt a srác). Vannak ilyenek,szóval vagy lazítanod kell az elvárásaidon,vagy ha nem akarsz lejjebb adni a zsáneredből,akkor viszont bele kell törődnöd,hogy lassabban jön,vagy (nem akarok hangulatromboló lenni),de talán soha. Tényleg nem bántásból,de nem árt,ha nem élsz álomvilágban. Ezért aztán igazán kár egy természetfeletti lény "anyját szidni". Főleg,ha van isten,ő nem hiszem,hogy egy társkereső webszerkesztő lenne,hogy ezzel foglalkozzon.
2019. júl. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:

#10


Nem szokásom hangulatjelet írni,így a véletlenre bízom,hogy valaki anélkül is érti-e,mikor gondolok valamit komolyan és mikor hülyéskedek. Persze,ez az én hibám,csak szólok,hogy nem rosszmájúskodtam.

2019. júl. 23. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
54%
Ha viszont a kérdezőnek szántad,akkor viszont szerintem neki joga van megítélni,hogy beszél-e ilyen dolgokról egy tök idegennek,ez sem jelent semmi rosszindulatot.
2019. júl. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 A kérdező kommentje:

Aki úgy hisz, hogy tisztában van vele hogy ez csak pszichéjét nyugtatja, és nem valóságként éli meg a nem létező beképzelt dolgokat, csak olyanokkal tudom elképzelni. Racionálisan gondolkodom, a csodák meg természetfeletti dolgokat mind az emberi elme generálja, de aki benne van, az a valóságként éli meg, így nem tudja megkülönböztetni attól. Csak azt nem értem, miért van szüksége ennyi embernek az ilyenre. Én sem tudtam elfogadni, hogy sosem fogom megtudni mi ez az egész világ, de nem valami istenre mutogatni elég egyszerű és alacsony szintű dolog, ennél sokkal bonyolultabban működünk.

Teljesen felesleges volt ezt ebbe a kategóriába írnom, mert a többség úgysem fog egy szót se érteni belőle.

2019. júl. 23. 21:34
 18/20 anonim ***** válasza:

"Teljesen felesleges volt ezt ebbe a kategóriába írnom, mert a többség úgysem fog egy szót se érteni belőle." De azért megpróbáltad, hogy rajtad ne múljék. Megnyugodott a kis pszichéd?


Ha nem találsz senkit magad mellé, az azért fog történni, mert nem akarod meghaladni a jelenlegi állapotodat. Jó morfondírozást!

2019. júl. 24. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 A kérdező kommentje:
Ha így haladok, előbb utóbb én is meg fogok kattanni, de ez sajnos nem megy parancsszóra, bárcsak úgy lenne, sokkal egyszerűbb lenne minden.
2019. júl. 24. 07:47
 20/20 anonim ***** válasza:
Élj úgy hogy boldognak érezd magad. Jézus is megmondta nem számít más, csak szeretet legyen a szívedben. Ha úgyis értelmetlen az életed, miért félsz attól, hogy valaki megöl. Add önmagad így találnak rád a hasonló gondolkodásúak.
2019. júl. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!