Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha választanod kellene, hogy...

Ha választanod kellene, hogy Isten és a házastársad között, kit választanál?

Figyelt kérdés
2019. júl. 31. 17:07
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:

"Ezek szerint szerint fogalmad sincs a Kerszténységről {értsd Krisztus tanításai követéséről}"


Ami azt illeti sokkal jobban ismerem a kereszténységet, mint gondolnád. "Bírom", amikor a hívő alapból feltételezi, hogy az, aki kritizálja a kereszténységet, CSAK tudatlan lehet a témakörben.


Ott van például Bart. D Ehrman professzor, aki nem tartja hitelesnek a kereszténységet, pedig újszövetségi bibliatudós(!), aki az Észak-Karolinai egyetemen tanít.


Te viszont Ehrmanhoz képest csak egy jelentéktelen mezei hívő vagy. Szóval húzd meg magad, mert kevesebbet tudsz a témakörben, mint gondolnád.

2019. júl. 31. 20:53
 12/30 KZitus ***** válasza:
0%

Szia


Van Krisztusnak egy tanítása ezzel kapcsolatosan. A Máté 10:37 verse azt írja: "Aki jobban szereti az apját vagy az anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki jobban szereti a fiát vagy a lányát, mint engem, nem méltó hozzám"

Vajon Krisztus itt azt mondj válsztanunk kell közte és a rokonaink (akár házastársunk) között? Egyáltalán nem! Sem Istennekm sem Krisztusnak nincsen szükége arra a szeretetre, amellyel a házastársunkat, gyermekeinket, vagy rokonainkat szeretjük. Honnan tudhatjuk ezt? krisztus szavaiból, amit a fenti kijelentése ELŐTT mondott: "...ha valaki vállalja az emberek előtt, hogy ismer engem, én is vállalni fogom égi Atyám előtt, hogy ismerem őt. De aki megtagad engem az emberek előtt, azt én is meg fogom tagadni égi Atyám előtt. Ne gondoljátok, hogy azért jöttem, hogy békét hozzak a földre. Nem békét hozni jöttem, hanem kardot. Mert azért jöttem, hogy viszályt szítsak a fiú és az apja között, a lány és az anyja között, a meny és az anyósa között. Igen, az embernek a saját háznépe lesz az ellensége. Aki jobban szereti az apját vagy az anyját, mint engem, nem méltó hozzám, és aki jobban szereti a fiát vagy a lányát, mint engem, nem méltó hozzám. És aki nem fogadja el a kínoszlopát, és nem követ engem, nem méltó hozzám. Aki próbálja megmenteni a lelkét, el fogja veszíteni azt, és aki elveszíti a lelkét énértem, megmenti azt." Máté 10:32-39

2019. júl. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:

KZitus "jó Tanú" módjára megint félrebeszél, hogy ne kelljen válaszolni egy számára kínos, de amúgy egyszerűen eldönthető kérdésre.


A fundamentalista keresztények mindig ezt csinálják.

2019. júl. 31. 21:33
 14/30 BGB ***** válasza:
43%

"Ezek szerint szerint fogalmad sincs a Kerszténységről {értsd Krisztus tanításai követéséről}"



Ami azt illeti sokkal jobban ismerem a kereszténységet, mint gondolnád. "Bírom", amikor a hívő alapból feltételezi, hogy az, aki kritizálja a kereszténységet, CSAK tudatlan lehet a témakörben.


Nem alapból feltételeztem hanem a kérdésedből és

és alaptalan és rosszindulatú megegyezésedből vált nyilvánvalóvá


Ott van például Bart. D Ehrman professzor, aki nem tartja hitelesnek a kereszténységet, pedig újszövetségi bibliatudós(!), aki az Észak-Karolinai egyetemen tanít.



Te viszont Ehrmanhoz képest csak egy jelentéktelen mezei hívő vagy. Szóval húzd meg magad, mert kevesebbet tudsz a témakörben, mint gondolnád.


A Kereszténység mint írtam azt jelenti Krisztus Isten által kinevezett vezető tanításainak követése és nem azt hogy Ehran

2019. júl. 31. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 BGB ***** válasza:
31%

Folytatom

vagy helyesen Ehrman tanainak követése.



Nem tudom hogy én Ehrmanhoz képest mit tudok de én Pál apostoltól idéztem aki talán jobban értett a kereszténységhez mint kritikus professzorod.


Mint rámutattam idézetekkel alátámasztva kérdésed alapjaiban hibás.


Válaszodban érvekre nem futotta nem is futhatta


A keresztények ragaszkodnak hitükhöz és társukhoz is a társuk választhat


Mégegyszer a lényeg


"Egyebeknek pedig én mondom, nem az Úr: Ha valamely atyafinak hitetlen felesége van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt. >>


1Kor 7:13 És amely asszonynak hitetlen férje van, és ez vele akar lakni, el ne bocsássa azt. >> "



Ha pedig a hitetlen elválik, ám váljék el; nem vettetett szolgaság alá a keresztyén férfiú, vagy asszony az ilyen dolgokban. De békességre hívott minket az Isten."

2019. júl. 31. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
15%

"Az egész Biblia csak úgy hemzseg az Úr kritériumaitól..."

Hopp, még Ószövetség van?


Én Jézust választom minden esetben

2019. aug. 1. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
25%

"Ott van például Bart. D Ehrman professzor, aki nem tartja hitelesnek a kereszténységet, pedig újszövetségi bibliatudós(!), aki az Észak-Karolinai egyetemen tanít.



Te viszont Ehrmanhoz képest csak egy jelentéktelen mezei hívő vagy. Szóval húzd meg magad, mert kevesebbet tudsz a témakörben, mint gondolnád."


Tekintélyre hivatkozás. Érvelési hiba. Tehát tényleg nem értesz a kereszténységhez, ha még érvelni sem tudsz, csak hülyézni. Személyeskedés: érvelési hiba. Rögtön kettő!


"Ott van például Bart. D Ehrman professzor, aki nem tartja hitelesnek a kereszténységet, pedig újszövetségi bibliatudós(!), aki az Észak-Karolinai egyetemen tanít."

Simán megnyerném a vitát

2019. aug. 1. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
63%

Nehezen tudok elképzelni olyan helyzetet, ahol ez gyakorlatban megtörténhet. Vagyis jó lenne konkretizálni a kérdést.

Méghozzá azért tudnék ilyet nehezen elképzelni, mert miért kéne választanom kettejük közül? Az Isten- és az embertárs iránti szeretetre épül az egész kereszténység. Vagy ha pl. a férj megtiltja, hogy pl. vallásomat gyakoroljam? Egyfelől hogyan tiltja meg? Másfelől, egy ilyen emberhez eleve nem mennék férjhez.

2019. aug. 1. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
16%
Szexuálisan?
2019. aug. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
70%
Ha a Bibliából indulunk ki,akkor elég visszás a dolog,mert ha Isten helyett a házastársad választod,akkor bálványimádó vagy és lehet,hogy el is veszi tőled. Nekem legalábbis mondtak már olyat,hogy ha a páromnak akit mellesleg látok és hallok is) jobban hiszek,mint Istennek,akkor inkább vegye el. Ja,ragyogó ötlet lenne,mert akkor biztos Isten karjaiba omlanék,ha megölné a párom. Ez olyan logika,mint mikor egy ember megöli a neki tetsző illető párját és azt várja,hogy majd ettől tuti szerelembe esik.
2019. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!