Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten teherbe tudna ejteni...

Isten teherbe tudna ejteni egy férfit?

Figyelt kérdés
Ha nő esik teherbe az eléggé hétköznapi dolog. De mi a helyzet egy igazi csodával? Isten teherbe tudna ejteni egy férfit, aki majd a megváltónak adna életet? Akkor szerintem minden kétséget kizáróan bizonyítaná vele a hatalmát és mindenki biztosan tudná, hogy ez Isten műve volt.

2019. júl. 30. 12:49
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
81%
Nem hiszem, hogy Isten szaporodni kívánna.
2019. júl. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
80%
Isten már küldött egy megváltót, saját Fiát, újat nem fog küldeni. A Szentírás szerint Krisztus születése is igazi csoda volt, szóval ez a kitételed is stimmel. Legalábbis szerintem nem gyakori, hogy szűz lány szül gyermeket.
2019. júl. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
39%

"Isten teherbe tudna ejteni egy férfit?"

A hívőknek nem kell ilyen bizonyíték, az ateisták meg ezt is kimagyaráznák. Simán ráfogják, hogy evolúció

2019. júl. 30. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 szp72 ***** válasza:
80%
Akár az égből is ledobhatott volna egy megváltót. De úgy tűnik más tervei voltak, nem akart ilyen kikényszerítő csodát. Isten ki tudná kényszeríteni, hogy higgyél, ez nem nagy dolog, az ördögök is hisznek. Az üdvösséget adó hit, azonban több és más, mint a kikényszerített hit, az ilyen hitben benne van a jóság utáni vágy, akkor is hiszek ha nem muszáj, akkor is hiszek, ha a rossz látszik valószínűbbnek és könnyebbnek, akkor is hiszek, ha ez áldozatba kerül, mert a jónak győznie kell.
2019. júl. 30. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
41%

@szp72

Ámen!

2019. júl. 30. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 Mansour ***** válasza:
48%
A mai világban ez már nem csoda, a szivárványos mozgalom már megoldotta... És a mai kor eszméi szerint az embernek nincs is szüksége megváltásra, úgyhogy a bizonyítás érdektelenségbe fulladna...
2019. júl. 30. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
68%
... már ahogy megszoktuk megint egy kis homi imádatot vélek felfedezni a dologban. Lehet valami pasi egy pasitól akar gyereket?
2019. júl. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

Nem érzem bizonyítva, hogy Mária szűz volt. Szerintem csak nem akart fattyút és ezért találta ki az angyalt és istent. Ez így túl egyszerű.


Isten tudtommal nemtelen, így nem értem hogyan jön ide a homoszexualitás.

Szexualitástól függetlenül bárki akarhat gyereket, még egy aszexuális ember is. Jó tudom, ma azért lesz gyerek, mert fel kell venni valahogy a támogatást, a fajtiszta macska pedig túl költséges + állatorvos, de attól még néha heteroszexuális ember is tényleg tudatosan vállal gyereket.

A "szivárványos mozgalom" ha ezt megoldotta volna, akkor mindenhol ott lenne a hírekben, mert a megoldója valószínűleg orvosi Nobelt kapna, a fidesznek pedig már lenne húszféle kampányvideója arról, hogy a férfi kötelessége a szülés.

2019. júl. 30. 15:52
 9/36 anonim ***** válasza:
53%
Szerintem a Jóisten nem érzi feladatának, hogy minden kis ócska kisstílű, degenerált materialistának bizonyítson. Tkp még az evangéliumokban is olvashattad volna - nehogy olvasd, nem neked való -, hogy amikor provokálták a megtestesült Logoszt, hogy mutasson bizonyítékot, akkor arrébb állt, mert nem cirkuszi mutatványosnak jött, hanem a világ megváltójának, kinyilatkoztatásnak, Gyógyítónak.
2019. júl. 30. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 A kérdező kommentje:

Szerencsére te a személyeskedő stílusoddal nem vagy ócska.

Ha a megváltás olyanoknak jár, mint te és a hozzád hasonlók, akkor igazán hálás vagyok a Jóistennek, hogy degenerált vagyok, akinek nem.

2019. júl. 30. 17:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!