Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha választanod kellene, hogy...

Ha választanod kellene, hogy Isten és a házastársad között, kit választanál?

Figyelt kérdés
2019. júl. 31. 17:07
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:

"Simán megnyerném a vitát"


Semmiféle vitát nem nyertél meg te idióta, mert nem azt mondtam, hogy Ehrmannak mindenben igaza van, csak azt, hogy a hozzád hasonló idióta keresztények érvelése, miszerint aki kritizálja a kereszténységet, az nem ismeri, téves.


Igenis számtalan olyan ember van, aki a keresztényeknél jobban ismeri ezt a vallást, és tévesnek állítja be. Szóval éppenséggel ti követtek el érvelési hibát, amikor a csorgatjátok a nyálatokat, hogy "ha ismernéd a Bibliát, a kereszténységet", bla, bla bla...


Ismerjük.


Pont ezért mondjuk, hogy tévedés.

2019. aug. 1. 12:14
 22/30 Metionin ***** válasza:
39%

Pragmatikusan nézve a kérdést a házastársam, mert ő létezik.


Ha viszont úgy érted, hogy van egy házastársam aki megtiltja hogy a saját hitem szerint éljek (jelen esetben mondjuk elvárná hogy legyek én is vallásos) akkor az eleve bukó, nem is lenne a házastársam egy olyan ember aki nem tartja tiszteletben hogy miben (nem) hiszek.

2019. aug. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 Szegfűszeg válasza:
75%

Valójában Isten nem kér arra, hogy válassz közte és a házastársad között. Elvégre a házastárs ember, nem teszi egy lapra magát vele. Vannak egyházak, akik hamisan azt hirdetik, hogy ha a házastársad nem az ő egyházuk tagja, akkor választani kell. Olyankor nem Isten kell elhagyni, hanem azt a beteg szektát.

Ilyen elvárásai csak különböző modern egyházaknak van....

Ember, gondolkozz!

Isten mondta neked, hogy választani kell? Nem! Egy olyan ember, aki Istent nem ismer csak azt mondja! Aki Istent ismer, az ilyet nem mond!

2019. aug. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim válasza:
51%
Egyik sem létezik :D
2019. aug. 2. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
68%

"Igenis számtalan olyan ember van, aki a keresztényeknél jobban ismeri ezt a vallást, és tévesnek állítja be."


Például?

2019. aug. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 KZitus ***** válasza:
42%

13-s kommentedre


Olvasd el kérlek figyelmesebben a hozzászólásomat. Egyáltalán nem terelek, és nem kerültem ki a kérdésedet, kivéve ha "igen", vagy "nem" választ vártál.

A Bibliából idéztem mi Krisztus álláspontja a kérdéseddel kapcsolatosan, és én teljesen egyet értek vele. Miért baj ez?

2019. aug. 3. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim válasza:
31%
Egyértelműen a társammal maradnék! Azért választottam őt, mert vele élem a napjaimat! Isten? Még nem láttam, de ha mégis, akkor ő vigyázzon ránk! Neki az a dolga!!!
2019. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 Nice85 ***** válasza:

1. Isten nem akarna h valasszak... mivel Isten a szeretet oldalan all... szeretet es szeretet kozott mit erne valasztani ha az ag ugyanaz olyan mint egy fa... Isten a fa torzse vagy epp a gyokere es mi az agai...


2.A Szentiras a Hegyi beszedben kimondja asszony szamara a ferje olyan mintha az Isten foldi kepviseloje lenne... szamomra az akit szeretek az olyan mintha Isten kovete lenne... uram es kovetem mert benne az Urat is kovetem...


3. Jezus azt mondja ne a kotemplomban keressetek Istent hanem a testetekben szivetekben van... lehet akkor valasztani? A kerdes ertelmetlen ha hiszed es erzed h Isten a szivedben van akkor tudod h soha el nem vehetik toled es a szerelmed szintugy nem vehetik el... ha a szivedben van... akkor tehat mi ertelme.a valasztasnak...

2019. aug. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 Gepi ***** válasza:
100%
Ahhoz, hogy erre a kérdésre választ tudjak adni, benne is kellene lenni egy konkrét helyzetbe és még akkor sem lenne könnyű meghozni. Ha mégis muszáj lenne, akkor biztos vagyok benne, hogy Isten útmutatást adna, ahogyan eddig is megtapasztaltam. Ismer engem és nem enged olyan próbát az életembe, amihez ne adna erőt, bölcsességet, hogy helyesen tudjak dönteni AKKOR és nem most, csak úgy elméletben. Láttad az ötödik pecsét című filmet?
2019. aug. 6. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 magorg válasza:
51%
Sok gyökér alakot láttam már errefelé,de te viszed a pálmát "kedves" kérdező.
2019. aug. 7. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!