Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az ateisták szerint mi az...

Az ateisták szerint mi az élet értelme?

Figyelt kérdés
Ha nincs Isten, akkor túlvilág sincs. Ha nincs semmi a halál után, mi értelme bárminek? Mit számít melyik utat járom be, ha minden ugyan ahhoz a véghez vezet? Mit számít hogy sikeres leszek-e vagy nem, jó ember leszek vagy rossz, ha minden út ugyan oda vezet? Mit számít ha hátra hagyok valamit az utánam következő generációkra, ha ők is ugyan úgy meghalnak?

2019. aug. 3. 11:58
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
2019. aug. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
20%

Szerintem az itt válaszoló ateisták el vannak tévedve, és nem is a kérdésre válaszoltak.

A kérdező nem mondott semmit túlvilági jutalomról, meg arról,hogy a hívők a jutalom miatt viselkednének jól, vagy mit írtak.

Szerintem az ateistáknak nincs általános mi az élet értelme fogalmuk. Kitaláltak egy új szót magukra, hogy humanisták, mert az ember általános jóságában hinnének, de ez nem igaz. Mert a jócselekedetnek nevezett tevékenységükből is maguk profitálnak, ha nem anyagilag, akkor pszichológiailag.

Azt mondanám, hogy nekik az élet értelme, az ÉN,ÉN, ÉN.

2019. aug. 3. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 Ozmium42 ***** válasza:
86%

"Mert a jócselekedetnek nevezett tevékenységükből is maguk profitálnak, ha nem anyagilag, akkor pszichológiailag.


Azt mondanám, hogy nekik az élet értelme, az ÉN,ÉN, ÉN."


Ha ez így van, akkor ez közös pont lehet a keresztényekkel.

2019. aug. 3. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 hollófernyiges ***** válasza:
96%

Miért legyek én tisztességes? Kiterítenek úgyis.

Miért ne legyek tisztességes? Kiterítenek úgyis.

2019. aug. 3. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
88%

Ha sosem volt jelened, nem lesz múltad és jövőd sem. Nem azt mondom, hogy nem kell tervezni és azt sem, hogy minden tőled függ. Csak azt mondom, hogy akkor van értelme élni, ha jól érzed magad.


Minek megnézni egy filmet, ha tudod a végét? Neked sem a filmmel van bajod, hanem a végével.

2019. aug. 3. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
87%
Amúgy sok vallás szerint elvész a személyiséged, tehát az szerintem egyenlő a halállal.
2019. aug. 3. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
12%

A legtöbb ateista ezt nem gondolja teljesen végig, így valójában a kultúrája vallásos alapjaira hivatkozik, csak a vallásos tartalom elutasításával. Ami igazából ellentmondás.


Szerintem ez amúgy nem igazi ateizmus, ez ilyen fogyasztóbarát ateizmus, kényelmes válaszokkal.


Az igazi ateista például Raszkolnyikov a Bűn és bűnhődésből, aki meg tud racionalizálni egy gyilkosságot, mikor márcsak egyetlen dolog tartaná vissza, a morális törvény. Vagy épp Jean-Paul Sartre, aki rávilágított, hogy az Isten nélküli lét alapvetően abszurd. Az igazi ateizmus meglehetősen félelmetes igazságokat vall, dr a legtöbben ezt igazából nem merik végiggondolni, amúgy teljesen érthető okokból. Csak éppen ezért valójában az ateisták többsége hallgatólagosan vallásos eszmeiséget vall.

2019. aug. 3. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
82%

"Ha nincs Isten, akkor túlvilág sincs. Ha nincs semmi a halál után, mi értelme bárminek? "


>Az értelme az, hogy amíg itt élünk a Földön, boldogok legyünk. Sajnállak titeket hívőket, hogy nektek Isten nélkül értelmetlen az egész élet, és nem látjátok meg azt a sok szép dolgot, ami a világon jelen van.


"Mit számít melyik utat járom be, ha minden ugyan ahhoz a véghez vezet?"


"Mit számít melyik utat járom be, ha minden ugyan ahhoz a véghez vezet? Mit számít hogy sikeres leszek-e vagy nem, jó ember leszek vagy rossz, ha minden út ugyan oda vezet?"


>Ezek a dolgok nagyon is számítanak, hiszen nem mindegy, hogyan éli le az ember az életét. Ha kerülne, hogy nem létezik Isten, akkor neked mindegy lenne, hogy sikeres vagy-e vagy sem? Mindegy lenne, hogy jólétben élsz, vagy hajléktalan vagy? Feltételezem, hogy nem...


"Mit számít ha hátra hagyok valamit az utánam következő generációkra, ha ők is ugyan úgy meghalnak?"


>Nos, nekem számít. Nekem ugyanis feltett szándékom, hogy örökségeket hagyjak az utódaimra. Ez egy alapvető tett, hiszen aki nem foglalkozik a közvetlen utódaival, az milyen ember?

2019. aug. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
75%

Mi az élet értelme akkor, ha itt a Földön minden "hiábavaló", és csak a rejtélyes túlvilágra készülünk állandóan?


Pont annak nincs értelme, hogy mindent a túlvilágnak rendeljünk alá az élet élvezése helyett.



Amúgy nem fárasztó az élet értelmén filozofálni jobbra-balra az élet élvezése helyett?

2019. aug. 5. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 anonim ***** válasza:
100%

# 13

Az önzés vagy haszonlesés a látszatkeresztényekkel közös pont, mert a Biblia szerint nem cselekedetek által üdvözül az ember, hanem hit által.

Tehát az ateisták világnézetükből következően logikusan önzőek ha önzőek, a keresztények a hitüknek ellentmondóan.

Mindamellett egy ateista is lehet önzetlen, de ez nem az ateizmusából következik.

2019. aug. 5. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!