Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Kultúra és közösség » Valláskritika

A kérdés
Mandaryn14 nevű felhasználó kérdése:

Milyen vallásúak vagytok?

A napokban eszembe jutottak az ilyen dolgok. Nagyon érdekelnek a vallási témák. Én keresztény vagyok. Szeretnék megismerni minnél több vallást, szóval irjátok le létszi azt is, hogy miről szól a vallásotok.:)

Keress kérdéseket hasonló témákban: vallás, Isten/nincs Isten, az élet értelme

máj. 29. 13:26  Privát üzenet  

A válaszok
1 2 3

Agnosztikus számít?

Lényegében nem zárom ki isten vagy istenek létét, vagy hogy az univerzum mögött létezne valamilyen teremtő erő, viszont az eddig leírt istenképek mindegyike annyira ellentmondásos, hogy a vallásokban nem tudok hinni.

A válasz 94%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 75%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/28Időpont máj. 29. 13:44 Privát üzenet
Római katolikus vagyok.

A válasz 79%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/28Időpont máj. 29. 14:10 Privát üzenet
Nem sorolom magam semmilyen felekezethez, mert a szervezett vallás nem nekem való, de Istenben hiszek.

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/28Időpont máj. 29. 14:14 Privát üzenet

Én a 'csodaszerek' áldásos hatásában szeretek hinni, most a kurkuma az, amin vallásos áhítattal csüngök, mindenbe teszek egy kicsit, még a teába és a kávéba is, mert nem szeretnék agyalágyult lenni, bár néha feldereng a kétely, hogy lehet, hogy elkéstem vele..., mert normális ember nem hiszi, nem teszi azt, amit én.

Ekkor viszont biztosan nem lehetek őrült, mint a többi vallásos, hiszen az egészséges ember tudja csak elképzelni, hogy őrült lehet, az őrült az nem, az makacsul ragaszkodik az igazához, hogy ő normális, ezzel is bizonyítva őrültségét.

A vallás így kimeríti az őrültség fogalmát. mert a kétely az, ami egészségessé tesz, azt meg nem tűri a vallás.

A válasz 30%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 61%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/28Időpont máj. 29. 14:40 Privát üzenet
Római katolikus :)

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/28Időpont máj. 29. 16:00 Privát üzenet
Pogány

A válasz 89%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 53%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/28Időpont máj. 29. 16:38 Privát üzenet

Római katolikusnak lettem nevelve leginkább nagyszüleim, dédim által. Plusz vidéken a környezetem is „keresztény”, de többség leginkább csak megszokásból és/vagy tudatlanságból.

De így huszonévesen már nincs vallásom. Ahogy próbáltam elfogadni a többi vallást és követőik hitét, utána olvastam dolgoknak, elgondolkoztam. Ellentmondások, vélt vagy valós igazságok minden oldalon. Egyiknek sincs több joga ahhoz, hogy az igaz vallás legyen, mint a másiknak.

Ráadásul még a saját élményeim is ellentmondásosak.

De hiszek egy magasabb szintű dologban, ami a matérián felül, vagy azt kiterjesztve jelen van az univerzumban. Nem tudom megmagyarázni. De közel biztosra hiszem, hogy nem csak lelketlen anyag vagyunk. És valamilyen formában részét képezzük az egésznek.

A válasz 83%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 7/28Időpont máj. 29. 17:02 Privát üzenet
Ateista.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 62%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/28Időpont máj. 29. 17:22 Privát üzenet
Római katolikus.

A válasz 73%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 9/28Időpont máj. 29. 17:24 Privát üzenet

Spirituális Sátánista vagyok.

Hát, gyermekkoromban volt szerencsém több vallást is megismernek, édesapám családja római katolikus vallású, édesanyám pedig buddhista.

Mindig is érdekesnek találtam a vallásokat, de sosem akadtam rá egyre sem ami teljes mértékben illene hozzám.

Ekkor találtam rá a spirituális sátánizmusra. A tévhitekkel ellentétben nem vagyunk agresszívak, nem ártunk se állatoknak, se embereknek. Élni és élni hagyni, ez az elv.

Célja önmagunk spirituális fejlesztése, hogy elérjük a tökéletességet. Ebben főleg a társaink és a Démonok nyújtanak segítő kezet nekünk.

A válasz 40%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 77%-ban hasznos válaszokat ad.
# 10/28Időpont máj. 29. 18:01 Privát üzenet
1 2 3

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
JT. Sokszor úgy nyilatkoznak hogy a más vallásúak megölnék őket! A kérdés az hogy ha ez így van, hogy lehet hogy már több mint 8 millióan vannak?
Akik fikázzák más vallását, miért nem írják le, hogy ők milyen vallásúak?
Keresztény vallásúak, ti komolyan azt hiszitek, hogy ezek a dolgok a szerető istentől vannak, és nem a sátántól?
Az izraelita vallásúak között vannak a világ leggazdagabb emberei. Akkor a 2. világháboruban miért nem segitették a társaikat megmenteni a deportálásoktól?
Keresztények és Ateisták (és egyéb vallásúak), hogyan döntitek el valamiről, hogy jó-e vagy rossz?
A keresztény vallásúak miért hiszik, hogy csak ők tudnak becsületes életet élni?

Kérdések a Kultúra és közösség rovatbólKérdések a Valláskritika rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!