Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azok a károk, melyeket a...

Azok a károk, melyeket a kereszténység, illetve a vallások okoznak egy gyerekbe, hogy lehet orvosolni? Illetve milyen alternatíva létezne?

Figyelt kérdés

Saját magamból kiindulva úgy gondolom, nagyon nehéz

volt gyerekként értelmezni, és megélni a vallást.

Nagyon sokat ostoroztam magam pl a 10 parancsolat miatt, ez még fiatal felnőtt koromba is jellemző volt.


Így visszagondolva rettenetes, milyen frusztrációt okozott bennem, ha megnéztem egy lány fenekét, mert már paráználkodok.

Pedig nem, csak kezdetem érdeklődni...

És ilyenkor rettenetes bűntudatom volt.


Szeresd az ellenségeid?

Egy kamasznak?

Azért ha mélyen belegondolsz, és megpróbálod értelmezni...próbáld csak meg, ha nem gondoltad át komolyabban még eddig?

Ezt így felnőtt fejjel más.

Hogy szeress valakit, aki egy szrrágó?

Sehogy, utálod mint a szrt.

És ez természetes.

Az, hogy te képes vagy szeretni benne magadat, így a benne élő teremtő Isten, aki a maga lelkéből adott, és te meg a szrrágó így egyek vagytok, és ezáltal képes vagy szeretni a benne élő Istent.

Tehát benne Istent szereted.

De a viselkedése miatt persze, hogy elégetnéd máglyán a kcsgöt.

De ugye ezt nem magyarázták el, és ha elmagyarázták volna, azt se biztos, hogy megértem...


Ne csináld ez, azt, amazt...

Hányszor és hányszor nem mentem el bulizni, a sok parázna bűnös közé, mert inkább otthon voltam, mert akkor jajj de szeret az Isten.

Csak a helyzet az, hogy ez volt a fiatalságom.


Mióta képes voltam ezt az egész ökőrséget elengedni,

azóta magamat is elengedtem, ha egy nő fenete tetszik megnézem, nem bámultom, csak odapillantok, és egy pillanatig nincs bűntudatom. Kéne legyen?

Kötve hiszem!


Ha valaki szrházi velem?

Utálom mint a szrt!

De mindent megteszek, hogy megértsem,

és azóta kezelni is tudom az embereket,

elfogadnak, nyitottabb vagyok, és sokkal, de sokkal boldogabb.


Ne olvass el herry potter, mert a sátán műve...

Egy nagy lófszt..

Tulajdonképpen egy könyv ami a szeretetről szól!

Most mond, hogy nem így van...


Jah, és nem ölök embert.

Nem érdekel a felebarátom szamara.

szexuálisan sem.


Nem csalok.... njó néha igen, de ez azért életszerű...

körülmények....


Hazudok e?

Persze.

Notóriusan?

Nem.

Szükség, ha úgy kivánja.


Apu, hogy születtem?

Kiestél anyádból.

Na jó gólya...


Viszont, ha ez nem lenne, és nemigen van mi helyette,

elég e egy erkölcstan, ahol ha jól értesültem, egy kis 21 éves kislány tartja az órát, és rajzolnk, meg érzékenyítenek, meg politika, meg fszom tudja...


oké. megoldás? :D


2019. aug. 6. 16:43
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
87%

Igazából nekem ott volt a fordulópont, amikor az egyik srác a gyüliből mondta, hogy azt álmodta, hogy én kell, hogy legyek a felesége, és ez egy Istentől jövő álom volt, vagyis a pokolra jutok, ha nem leszek a párja. Na ezt még a többi gyülis is megmosolyogta, és mondták, hogy ha ez valóban így van, akkor nekem is ilyen Istentől jövő álmot kéne majd látnom. De nem láttam, meg is mondtam a srácnak, hogy nem. Erre megkaptam, hogy mi az, hogy egy nő ellenszegül meg veszekszik vele, és hogy romlott vagyok. Mondom jó...

Ja meg sokszor mondták, hogy a keleti kultúrákban sátáni dolgok vannak, meg hogy azt a világot belepik a szellemek és a démonok, nézzük csak meg az animéket, hogy tele van szellemekkel mind; aki animét néz, annak a lelke romlott...És olyan szomorú voltam, hogy ilyeneket mondtak. Akkor kezdtem el újra nézni az Inuyashát, azon nőttem fel, és ott tapasztaltam, hogy igen, ez vagyok én. Minden szereplő helyzetéből elképzeltem a történetet, és olyan kellemes és szerető, megértő az az egész légkör. Képtelenség, hogy ez az ördögtől való lenne. Az ördögtől nem jön kedvesség, szeretet...Szóval szerintem a ,,gondolkodó" vallások, amik nem a hatalomra építenek, hanem bölcsességekből, filozófiából épülnek fel, azok önként akarnak eljutni a belső jóságból az agapéhoz (feltétlen szeretet). Ezekből tényleg lehet tanulni.

2019. aug. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 A kérdező kommentje:

Vannak emberek, akik ösztönösen tudnak élni.


Vannak akik tanulják. Ez volnék én. Az a baj, hogy mire jutnék valamire, addigra meghalok. 😂


És az én véleményem, mivel magam is voltam mélyen hívő, az az, hogy a vallásosak nem tudnak, és nem is fogják tudni soha, hogy mi az élet.

De ez csak vélemény, perspektíva.

2019. aug. 6. 18:08
 13/38 anonim ***** válasza:
0%
8: csak annyit, hogy az említett ember nem áldozta fel a lánya életét, különben az nem a szüzességét siratta volna el. Te sem sokat figyeltél abban a baptista közösségben. Plusz még mi nem mondjuk meg, hogy ki kivel házasodjon. Elhiszem, hogy tök jó, hogy sorstársra találtál a kérdező személyében és ha lehetne akkor együtt köpnétek le a frusztrációtokat okozó tízparancsalotatot (igaz, csak addig, míg valaki ellenetek nem követ el valamit, mert akkor meg jön a rinya, hogy csúnya Isten miért engedte meg, hogy bárki bántson???), de most vagy hazudsz, hogy jobban menjen a pacsi vele, vagy voltál párszor, alig figyeltél, a magad hülyeségét hozzátetted egy tanításhoz és összehoztál valami zagyva egyveleget. Taps. Egymásnak meg mehet a seggrepacsi, ti szerencsétlen sérült lelkek. Remélem elég hamar lopnak majd tőletek ahhoz, hogy megtanuljátok értékelni ezt a kevéske tíz dolgot. Bár nem erről szól az evangélium, de ez ne is zavarjon senkit.
2019. aug. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
70%

Szia! :)


No, akkor először két dolgot egyértelműsítenék: ateista vagyok, meggyőződéses ateista. :D

A másik, hogy alapvetően nem a vallásos neveléssel van a gond, hanem azzal, hogy a vallásos nevelés két aspektusában a gyermek magatartására gyakorolhat káros hatást. (A szocializációs folyamatra, ezért a magatartásra is hosszmetszeti (diachronikus) és keresztmetszeti (synchronikus) hatások hatnak; a vallásos neveltetés tipikus hosszmetszeti hatás.)

1. A személyre szóló, egyedül a gyermekhez szabott nevelést erkölcsi parancsok vég nélküli viharává silányíthatja. Tehát pl. nem arra neveljük, hogy a párválasztásnál a saját igényeiért is merjen pl. kiállni a gyermek adott esetben, nem arra neveljük, hogy biztonságosan éljen nemi életet, hanem egy "Ne paráználkodjál"-lal el van intézve. Miért rossz ez? Azért, mert a gyermek és a szülő közti érzelmi kötelék megromlik, a gyermek nem fog bízni a szülőjében. Kvázi egyedül marad, és bizonytalanná válik, az önképe negatívba mehet és megy is át, gyakran alakul ki az ilyen gyermekeknél személyiségzavar (leginkább dependens(függő) és elkerülő (szorongásos vagy esetleg avoidant) személyiségzavarok), amik a további mentális egészségkárosodások alapját képezhetik.

2. Mikor a gyermek értékrendjébe olyan elemeket ültetnek, melyek az önképét károsan befolyásolhatják. A legjobb példa talán a vallásos nevelést kapott meleg férfiak kérdése. Itt két probléma van mindjárt: egyrészt a szexuális orientáció megmásíthatatlansága bizonyított tudományos tény, az élethosszig tartó önmegtartóztatás pedig férfiakban pl. a prosztatarák esélyét növeli kimutathatóan; tényleges cölibátusban élő papoknál is kimutathatóan több a prosztatarákos halálozás. Azon túl ha nem vallási okból folyik az önmegtartóztatás, akkor az nagyon súlyos elfojtásokat jelent, ami növeli az esélyét egy sor mentális kórképnek (pl. depressziók, bipoláris zavarok szorongásos zavarok, szerrel kapcsolatos-és addiktív zavarok-tehát a függőségek). Mielőtt még jönne az a hülyeség, hogy ez Isten próbatétele, ezek az agyban kimutatható neurokémiai zavarok miatt állnak elő. Tehát oké, nem undorító "b**i" a gyerek, csak lehet, hogy egy életre megnyomorítottuk, mert a sok gátlástól egy társadalmilag teljesen izolálódott, bipoláris srác nem nagyon fog elmenni pszichiáterhez. Aztán még belerúgunk párat, mert ha a betegsége miatt öngyilkos lesz, akkor is bűnt követett ugye el és az ő hibája... Na mindegy.


Tehát: az okozott károk, amiket az ész nélküli vallásos nevelés okoz, nem minden esetben hozhatók helyre, és vannak belőle halálok is.


Aztán van a másik oldal, amikor a vallást a nevelés során nem, mint kényszerítő erőt alkalmazzák és a szülők vallásossága a szülők dolga, de a gyerekre ezt nem kényszerítik rá. Ezek a felvilágosult vallásos szülők, akikben van annyi alázat, hogy a gyereket kihagyják a vallásukból, mert a gyerek vallásossága az a gyerek egyedüli döntése.


Mármost az okozott károk helyreállításáról. A vallásos nevelést kapott gyerekek általában egy csomó feldolgozatlan konfliktust, feldolgozatlan traumát hordoznak. Vegyük példának a nagymamámat, aki azt mondta az anyjának, hogy imádja. Megölelte. Majd az anyja ököllel behúzott neki, majd a földre lökte, hogy egyedül istent imádhatja. Ezeknek a feldolgozása szaksegítséget igényel. Mindenképp szaksegítséget igényel, mert ahogy a felszínre törnek, kell egy ember, aki ezt az egész, érzelmileg brutálisan nehéz és kaotikus katyvaszt átlátja és irányítja.

Ha már kialakult mentális betegség van jelen, akkor meg pláne szaksegítséget kell igénybe venni. El kell menni vele pszichiáterhez, mert azt a cafatokra szedett idegrendszert, amit a drága szülők tönkretettek, a legtöbb esetben gyógyszeresen kell korrigálni, pszichoterápia mellett. A mentális betegségek sajnos különösen Magyarországon nagyon el vannak hanyagolva, pedig nem ártana odafigyelni rájuk az alkoholfogyasztásunkat, a dohányzási szokásainkat, a rákstatisztikáinkat és a szív-érrendszeri betegségek statisztikáit elnézve. Kivétel nélkül mindegyiket jelentősen rontják ezek közül a kezeletlen mentális betegségek, hiszen a mentálisan beteg ember gyakrabban él egészségromboló életmódot.


Röviden azt mondanám, hogy a károk akkor hozhatók helyre az ilyen nevelést kapott emberekben, ha még élnek. Ha már nem, akkor a kereszt nevében végzett erkölcsért üvöltő nevelés újabb emberéletet követelt.


18/F

2019. aug. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 A kérdező kommentje:

11.


Igen, más kultúra más gondolkodás, így zsigerből ellenségként vannak kezelve.

Ki is alakul bennük egy örgdögkép.


Egy rokon állandóan verte a nyálát, hogy a számitógép

a sátán műve.

Aztán mi lett? mert már használja.

Elmúlt?


Az ismeretlent hívjuk sátánnak, az ellenünk elkövetett rosszat nevezzük ördöginek.


Inuyasha? Gyerekként én is néztem az rtlen :D

Úristen milyen régi emlék ugrott be, gyorsan rákeresek a youtuben :D

2019. aug. 6. 18:26
 16/38 A kérdező kommentje:

13. irigy vagy mi? mert szóba állt velem egy lány? :D

Van egy közgazdasági fogalom, az úgynevezett pozicionális javak, ahol a birtokos azért tartja értékesnek a birtok tárgyát, mert a másik nem bírtokolja.

Ezt úgy is szokták mondani, hogy bi bi bíííííí.:D

Köszi Sheldon, Isten legyen veled!

Vigyáz Leány, most jönnek a keresztesek, és máglyahalunk. :DDDDD

2019. aug. 6. 18:33
 17/38 A kérdező kommentje:

Hűha 14.


La a kalappal, bár el kell olvassam még egyszer, hogy megértsem. :)


Köszönöm :)

2019. aug. 6. 18:35
 18/38 anonim ***** válasza:
76%

Bocsi, #14 vagyok, csak mielőtt belekötnének (teljes joggal), kijavítanám:

"nem undorító "b**i" a gyerek"

pedig de, csak elfojtja*

2019. aug. 6. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:
18! Hozzád képest a kereszteslovagok kardal hadonászó menyecskék voltak! :D
2019. aug. 6. 18:50
 20/38 anonim ***** válasza:
76%

:DDD Ez jó. :DDD

Hogy érted ezt? :DDDD (Jöhet kritika is, tényleg bátran, nagyon normálisan tűnsz, szóval normálisan is fogok rá reagálni.)

2019. aug. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!