Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azok a károk, melyeket a...

Azok a károk, melyeket a kereszténység, illetve a vallások okoznak egy gyerekbe, hogy lehet orvosolni? Illetve milyen alternatíva létezne?

Figyelt kérdés

Saját magamból kiindulva úgy gondolom, nagyon nehéz

volt gyerekként értelmezni, és megélni a vallást.

Nagyon sokat ostoroztam magam pl a 10 parancsolat miatt, ez még fiatal felnőtt koromba is jellemző volt.


Így visszagondolva rettenetes, milyen frusztrációt okozott bennem, ha megnéztem egy lány fenekét, mert már paráználkodok.

Pedig nem, csak kezdetem érdeklődni...

És ilyenkor rettenetes bűntudatom volt.


Szeresd az ellenségeid?

Egy kamasznak?

Azért ha mélyen belegondolsz, és megpróbálod értelmezni...próbáld csak meg, ha nem gondoltad át komolyabban még eddig?

Ezt így felnőtt fejjel más.

Hogy szeress valakit, aki egy szrrágó?

Sehogy, utálod mint a szrt.

És ez természetes.

Az, hogy te képes vagy szeretni benne magadat, így a benne élő teremtő Isten, aki a maga lelkéből adott, és te meg a szrrágó így egyek vagytok, és ezáltal képes vagy szeretni a benne élő Istent.

Tehát benne Istent szereted.

De a viselkedése miatt persze, hogy elégetnéd máglyán a kcsgöt.

De ugye ezt nem magyarázták el, és ha elmagyarázták volna, azt se biztos, hogy megértem...


Ne csináld ez, azt, amazt...

Hányszor és hányszor nem mentem el bulizni, a sok parázna bűnös közé, mert inkább otthon voltam, mert akkor jajj de szeret az Isten.

Csak a helyzet az, hogy ez volt a fiatalságom.


Mióta képes voltam ezt az egész ökőrséget elengedni,

azóta magamat is elengedtem, ha egy nő fenete tetszik megnézem, nem bámultom, csak odapillantok, és egy pillanatig nincs bűntudatom. Kéne legyen?

Kötve hiszem!


Ha valaki szrházi velem?

Utálom mint a szrt!

De mindent megteszek, hogy megértsem,

és azóta kezelni is tudom az embereket,

elfogadnak, nyitottabb vagyok, és sokkal, de sokkal boldogabb.


Ne olvass el herry potter, mert a sátán műve...

Egy nagy lófszt..

Tulajdonképpen egy könyv ami a szeretetről szól!

Most mond, hogy nem így van...


Jah, és nem ölök embert.

Nem érdekel a felebarátom szamara.

szexuálisan sem.


Nem csalok.... njó néha igen, de ez azért életszerű...

körülmények....


Hazudok e?

Persze.

Notóriusan?

Nem.

Szükség, ha úgy kivánja.


Apu, hogy születtem?

Kiestél anyádból.

Na jó gólya...


Viszont, ha ez nem lenne, és nemigen van mi helyette,

elég e egy erkölcstan, ahol ha jól értesültem, egy kis 21 éves kislány tartja az órát, és rajzolnk, meg érzékenyítenek, meg politika, meg fszom tudja...


oké. megoldás? :D


2019. aug. 6. 16:43
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
26%

Egy gyerektől és egy kamasztólé nem kellene ilyen szigorúan számon kérni mindent. Igaz, hogy egy keresztény családban nem uralkodhatnak liberális nevelési elvek, de te bizony túl komolyan vettél mindent. Te okoztad a frusztrációt azzal, hogy mindent túl komolyan, túl szigorúan vettél, meg a családod, hogy nem lehetett velük ezt megbeszélni.

Rápillantani nem bűn. Az a bűn, ha ránézel egy szép nőre, és ugyanazt gondolod, mint a király a Le a fejjel!-ben, hogy de jó lenne vele lefeküdni.

De mindent megteszek, hogy megértsem, és azóta kezelni is tudom az embereket, elfogadnak, nyitottabb vagyok, és sokkal, de sokkal boldogabb. Keresztényként is lehet ez a hozzáállásod. Lehet haragudni, de nem kell a haragot táplálni.

Mindenkinek megvannak a maga bűnei. Keresztényekkel is előfordul, hogy csalnak játékban, vagy ritkábban pénzben. Hazugság is gyakori, hiszen erre gyakran szükség adódik. Isten megbocsát, ha kéred.

Te egy túlzottan is lelkiismeretes keresztényből lettél ateista, mivel így sokkal könnyebb az életed. A ló egyik oldaláról a másikra estél. Remélhetőleg találkozni fogsz egy normálisabb kereszténységgel.

2019. aug. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
84%
Újra #14! Figyeled, én mondtam, hogy mindig a gyerek a hibás. xD
2019. aug. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
69%

,,Te egy túlzottan is lelkiismeretes keresztényből lettél ateista, mivel így sokkal könnyebb az életed. "


Szerintem meg sokkal könnyebb csak behódolni egy egyháznak. Én a logikus, ellentmondás nélküli, tudományon alapuló életet választottam, a magam Istenhitével megmaradva.


,,Te okoztad a frusztrációt azzal, hogy mindent túl komolyan, túl szigorúan vettél,"


Abban mégis mi az egészséges, ha valaki tényleg komolyan veszi a tanításokat, amik totálisan ellentmondanak egymásnak? Így nem lehet élni, ezért találnak ki mindenre valami lehetséges, elfogadható magyarázatot, pl. hogy a szüzességét áldozták fel annak a lánynak is a történetből. Mindig volt valami alapvető butaság, amit az egyház állított akár a Biblia alapján is, pl. hogy a Föld négy tartóoszlopon áll és lapos. Meg hogy nem szabad a Gibraltári szoroson túl menni, mert ott a világvége...hogy hullákat boncolni bűn, meg hogy házasság előtti szex tilos...aztán az egyház is rájött, hogy változnia kell, különben nem maradnak követői. És ugyanígy mondanak ma is olyan dolgokat, amiket csak ők mondanak, aztán később kiderül, hogy mégsincs igazuk. Az meg milyen hozzáállás, hogy igen, mi is hazudunk, keresztények, de Isten megbocsát? Már a mai római katolikusok is simán élnek házasság előtt nemi életet, a válasz meg ,,majd meggyónom esküvő előtt", hát szép. Akkor most vagy higgyetek valamiben igazán, vagy sehogy, mert félszívvel nem lehet szeretni Istent.


,,Elhiszem, hogy tök jó, hogy sorstársra találtál a kérdező személyében és ha lehetne akkor együtt köpnétek le a frusztrációtokat okozó tízparancsalotatot (igaz, csak addig, míg valaki ellenetek nem követ el valamit, mert akkor meg jön a rinya, hogy csúnya Isten miért engedte meg, hogy bárki bántson???), de most vagy hazudsz, hogy jobban menjen a pacsi vele, vagy voltál párszor, alig figyeltél, a magad hülyeségét hozzátetted egy tanításhoz és összehoztál valami zagyva egyveleget. Taps. "


Ez pedig elég erőteljesen provokatív. Az a baj, hogy az ilyen emberekkel nem lehet normálisan érvelni egy témáról. Egyetemen jó, mert ott ha valaki butaságot mond, mondhatod rá, hogy ez nagyon nem így van, mert 1+1 az 2, ő meg azt mondja, hogy 3.

2019. aug. 6. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 A kérdező kommentje:

Én kiszálltam! Sose gondoltam volna, hogy egyszer 30 +os fejjel olyan érzéseket keltenek majd bennem mint alsóba, amikor ciki volt udvarolni, mert a lányok leprásak! 😂 Habár eszembe se jutott udvarolni, az a fura kettősségérzet, hogy akarom és természetes, de ciki a haverok előtt- tökéletesen feléledt! 😂


Egyszer, mikor utaztam a villamoson, zöttyent egyet a villamos és egy lány mwgfogta véletlen egy fiú kezét. És egymásra mosolyogtak, és elkezdtwk beszélgetni. Kedves szép jelentet volt.

Szóval 14# szakadjon ki heréd és üssön el egy kamion, te tetü... 😂

2019. aug. 6. 19:30
 25/38 anonim ***** válasza:
51%

...az egyetlen Isten, akit szeretek, aki jóságos és maga a szeretet, ilyet kért volna bárkitől, és azt se értem, hogy egy ember hogy képes feláldozni a saját lányát. És még erre büszkék egyesek, hogy a vallás az első az életükben.


Nem Isten kérte, hanem Jefte ajánlotta fel, és állatáldozatra gondolt, nem emberre.

2019. aug. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
10%

"Jóval több szeretet van minden nem vallásos közösségbe.

Hiszen nem lehet a szeretetet, a megértést, a szolidaritást erőltetni.

Mintha a folyót erőltetnénk, hogy folyjon."


Isten 4. legfőbb tulajdonsága közül a legkiemelkedőbb a szeretet. Az ember pedig a teremtéskor, kapott ebből a tulajdonságból. Ezért mondja Isten hogy a hasonlatosságára jöttünk létre.

Csakhogy, Sátán uralma alatt álló világban élünk, és a Krisztus Önfeláldozó szeretetét, ami egyben királyi törvény alapja, megkell tanulni, elsajátitani, nem jön magától.

Azonban ha nem akarjuk kifejleszteni magunkban a Krisztusi szeretetet, ami királyi törvény, akkor hogyan mondhatom, hogy keresztény életet szeretnék élni, Jézust követve?

Nem akarja erőltetni, azonban ez fontos lenne, ha mindenki rendelkezne ezzel a kiváló tulajdonsággal.

(1János 4:7, 8) 7 Szeretteim, továbbra is szeressük egymást, mert a szeretet Istentől van, és aki szeret, Istentől született, és ismeri Istent. 8 Aki nem szeret, nem ismerte meg Istent, mert Isten szeretet.

S ha Istenünk hajlandó volt áldozatot hozni értünk érdemtelenül, mert szeret minket, akkor hogyan vagyunk hálásak, ha erőltetésnek tartjuk, hogy szeretnünk kell?

2019. aug. 6. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
59%
Nyúlszájú, jehovista, ss karszalagos csuhás Szentlélek.
2019. aug. 6. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
24%
Leírásod alapján a vallást, és a helyesírást sem sikerült elsajátítanod. Remek ember lett belőled! Szépen fényezed magad, minden elismerésem.
2019. aug. 7. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:
😂
2019. aug. 7. 04:14
 30/38 A kérdező kommentje:

Úgy gondolod, hogy egy kérdésből, és kB 2 kommentből sikerült érdemben megismerned?

😊


Én AZÉRT szeretlek!

De tudom, ez nem szeretet, ez a sátán műve 😂

2019. aug. 7. 04:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!