Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Azok a károk, melyeket a...

Azok a károk, melyeket a kereszténység, illetve a vallások okoznak egy gyerekbe, hogy lehet orvosolni? Illetve milyen alternatíva létezne?

Figyelt kérdés

Saját magamból kiindulva úgy gondolom, nagyon nehéz

volt gyerekként értelmezni, és megélni a vallást.

Nagyon sokat ostoroztam magam pl a 10 parancsolat miatt, ez még fiatal felnőtt koromba is jellemző volt.


Így visszagondolva rettenetes, milyen frusztrációt okozott bennem, ha megnéztem egy lány fenekét, mert már paráználkodok.

Pedig nem, csak kezdetem érdeklődni...

És ilyenkor rettenetes bűntudatom volt.


Szeresd az ellenségeid?

Egy kamasznak?

Azért ha mélyen belegondolsz, és megpróbálod értelmezni...próbáld csak meg, ha nem gondoltad át komolyabban még eddig?

Ezt így felnőtt fejjel más.

Hogy szeress valakit, aki egy szrrágó?

Sehogy, utálod mint a szrt.

És ez természetes.

Az, hogy te képes vagy szeretni benne magadat, így a benne élő teremtő Isten, aki a maga lelkéből adott, és te meg a szrrágó így egyek vagytok, és ezáltal képes vagy szeretni a benne élő Istent.

Tehát benne Istent szereted.

De a viselkedése miatt persze, hogy elégetnéd máglyán a kcsgöt.

De ugye ezt nem magyarázták el, és ha elmagyarázták volna, azt se biztos, hogy megértem...


Ne csináld ez, azt, amazt...

Hányszor és hányszor nem mentem el bulizni, a sok parázna bűnös közé, mert inkább otthon voltam, mert akkor jajj de szeret az Isten.

Csak a helyzet az, hogy ez volt a fiatalságom.


Mióta képes voltam ezt az egész ökőrséget elengedni,

azóta magamat is elengedtem, ha egy nő fenete tetszik megnézem, nem bámultom, csak odapillantok, és egy pillanatig nincs bűntudatom. Kéne legyen?

Kötve hiszem!


Ha valaki szrházi velem?

Utálom mint a szrt!

De mindent megteszek, hogy megértsem,

és azóta kezelni is tudom az embereket,

elfogadnak, nyitottabb vagyok, és sokkal, de sokkal boldogabb.


Ne olvass el herry potter, mert a sátán műve...

Egy nagy lófszt..

Tulajdonképpen egy könyv ami a szeretetről szól!

Most mond, hogy nem így van...


Jah, és nem ölök embert.

Nem érdekel a felebarátom szamara.

szexuálisan sem.


Nem csalok.... njó néha igen, de ez azért életszerű...

körülmények....


Hazudok e?

Persze.

Notóriusan?

Nem.

Szükség, ha úgy kivánja.


Apu, hogy születtem?

Kiestél anyádból.

Na jó gólya...


Viszont, ha ez nem lenne, és nemigen van mi helyette,

elég e egy erkölcstan, ahol ha jól értesültem, egy kis 21 éves kislány tartja az órát, és rajzolnk, meg érzékenyítenek, meg politika, meg fszom tudja...


oké. megoldás? :D


2019. aug. 6. 16:43
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
77%

Annyi mindenért sírtam tinikorom elején is, érzékeny voltam, vagyok.

Ugyanakkor olyan kár, hogy azért is sokat sírtam akkoriban, hogy: most akkor meg vagyok térve vagy nem? Elfogadtam Istent egyetlen Urambak, elfogadtam, hogy bűnös vagyok és Jézust megváltómnak. Mi kell még? Miért mondják, hogy még ezek utáb se biztos az üdvösség? Miért nem definilják pontosan, minek kell történnie, hogyan stb? Most akkor mégse tértem meg? De akkor mi kell még?



Nem definiáltak ezek semmit se pontosan.

Jobbra-balra csűrés-csavarás, filizófia, ez okkult, amaz parázna és görcsölj álló nap azon, hogy valamit Isten elé helyezel-e.


Tiszta reklám... Mint amikor terméket szeretnél eladni: csak a mi termékünk a jó... Csak a mi termékünk által... Marketingstratégia.

2019. aug. 7. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:
17%

30 fölötti vagy ezzel a gondolkodással? Ne haragudj, de itt nem a vallással van gond. Te fiatalon komoly kríziseken eshettél át, mert teljesen gyerek maradt a személyiséged és a gondolkodásod. Inkább ezt kéne orvosolni.

Nem te tehetsz róla, valószínűleg rosszul neveltek, és a családban i olyan minták voltak, ami konfliktuskezelést egy teljesen éretlen módon mutatták be neked. A kereszténységről is egy teljesen fals képet adtak át neked. "Ovis" szintű kereszténység volt előtted, mint minta: "ha rosszat teszel, majd jól rácsap a fenekedre Isten". A kereszténység nem erről szól.

Pl. itt a példa az ellenség szeretetéről. A kereszténység nem ezt tanítja, amit te leírták. Ha valaki árt neked és haragszol rá, az egy teljesen normális, emberi reakció. Az ellenség szeretete azt jelenti, hogy felül tudok emelkedni a másik által okozott sérelmen. A megbocsájtás is ez. Nem azt jelenti, hogy holnaptól puszipajtások legyünk. A megbocsájtás azt jelenti, hogy felül tudok emelkedni a másik által okozott sérelmeken. Hogy miért? Mert ezáltal több vagyok. Ha bosszút forralok, akkor az nem jelent mást, minthogy cselekedeteim a másiktól függnek. Lesüllyedek az ő szintjére.

A megbocsájtásra kaptunk parancsot, ez csak rajtuk áll. A megbékélés egy másik kérdés. Nagyon jó, ha megszületik, de ott a másiknak is meg kell tenni a lépéseket.

"Ne olvass el herry potter, mert a sátán műve...

Egy nagy lófszt..

Tulajdonképpen egy könyv ami a szeretetről szól!

Most mond, hogy nem így van..."

Akár a szeretetről is szólhat. De vannak ennél sokkal színvonalasabb, igényesebb művek, szintén a szeretetről. A kereszténység nem mondja, hogy pokolra jutsz, ha HP-t olvasol, hanem azt, hogy ponyvának jó, de ha tényleg at keresed, hogy mi az életed célja és értelme, akkor vannak ennél jobb művek.

Mit javaslok?

Tanulást, olvasást, nyitottabb látásmódot.

2019. aug. 7. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:
21%
Egyet értek az előzővel. Nem tehetsz róla, de nyomoronc ember lett belőled. Orvoshoz kéne fordulnod, ha normális életet szeretnél magadnak. Nem akarlak megsérteni, csak jót akarok neked. Olyan mértékű károsodást szenvedhettél el, hogy közvetlen környezeted sincs biztonságban tőled. Gondold át, a te érdeked is.
2019. aug. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
62%
Nem értek egyeseket. Mégis a szemetekben csak az a normális, aki valamilyen szinten, de vallásos? Szánalmas...
2019. aug. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
73%
A 32, 33 elég hülyeség, és arrol tesznek bizonyságot hogy nem látják a valós problémát (a vallással).
2019. aug. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
69%

" Ne csináld ez, azt, amazt.."


Nem keresztény szülő is neveli a gyereket,bármilyen fura is ez neked. Igenis kell a gyereknek tudni,hogy mit szabad és mit nem,mi is elmondjuk neki,pedig nem vagyok hívő.


" Ne olvass el herry potter, mert a sátán műve..."


Ez nem az összes keresztény ágazat véleménye. Bőven ismerek hívőket,akik a filmet is vagy 8x végignézték.


A többi része elég értelmezhetetlen,pl a "kiestél anyádból" és a "gólya" hogy jön a kereszténységhez?

2019. aug. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
23%

Azt mondjuk legalább feltevés szintjén el tudod képzelni, hogy valamilyen rosszért az életedben te vagy a hibás és felelős, és nem mások?


„Hazudok e?


Persze.


Notóriusan?


Nem.


Szükség, ha úgy kivánja.”


Amit ebben a pár sorban leírtál, az az erkölccsel homlokegyenest ellentétes oldalon van. Nem hazudsz, csak amikor előnyöd származik belőle. A szociopaták gondolkodnak így.


„Jah, és nem ölök embert.


Nem érdekel a felebarátom szamara.


szexuálisan sem.”



Nagyszerű teljesítmény, hogy nem vagy közveszélyes, de azért ettől még nem leszel jó ember.


Oké, nem vagy vallásos, de még van egy irdatlan nagy egód, amit ha nem tanulsz meg kezelni, akkor az emberek meg fogják elégelni, hogy magad helyett mindig másokban keresed a hibát.


Szerintem érdemes elmenned pszichoterápiára. Ott az elsők között azt fogod majd megtanulni, hogy hogyan ne a sérelmeid mentén gondolkodj, mert ha valamit tudunk, akkor az az, hogy az egészséges lelkivilágot nem a világ ellen viselt keserűségben találod meg. Csak hogy ne tűnjön úgy, hogy magas lóról beszélek, én is járok terapeutához, nincs benne semmi szégyellnivaló.


Úgy érzed, hogy az egész világ, a sors, a történelem, meg a társadalmi rendszer romlottsága összeesküdött ellened, hogy áldozatul ess nekik? Hát, a szörnyű igazság, hogy ez valóban így van. Ez minden élő ember alapélménye. Ettől még nem lesz a szenvedésed hiábavaló, vagy bagatell. A baj, az, hogy ez így van, ezért mondják a vallások is mind azt, hogy a lét szenvedés. Igen, az, és együtt vagyunk ebben a szarban. Nem vagy a fájdalmaddal egyedül.


Éppen ezért nem szabad ezen a szinten megragadni, és a szenvedés függvényében vizsgálni, hogy tudunk érte elégtételt venni,vagy hogy tudjuk mindenáron enyhíteni. Tapasztalatom szerint az élet akkor kezd el igazán produktív lenni, amikor nem a szenvedésben gondolkodunk, hanem a szenvedés mellett, hogy hogyan tudunk mindeme katasztrofális állapotok mellett valamit tenni, ami már nem a szenvedésről szól. Ezért kell tudnunk felvenni a keresztet, és cipelni. Mert sajnos, nincs igazán más választásunk. Nem a szenvedéstől kell mindenáron megszabadulnunk, hanem egyszerűen valami mást kell akarnunk, amit el tudunk érni akár úgy is, hogy közben nem vagyunk boldogok.

2019. aug. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
51%

Akkor összegezzük,mit is írtam:

A szabad-nem szabad kérdésre írtam,hogy ez nem a vallás találmánya,más is így csinál.

Aztán volt egy személyes tapasztalat,hogy sok keresztény olvas vagy néz Harry Pottert.

Utána nem értettem,mi ez a kiesett az anyjából,meg a gólya dolog,mi az összefüggés.

Melyik is van teljesen lepontozva? Talán nevelésallergiás valaki és az nem tetszik neki,hogy a gyereknek meg merészelik mondani,mit szabad és mit nem? Valakinek fáj a saját tapasztalat,hogy a saját ismerősi körömről/meg azon kívül is leírtam,hogy mit olvasnak? Esetleg azért kellett lepontozni,mert nem értettem hogy jön a témához a gólya? Hát aki meg ekkora értelmiségi az magyarázza el nekem,földi halandónak piros kezek nyomkodása helyett. Általában nem szoktam a százalékot nézni,de most komolyan nem értem,hogy mi volt az a rohadt elfogadhatatlan..

2019. aug. 10. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!