Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Apcsel 5. fejezetében, Péter...

Apcsel 5. fejezetében, Péter és Isten pénz miatt öl meg embereket?

Figyelt kérdés

#Apcsel 5
2019. aug. 7. 23:42
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
25%

Péter nem a pénz miatt ölte meg a házaspárt, hanem Isten iránti elkötelezettségéből. Péter itt nagyot hibázott, mert Jézus ilyet soha sem tett volna, de akkora volt benne a tenni akarás, hogy ezt a szörnyű tettet elkövette.



"Azokat, akiket ti őskeresztényeknek neveztek, egységbe az az ESZME kapcsolta, amit így lehetne most megfogalmazni: a halál az igazi nyereség! Tehát a véglegesült örök életet, mint CÉLT, mindenek elé tudták helyezni. Igaz, ebben nagy segítséget jelentett nekik az Én földi életem közelsége, és az, hogy üldözték őket. De akárhogyan is volt, igazi CÉL késztette őket arra, hogy eszköznek tekintsék mindazt, ami mulandó.


Ott, ahol nem ez, hanem az anyagi javakról való lemondás, a magánvagyon megszüntetésére késztetés volt érzékelhető, ott kimondva, kimondatlanul, máris elhomályosult a CÉL, és halálba torkolóvá vált Péter e téren történő számonkérése.(Ap.csel. 5"



"Amire azonban fel kell hívnom figyelmedet ezzel kapcsolatban, az az, hogy a Bibliában nem szabad minden szót Nekem tulajdonítani. Amit Pál mond, azt Pál mondja, amit Péter vagy Jakab mond, azt Péter, vagy Jakab mondja. Amit Jeremiás mond, azt Jeremiás mondja, stb. Amit Én, Jézus mondok, – ezt főleg az evangéliumokban és az Apostolok cselekedeteinek elején találhatod – azt Én, Jézus mondom akkor is, ha nem Én írtam le azokat.


Ha szavaim mérlegén méred le a Biblia többi kijelentéseit, akkor sohasem fogsz tévútra jutni. Sajnos, nagyon sok gyermekem e téren nem hallgat Rám, s így éppen azért, mert Isten szavának tulajdonít minden szót a Bibliában, sokkal inkább bálványimádóvá válik, mint Istent imádóvá.


A Bibliával tehát óvatosan kell bánni, mert nem a Biblia a forrás, bár nagyon előkelő és tiszteletre méltó az értéke. A forrás a benned és minden jó szándékú emberben működő SZENTLÉLEK, aki azért adott nektek értelmet, hogy ti azt átadva LELKEMNEK, együtt munkálkodjatok Velem. Drága Gyermekem! Aláhúzottan mondom: NAGYON SZERETLEK! Megáldalak SZERETETEM LELKÉVEL!"

Jézus; A HANG - könyv 4757

2019. aug. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
64%

A történet tanulsága:


Ha valaki pénzt ad az egyháznak, és azt mondja, hogy az összes pénzét odaadta, de titokban mégis megtart belőle egy keveset, akkor ez Isten szerint halállal büntetendő és a keresztények szerint ez így teljesen rendben is van.

Ez a keresztény isten valóban nagyon jóságos... És szeret minket...

2019. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 A kérdező kommentje:
Azért jól látom, hogy a pénz mindig ott van? Isten öl érte?
2019. aug. 8. 23:39
 14/39 anonim ***** válasza:
100%
Szigorúan véve a hazugságért ölte meg őket. Bár nem tudom ez mennyire illik bele az embereket szerető Isten-képbe, hogy egy hazugságért halálbüntetés jár. Főleg úgy, hogy még jót is tettek Isten egyházával, hiszen az adományukkal segítették annak működését.
2019. aug. 9. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 BGB ***** válasza:
0%

"Azért jól látom, hogy a pénz mindig ott van? "


Jól látod


"Isten öl érte?"


Nem öl érte. A Bűn öl általa. Istent becsapni nem bölcs dolog. Különösen amikor olyan erősen jelen van ereje mint abban a gyülekezetben ahol Péternek még az árnyéka is akire vetült gyógyított.


Egy tiszta és öszintén lelkes gyülekezetet megfertőzni képmutatással csalással nagy Bűn . A Bűn zsoldja a halál Ez a Törvény!


Isten hatalmas erő és energia egyben mely nem csak a hasznunkra tud lenni ha nem tartjuk be a védő előírásokat.


Egy villamos vezetékkel is bűn szórakozni. Különösen amikor éppen nagy feszültség folyik rajta.


Eddig még ateista hitűek közül sem találkoztam olyannal akinek problémát okozott annak megértése, hogy Istent nem érdekli nagyon a pénzecskéd. Had segítsek miért.


"Zsolt 50:8 Nem feddlek én téged áldozataidért, és hogy égőáldozataid szüntelen előttem vannak.

Zsolt 50:9 [De] nem fogadhatok el tulkot a te házadból, vagy bakokat a te aklaidból;

Zsolt 50:10 Mert enyém az erdőnek minden vadja, a barmok az ezernyi hegyeken.

Zsolt 50:11 Ismerem a hegyeknek minden szárnyasát, és a mező állatai [tudva vannak] nálam.

Zsolt 50:12 Ha megéhezném, nem mondanám meg neked, mert enyém e világ és ennek mindene.

Zsolt 50:13 Avagy eszem-e én a bikák húsát, és a bakoknak vérét iszom-e?

Zsolt 50:14 Hálával áldozzál az Istennek, és teljesítsd a felségesnek fogadásaidat!

Zsolt 50:15 És hívj segítségül engem a nyomorúság idején, én megszabadítlak téged és te dicsőítesz engem.

2019. aug. 9. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:

Értem és elfogadom érveidet.

Isten öröktől fogva és örökké létezik.

Az idő nála nem játszik. Tény,hogy minden ember meg fog halni. Tehát jönni fog az a bizonyos zsold. A pénz miatti hazugság, azonnali halállal járt. Miért érinti Istent ilyen érzékenyen a téma, amikor gyilkosságokat, rablásokat, egyéb förtelmes dolgokat kegyelmesen megbocsájt, akár az utolsó percben is.

2019. aug. 9. 19:02
 17/39 BGB ***** válasza:
36%

A pénz miatti hazugság, azonnali halállal járt.”


Sem Pétert sem Istent nem érdekli a pénz. Csak a hazugság


Péter pont azt kérdezi Anániástól, hogy mi a csudáért kellett nekik itt hazudozni mindenkinek, ha annyira oda van a mezőjéért mért nem tartotta meg, - ha meg eladta mért nem tartotta meg az árát ez az ő magánügyem ők nem voltak kíváncsiak a pénzére.


„Nemde, ha megtartottad vólna a’mezöt, nem tiéd vólt vólnaé, és minekutánna e eladtad nem a’te hatalmadban vólté az árra? miért gondoltad ezt a’te szivedben? nem embereknek hazudtál, hanem Istennek.”


Az azonnali halált az okozta, hogy Péteren keresztül Isten ereje hatalmasan volt jelen de ez az erő nem csak gyógyító erőből áll hanem az igazságból is.


Élő bűnös ember Istent nem véletlenül nem láthatja hanem mert nem bírná elviselni a tisztaságát egyből meghalna.


Mózes 40 napig volt Isten jelenlétében és magába szívta dicsőségét úgy hogy az arca ragyogott, ám ez a ragyogás a többiekben félelmet keltett annyira, hogy leplet kellett tenni rá.


„És lőn, amikor Mózes a Sinai hegyről leszálla, (a Mózes kezében vala a bizonyság két táblája, mikor a hegyről leszálla) Mózes nem tudta, hogy az ő orcájának bőre sugárzik, mivelhogy Ővele szólott. >>

2Móz 34:30 És amint Áron és az Izrael minden fiai meglátták Mózest, hogy az ő orcájának bőre sugárzik: féltek közelíteni hozzá

Mikor pedig elvégezte Mózes velük a beszédet, leplet tőn orcájára. >>

2Móz 34:34 És mikor Mózes az Úr elébe méne, hogy vele szóljon, levevé a leplet, míg kijőne. Kijövén pedig, elmondá az Izrael fiainak, ami parancsot kapott.

2Móz 34:35 És az Izrael fiai láták a Mózes orcáját, hogy sugárzik a Mózes orcájának bőre; és Mózes a leplet ismét orcájára borítá, mígnem beméne, hogy Ővele szóljon



Péter nem ölt meg senkit! Nem kéri Istent, hogy büntesse meg Anániást, nem átkoz, mindössze szembesíti őt tettével, hogy pár fillérért megcsalt mindenkit, aki a számára fontos volt. Hazudott a barátainak, hazudott a testvéreinek, hazudott az Apostoloknak és hazudott magának Istennek is.


Egyébként a Biblia még azt sem írja, hogy Isten büntette volna meg Anániást, nem használja a „megveré az Úr” formulát. Csak annyit ír:


„ ….. Nem embereknek hazudtál, hanem Istennek. >>


Apcs 5:5 Hallván pedig Anániás e szavakat, lerogyott és meghala”



„Miért érinti Istent ilyen érzékenyen a téma, amikor gyilkosságokat, rablásokat, egyéb förtelmes dolgokat kegyelmesen megbocsájt, akár az utolsó percben is.”


Ebben javaslom ne bízzál!


Mivel úgy látom keresztény körökben is van egy kis zavar a több értelmű „bűn” szó használatával tisztáznám, hogy amiket felsoroltál nem bűnök hanem büntettek.


(már írtam erről itt most copy paste jön) https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallaskr..


Különbség van Bűn (hiba) és Bűntett között. A Bűnért (hiba) nem büntetés jár hanem halál a következménye (bűn zsoldja a halál) és nem megbocsátható hanem Kijavítandó. A Bűntett -ért jár büntetés és ez megbocsátható.


Példa


Ha valaki irigységből, kapzsiságból (-ezek a bűnök-) megöli embertársát akkor a gyilkosság (BŰNTETT) megbocsátható, ha az illető megbánja tettét és felveszi a harcot a természtében jelen levő BŰNNEL (HIBÁVAL) irigység kapzsiság és legyőzi.


Hiszen ha már nincs a természetében a hiba, akkor ez garancia, hogy a jövőben nem fog ebből következően több Bűnös tettet elkövetni embertárasaival szemben.


A bűnök viszont elég makacs dolgok.

2019. aug. 10. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
27%

Istennek nincs szüksége pénzre? :DDDD

Ez jó, nézzetek már meg pár templomot, amik lefitymálják egy-két tipikusan fényűző király palotáját is. xD

2019. aug. 10. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 BGB ***** válasza:
52%

"Istennek nincs szüksége pénzre? :DDDD


Ez jó, nézzetek már meg pár templomot, amik lefitymálják egy-két tipikusan fényűző király palotáját is. xD"


Úgylátom a kereszténység alapjaival sem vagy tisztában szakérteni azert szeretsz exhas



Apcs 17:24 Az Isten, aki teremtette a világot és mindazt, ami abban van, mivelhogy ő mennynek és földnek ura, kézzel csinált templomokban nem lakik.

2019. aug. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 A kérdező kommentje:

17#


"Az azonnali halált az okozta, hogy Péteren keresztül Isten ereje hatalmasan volt jelen de ez az erő nem csak gyógyító erőből áll hanem az igazságból is."


Ez saját ötlet vagy van valami forrás? Megosztanád velem az erre utaló forrást?


Azt is állítod, hogy azonnali halál jár ha Istennek hazudsz és nem csak pénzügyileg. Hány gyermek és felnőtt ígért meg betartatlan dolgokat istennek, csak azért, hogy reményt kapjanak pl: iskolai felelés, vagy egyéb kényelmetlen dolgok miatt. 99% már az ígéret pillanatában tudja, hogy nem fogja betartani. Hány tömeggyilkos élhette végig az életét? Hány ember dob kamupénzt a templomi misepénz gyűjtőkosárba....?


Értem, hogy legegyszerűbb magyarázat linkelni egy Bibliai idézetet, viszont ezek ellentmondanak, más hasonló esetekre. Isten kettősmércét használ? Nem vagyunk egyenlőek? Vagy ezt a sok Bibliai szabály egymásnak ellentmondó Istenek hozták? Tudom, hogy csak egy Isten van. A szabály rendszert hibásan hozták, vagy hibásan jegyezték le, vagy utólag piszkáltak bele?

2019. aug. 10. 16:07
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!