Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Apcsel 5. fejezetében, Péter...

Apcsel 5. fejezetében, Péter és Isten pénz miatt öl meg embereket?

Figyelt kérdés

#Apcsel 5
2019. aug. 7. 23:42
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:

Ha egyszer is a kezedbe fogtad volna a Bibliát, pontosan tudnád, hol említi Jézus.

De, mint eddigi hozzászólásaid is bizonyítják, te "átszínezed" a Bibliai szöveget, így nincs értelme tovább beszélgetnünk.

2019. aug. 16. 10:42
 32/39 BGB ***** válasza:
52%

"átszínezed" a Bibliai szöveget


Nehéz úgy átszínezni, hogy közben odateszem az eredeti szöveget ellentétben veled.



„Ha egyszer is a kezedbe fogtad volna a Bibliát, pontosan tudnád, hol említi Jézus.”


Én tudtam Jézus mely szavait forgatták ki, - Neked fogalmad sem volt.


Ezt elfelejtették beidézni igaz „mestereid”


Hazudtak Neked ! Átvertek! Miért?


Nem csoda, hogy nem találtál semmi mást és mestereid sem tudnak mutatni semmit mert NINCS!

/különben már rég beidézted volna, hogy az orrom alá dörgöld/


Nem az probléma, hogy bepaliztak ez minden jószándékú emberrel megesik, velem is számtalanszor előfordult.


A te igazi problémád most kezdődik, hogy láttad az eredetit, az igazságot. Most mit csinálsz? Kinek hiszel a saját szemednek vagy a hazugoknak? Érdekel az igazság és keresed de már csak az eredeti forrással összevetve?


Boldogok, akik éhezik és szomjúhozzák az igazságot: mert ők megelégíttetnek. >>

Máté 5:7 Boldogok az irgalmasok: mert ők irgalmasságot nyernek. >>

Máté 5:8 Boldogok, akiknek szívük tiszta: mert ők az Istent meglátják. >>

Máté 5:9 Boldogok a békességre igyekezők: mert ők az Isten fiainak mondatnak. >>

Máté 5:10 Boldogok, akik háborúságot szenvednek az igazságért: mert övék a mennyeknek országa. >>

Máté 5:11 Boldogok vagytok, ha szidalmaznak és háborgatnak titeket és minden gonosz hazugságot mondanak ellenetek én érettem.


Péter boldog ember volt bár kivégezték és gyilkosozzák sátánozzák a mai napig pedig egy rossz szót sem tudnak Idézni tőle.

2019. aug. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/39 tgt ***** válasza:
BGB: Bocs, hogy beleszólok, de bravúrosan kerülöd ki a választ a kérdező egyszerű kérdésére. Szinte már izzadsz, úgy erőlködsz, hogy ne kelljen egyenes választ adni. Érezni, hogy vergődsz a gyülekezeted tanítása és a saját véleményed között, se így, se úgy nem foglalsz állást, csak telerakod a hozzászólásodat bibliai idézetekkel, abból baj nem lehet.
2019. aug. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/39 BGB ***** válasza:
48%

Kedves Tgt


úgy látszik nem olvastad elég figyelmesen válaszaimat, vagy óriási problémák vannak a helyzetértékeléseddel, lényeglátásoddal, ugyanis a kérdező minden „egyszerű” kérdésére megadtam a választ sőt a „nem egyszerű” és a „megválaszolhatatlan” kérdéseire is adtam iránymutatást és mindezt a Biblia alapján, nem mellébeszélve hanem a megfelelő idézetek megadásával.


„csak telerakod a hozzászólásodat bibliai idézetekkel, abból baj nem lehet.”


Érdekes, hogy a Bibliával foglalkozó fórumon mennyi mindenkit zavar ha valaki mondandója alátámasztására magából a Bibliából idéz.


Persze, ha ott a Biblia akkor nehéz saját vagy felekezetünk téves nézeteit képviselni.

Ha elolvastad volna Figyelmesen az eredeti Bibliai történetet, be sem idézed Hamvas Béla csúsztatásoktól és logikai hibáktól hemzsegő agymenését, mivelhogy egy általa átalakított, átírt történetből logikázik és nem az eredetiből ami a Bibliában szerepel indul ki.

Amennyiben igényled szívesen rámutatok az általam problémásnak vélt helyekre.


Jól gondolom-e, hogy Te az „Entelektüel” felekezethez tartozol, akik remegő térddel és áhítattal a hangjukban ejtik ki Hamvas Béla nevét és sokkal fontosabb számukra amit Hamvas okoskodik, mint amit a Biblia vagy Jézus mond?


Én viszont hiszek a Biblia erejében és hiszek az emberekben.


A kérdező is a Bibliai idézet után írta, hogy OK érti már hogy Istent nem érdekli a pénz, és a Bibliából tudtam bemutatni, hogy Pétert sem és, hogy Péternek egy rossz szava vagy átka sincs Anániás felé, talán inkább együttérzően mondja csudáért nem tartottátok meg az egészet inkább, mert nem örül annak, ami következni fog.


Ha nem tűnt volna fel (lényeglátás!) a kérdező olyan háttérből jön ahol evidencia, hogy Péter a Sátán embere és, hogy Jézus lépten-nyomon figyelmeztet is, hogy Péterben a Sátán lakik.


Talán ezen kérdések tisztázása kéne a legfontosabb legyen gondolom én.


A Bibliából idézve tudtam megmutatni, hogy Jézus Jakabot és Jánost is figyelmezteti, hogy rossz lélek szól belőlük és a Bibliából beidézve az egyetlen, helyet ahol Jézus lesátánozza az őt vigasztalni próbáló tanítványát értette meg a kérdező, hogy itt szó sincs arról, hogy Péter Sátáni lenne, erre hivatkozni aljas kiforgatása a történetnek.


Megértette mert nem vitatta. Igaz személyem ellen intézett támadást mondván, hogy én nem olvastam a Bibliát mert nem tudom hol említi Jézus, hogy Péterben a Sátán lakozik.


Kedves Tgt válaszolnál a kérdező eme „egyszerű” kérdésére és beidéznéd Jézus szavait - ha kérhetem a Bibliából.


A személyem elleni támadásért se nem haragszom, se nem érdekel, se nem zavar mivel nem célom, hogy a kérdező szeressen engem. A célom, hogy az Igazságot szeresse. Másrészről mivel a kérdező olyan közegből jön ahol mindenkinek ez a hazugság van beadva, ezért mindenkitől ezt hallja -Miért is hinne nekem elsőre ?


Nagyon helyes, hogy nem hisz semmilyen tekintélynek Pápának, Luthernek, Hamvas Bélának, Németh Sándornak, fórumozónak, nekem vagy neked, ha úgy érzi, hogy valami nem stimmel, Amíg utána nem jár a Biblia alapján. De akkor járjon utána!


A kérdezőnek a Biblia alapján érzékeltettem milyen az igazi megbánás mikor Péter rádöbben hogy 3 szor tagadta meg Jézust és keservesen sírni kezd. És nem biztos, hogy bölcs tanítás neki, hogy majd elég az utolsó pillanatban 10-szer elmondani, hogy bánom-bánom.


Az ilyen megbánásra tud Jézus építeni, mint ahogy búcsúzásakor 3-szor ő is Péter orra alá dörgölte az esetet, de rábízott mindenkit mivel tudta, hogy Péter már megégette magát és résen lesz, hogy még egyszer ilyen ne fordulhasson elő.


Be is idézem.


„Monda néki harmadszor is: Simon, Jónának fia, szeretsz-é engem?

Megszomorodék Péter, hogy harmadszor is mondotta vala néki: Szeretsz-é engem? És monda néki:


Uram, te mindent tudsz; te tudod, hogy én szeretlek téged.


Monda néki Jézus: Legeltesd az én juhaimat!


Ez a megszomorodó Péter lenne Sátáni?

2019. aug. 20. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 A kérdező kommentje:

"Én tudtam Jézus mely szavait forgatták ki, - Neked fogalmad sem volt."


Mestere vagy a kiforgatásnak, de a Biblia ismerete nélkül, még csak az említett, közismert részt sem ismereted fel.

2019. aug. 20. 20:41
 36/39 BGB ***** válasza:
48%

"Ha egyszer is a kezedbe fogtad volna a Bibliát, pontosan tudnád, hol említi Jézus."


Te nem tudod beidézni hol említi /vajon mért? /


Én valóban nem tudom mely közismert részben említi


Más sem.


Lehet csak neked mondták, hogy van ilyen?

2019. aug. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/39 A kérdező kommentje:
Sajnálom, akkor nincs miről beszélnünk. Te valami egyedi értelmezesű Bibliát imádsz. Én a kanonizáltról beszélek.
2019. aug. 20. 22:00
 38/39 BGB ***** válasza:

Minden amit idéztem a kanonizáltból volt.


Általában Károli régi fordításút szeretem a nyelvezete miatt.


Nem baj ha most nem hiszel nekem csak nézz utána!


Ja és csak kanonizáltból!

2019. aug. 20. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/39 tgt ***** válasza:

BGB: Figyelmesen elolvastam az irományaidat, és nagyon zavarosak. No de sebaj, ez a te Biblia értelmezésed.

Nem vagyok Hamvas rajongó, de itt elég pontosan leírta, mi is volt a baj Péter cselekedetével.

Amúgy nem értem, miért ne lehetne kimondani, hogy Péter itt hibázott és megölt két embert, akik bár gyarlók voltak, nem szolgáltak rá a halálra. Péter ember volt, nyugodtan lehet bírálni, ez nem istenkáromlás, ettől még nem kerülsz a pokolba. Péter később biztos bölcsebb lett, de itt túltolta a dolgot. Ha összehasonlítod ezt a történetet azzal, ahogy Jézus viszonyult a gyarló, bűnös, önző emberekhez, látszik, hogy ez mennyire nem krisztusi cselekedet volt. Nem csodálom, hogy a gyülekezet tagjai ezután félni kezdtek.

2019. aug. 21. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!