Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Minek köszönhető a keresztény...

Minek köszönhető a keresztény fundamentalizmus kialakítása?

Figyelt kérdés

Fundamentalisták alatt azokat az embereket értem, akik teljes mértékben történelemkönyvként kezelik a Bibliát, és a természettudományt, illetve a bibliatudományt művelő szakértőket, akik rámutatnak arra, hogy bizony nem mindenhol értelmezhető szó szerint a Szentírás, megtévesztett embereknek tartják.


A fundamentalizmus másik jellegzetessége az erős, fanatikus érzelem és ragaszkodás egy vallási felekezet tanításaihoz, amelyet így érzelmeznek: a felekezet tanítása = Isten tanítása. Továbbá folyamatosan démoni dolgokat látnak mindenben teljesen hétköznapi dolgokban is, és a tevékenységük miatt több család is ment már tönkre, mert a felekezet behálózta. Stb...


Miért alakult ki ez az irányzat, mi olyan vonzó benne?


Az én véleményem az, hogy a fundamentalizmusban a kiválasztottság elmélet a vonzó, hiszen ezek a felekezetek rendkívüli módon hangsúlyozzák, hogy náluk az igazság, őket Isten vezeti, míg más vallások a Sátán markában vannak, de ők nem.


2019. aug. 12. 11:15
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


A fundamentalista keresztények többsége is úgy gondolja, hogy a Biblia bizony nem mindenhol értelmezhető szó szerint. Jómagam adventista vagyok immár több mint 25 éve, előtte református voltam ott tértem meg 15 évesen, és 18 évesen teológiára készültem amit végül itt végeztem el.


Tudnod kell, hogy a fundamentalisták többsége egyáltalán nem szélsőséges gondolkodású, sőt sokkal inkább konzervatívnak nevezném. Nyilván az adventista előadók közt is vannak szélsőséges gondolkodásúak, vagy te értettél félre valamit. Én úgy tapasztalom, hogy a probléma mindig abból adódik, ha valaki valamit előrébb helyez Krisztusnál. Egyikünk sem volt ott a Teremtésnél, így az ősrobbanás és az evolúció nem több egy-egy elméletnél, a kérdés mindig a következtetés amit levonunk az adott elméletből. Ha a te Krisztusban való hitedet nem befolyásolja negatív értelemben az ősrobbanás vagy evolúció, akkor nyugodtan fogadd el azt. A probléma abból adódik, ha ezek által például felülírod az Istennek saját kezével írt törvényét a Tízparancsolatot, ahogyan például a Római Katolikus Egyház tette. Itt el tudod olvasni a parancsolatokat a katolikus Bibliában, és vizsgáld meg, hogy vajon az egyházad ezt tanítja-e: [link]


A katolikus tanításban található Tízparancsolat:

[link]


Nyilván, ha nem volt hatnapos teremtés, akkor Isten hazudott a tízparancsolatban, amit a saját ujjával írt le:

[link]


Ezeken azért érdemes szerintem elgondolkodni...


Üdv. Péter

2019. aug. 13. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!