Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Az keresztény Isten miért jó,...

Az keresztény Isten miért jó, ha parancsba adja mások (köztük gyerekek) meggyilkolásár? Többi lenn.

Figyelt kérdés
Mindig csak a szokásos sablon válaszokat kapom, hogy egyszülött fiát adta az emberiségért. Engem ez a válasz nem elégít ki. Olyan, mintha a hívők képtelenek lennének tisztán látni, olyan beszűkülten gondolkodnak. Olyan ember válaszára van szükségem, aki képes a kritikus gondolkodásra és nem elvakult. Itt egy példa a bibliából: "A könyörületes úr isten ismét bosszúállást parancsol Mózesnek. Minden férfit megöltek a királyok városait, falvait felgyújtották. Gyermekeket és anyákat öltek meg. "Most azért öljetek meg a kisdedek közül minden férfineműt; és minden asszonyt is, a ki férfit ismert azzal való hálás végett, megöljetek." Akit nem öltek meg az isten prédaként ajánlotta az izraelitáknak, köztük harminckétezer szűz lányt is, akik "nem ismertek vala férfival való egyesülést". Mózes IV. könyve 31. rész 1-54 Tehát az Isten kegyetlen és eléggé diktátor személyiség. Szerintem semmiképpen nem mondható jónak. Érdekes a kereszténység fanatikus gonosz hadjárata. Szerintem a biblia remek kis útmutató volt a kereszteshadjáratokhoz.

2019. aug. 19. 10:43
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
51%
Te összekevered Istent az emberek róla alkotott képével, az istenképpel. A ószövetségi korban élő zsidók istenképe mutatkozik meg az Ószövetségben, ahogyan ők gondolkoztak Istenről.Ezért van tele ellentmondásokkal, elfogadhatatlan dolgokkal. Ezért döntött úgy Isten, hogy maga száll a földre és születik meg egy hús-vér ember személyében, Jézus Krisztusban, hogy láthatóan, kézzel foghatóan megmutassa, milyen is Ő valójában. Innentől fogva az Ószövetségben megmutatkozó istenképet Jézus fényében kell átértékelni, korrigálni, helyesen értelmezni.
2019. szept. 4. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!