Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért hazudott Isten Ádámnak?

Miért hazudott Isten Ádámnak?

Figyelt kérdés

Mózes első könyvében, a második fejezetben ezt mondja Isten Ádámnak:

16 És parancsola az Úr Isten az embernek, mondván: A kert minden fájáról bátran egyél.

17 De a jó és gonosz tudásának fájáról, arról ne egyél; mert amely napon ejéndel arról, bizony meghalsz.


Ez ugye nem volt igaz, mert Ádámék később ettek a fa gyümölcséből, és nem haltak bele. Isten miért hazudott Ádámnak?



2019. aug. 26. 10:59
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:
5-ös, mit jelent az, hogy szellemi halál?
2019. aug. 26. 13:17
 12/24 A kérdező kommentje:

9-es, nem tudom mi az az információelmélet, és azt sem tudom, hogy Ádámék álmodtak-e róla vagy értették-e, de szerintem ez most nem is tartozik a kérdéshez (meg aztán a Biblia sem ír információelméletről).

De azt írod, hogy te már nem vagy eltaszított állapotban. Te akkor nem is ismered a jó és a gonosz közötti különbséget?

2019. aug. 26. 13:24
 13/24 anonim ***** válasza:
47%

"Hogyan lehet jelképesen meghalni?"

Sehogy, ez csak egy magyarázkodás.

Ádám természetesen a fizikai halálra gondolt, az isten tudta ezt, de nem igazította ki. Tehát félrevezette őt.

2019. aug. 26. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
13-as, ez a te véleményed. De lehet, hogy a 4-es "jelképes halál" megnevezés alatt valami létező, érthető dolgot ért, csak én meg te nem értjük, mire gondol pontosabban. Én arra lennék kíváncsi, hogy ő mit ért alatta.
2019. aug. 26. 13:52
 15/24 anonim ***** válasza:
61%

Ez a magyarázat nem régi.

Majdnem 2000 évig szó szerint kellett érteni a történetet.

Mostanában jöttek csak rá, hogy nem tartható így.

Persze néhány eretnek már régebben rájött, de ezeket megégették.

Nem, nincs más magyarázat.

Vagy jelképes az egész történet, ahogy a mostani pápa is mondja - vagy pedig az isten tényleg hazudott.

Más megoldás nincs.

Azt nem hiszem, hogy Ádámék, amikor még azt sem tudták, hogy mi a jó és a rossz, közben a jelképes halálról filozofálgattak volna az istennel.

Nem, egyszerűen lehetetlen.

2019. aug. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
75%

"Igen, mert a gonosz az az Isten hiánya"

Hát, nem igazán, tekintve hány ember él Isten nélkül, és a többségük nem gonosz.

2019. aug. 26. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
0%

"9-es, nem tudom mi az az információelmélet, és azt sem tudom, hogy Ádámék álmodtak-e róla vagy értették-e, de szerintem ez most nem is tartozik a kérdéshez (meg aztán a Biblia sem ír információelméletről)."

Biblia nem ír arról sem, hogy egy keresztény metrózzon-e vagy sem. Mi azért a tudományok fényében is megvizsgáljuk a dologat + gondolkozunk, ahogy az Isten is elvárja tőlünk. Így jobban megértjük Isten igazságait.


"De azt írod, hogy te már nem vagy eltaszított állapotban. "

Így van


"Te akkor nem is ismered a jó és a gonosz közötti különbséget?"

De, de már nem az Édenben vagyunk, azóta Isten tett egy két dolgot. Pl. megtestesült. Elképesztően kevés az ismerted a témából

Pl. fogalmad sincs, hogy mit jelent ez:

1,1 Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge.


1,2 Ez kezdetben az Istennél vala.


Vagy másképp leírva:

1,1 Kezdetben volt az Információ, és az Információ volt az Istennél, és Isten volt az Információ.


1,2 Ez kezdetben az Istennél volt.


Tényleg nincs köze az információelmélethez? Na ugye, hogy marhaságot írtál


"5-ös, mit jelent az, hogy szellemi halál?"

Te legalább akarsz tanulni...

Mikor Isten helyett (az abszolút igazság helyett) a saját "igazságodnak", világképednek hiszel, és ez motivál, ez a hited. Ekkor az abszolút Lét helyett a halált választod.

2019. aug. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:

17-es: "Biblia nem ír arról sem, hogy egy keresztény metrózzon-e vagy sem."


Tényleg nem, de nem is értem, hogy jön a metrózás a kérdésemhez. Egyszerű kérdést tettem fel, semmi köze a metrókhoz. Kérlek maradjunk a témánál, köszönöm.


"De, de már nem az Édenben vagyunk, azóta Isten tett egy két dolgot. Pl. megtestesült."


Ádámék sem voltak már sokáig az Édenben, miután szakajtottak a fáról. Akkor az Ádámtól Jézusig terjedő időszakban élt emberek mindegyike Istentől eltaszított állapotban volt? Mózes, Ábrahám, Jób, még Mária és József is Jézus születése előtt?


"Pl. fogalmad sincs, hogy mit jelent ez:

...

Tényleg nincs köze az információelmélethez?"


Nem tudom. Ha visszaolvasol, akkor láthatod, hogy azt is írtam, hogy fogalmam sincs, mi az az információelmélet. Emiatt arról sincs fogalmam, hogy mennyiben kapcsolódik a témához vagy mennyiben nem. Ezért kérlek, az információelméletet ne keverjük a kérdéshez, mert nem fogok tudni érdemben reagálni a hozzászólásaidra. Köszönöm.


* * * *


"5-ös, mit jelent az, hogy szellemi halál?"


Te legalább akarsz tanulni...


Mikor Isten helyett (az abszolút igazság helyett) a saját "igazságodnak", világképednek hiszel, és ez motivál, ez a hited. Ekkor az abszolút Lét helyett a halált választod."


Értem, köszi.

2019. aug. 26. 17:35
 19/24 anonim ***** válasza:

#15

"Majdnem 2000 évig szó szerint kellett érteni a történetet.

Mostanában jöttek csak rá, hogy nem tartható így."


Egyszerűen ökörség az állításod, olvasd az egyházatyák írásait, már az ókorban sem értették szó szerint. Mielőtt állítasz valamit, előbb nézz utána. Szent Ágoston értelmezését különösen ajánlom.

2019. aug. 26. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
40%

Jhve és lucifer volt, nem isten.

Nem mondtak ilyen baromságot, de ha mondtak volna, úgy kellene érteni, hogy bajai, problémái, feladatai lesznek.

2019. aug. 27. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!