Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hitehagyott hívők! Mi miatt...

Hitehagyott hívők! Mi miatt kezdtetek el kételkedni a hitetekben? Milyen érv volt ami végleg meggyőzött titeket, hogy a hitetek csak hazugság volt?

Figyelt kérdés

2019. szept. 1. 15:56
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
91%

"Mikor kicsinált minket egy kretén idegileg és végre kitörhetett belőlem és elpanaszkodtam pár hívő ismerősömnek,csak annyi választ kaptam,hogy senki se tökéletes (utalva arra,hogy én is szarember vagyok,ne szóljak már be),meg,hogy imádkozzak érte."


Ezt én is átéltem. Volt egy aljas, utolsó szemétláda ember, aki benne volt abba, hogy padlóra kerültem. Soha nem kért tőlem bocsánatot azért, amit elkövetett. A gyülekezetben erre azt mondták, hogy imádkozzak érte. Vágod, én majd belebetegedtem a mocskosságába, amit elkövetett ellenem, ő meg élte az életét. De azért még én legyek jófej. A kereszténységnek ezeket az ostoba, naiv tanításait rendkívüli módon megvetem. Itt látszódik egyébként a manipuláció. A "szeresd az ellenséged" tökéletes eszköz volt a mindenkori hatalom kezében, amikor arra vették rá az általuk nyomorgatott népet, hogy ne álljanak ki magukért, hanem inkább imádkozzanak értük, akik megnyomorítják őket.

2019. szept. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszerűen belàttam egy idő után hogy mennyire ellentmondásos és nevetséges az egész.

25 évig hittem és voltam római katolikus.

Sokat segített "Allgodsaredying" csatorna és belebotlottam sok olyan könyvbe ami nem éppen azért íródott mert le akarnak beszêlni a válláról hanem egyszerűen segítenek a realitás meglàtásában.

2019. szept. 2. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

"Nem attól keresztény valaki,hogy templomba jár és imádkozik,hanem attól,hogy,úgy próbál cselekedni,ahogy az Úr akarja."


Nem feltétlenül. Én nem bántok senkit, nem lopok, nem csalok, satöbbi. Elvégre ez az Úr akarata, nem?

Vagy legalábbis az lenne, ha hinném, hogy létezik. Ugyanis ateista vagyok. Tehát attól, hogy normális, emberhez méltó életet élsz, hogy betartod a békés egymás mellett élés szabályait, attól önmagában még nem leszel keresztény. Én sem vagyok az, annak ellenére, hogy nagyjából úgy élek, amire te azt mondanád, Istennek tetsző.

2019. szept. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
0%

#1 10-et letagadhatsz, vagy tobbet is (evet)

szerencsere sok ateista ertelmisegben is van igy baratkozhatnal parral es tanulhatnal toluk


#4 rossz, de ez is egy kereszt, a kepmutatoknak is segiteni kell hogy ok is szenvedhessenek khm... akarom mondani hogy jo utra terjenek ne csak kepmutaton de valojaban is a jot tegyek


#7 gyerekek? vess arra kovet aki nem gyermek!

semmi kozod az egeszhez? erdekes

nem tudod hogy az emberi nemhez tartozol? reptoid vagy?


#8 hogy is kereszteny akkor? csak elhiszi hogy milyen szep es jo az es kesz?

vagyis kihasznalja a vallast legfeljebb? vagy jelkepnek hasznalja?

eppen "errol" van szo az Igaz Hivo nem "disz-hivo"

hogy te a disz-hivoket teszed meg "mercenek" az baj, sajnos majd mindenki mas is igy tesz

szektasokkat es kepmutatokat lat mindenkiben, vagy "konyortelen" hitetleneket

eleg rideg az ilyen vilagkep

most az ember eredendoen gonosz?

az hogy bunos nem egyenlo azzal hogy gonosz (bunozo) is

vagy szerinted igen?

fogalmakkal az ateistak is gondba vannak? mit er az a sok tudomany ha meg ebben sem segit?


#10 #RachelWarner

de tenyleg nem sajnalod az ilyeneket?

nagyon nehez persze, de ha tul tudsz latni onmagadon es meglatni szenvedo embertarsadat akkor nem csak imadkoznal erte hanem tettekel is segitened

azt mar vegkepp nem? miert?


#11 mint epp most irtam nem csak gondolattal es imadsaggal de tettel is szeretned kell ellensegedet

persze kovethetsz valamilyen "keresztes-lovagi" utat ami az eroszakos szent harcot helyezi eloterbe...

vagy hogy akarod vegyiteni?


miert nem akarod hogy megmenekuljon az aki bantot? hogy jova valjon? megjavuljon, o is segiteni akarjon mindenkinek

vagy ha ez nem is megy boldogon eljen es khm... keserves kinok kozt haljon meg,

vagyis hat boldogon haljon meg

nem?


Xy4

2019. szept. 3. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
44%

#14


Te nagyon el vagy tévedve. Az igazi ellenséget nem kell szeretni. Az igazi ellenség célja ugyanis az, hogy tönkre tegye a másik életét, (vagy durva ki is oltsa azt) és a naiv, ostoba keresztény tanítást (szeresd ellenséged) kihasználja, csak az ő malmára hajtja a vizet. Simán hozzá tud így férni bárkihez, és rosszat is tud okozni neki, ráadásul folyamatosan is, hiszen a bolond keresztény úgyis megbocsát, ezért élsősködik rajta.


Kívánom minden őszinte kereszténynek, hogy legyen az életébe egy ilyen ember. Aztán amikor már a 9-10. megbocsátásnál a bolond keresztény arra ébred, hogy már az utcára került, és az általa szeretgetett ellenség csak beint neki majd lelép, akkor (talán) rájön, hogy az Újszövetség zavaros tanításán mentek el a dolgok. Mert nem szeretni kellett volna azt a férget, hanem pitsán rúgni, és elzavarni az életéből.

2019. szept. 3. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
0%

Igaza van a #13-nak!

De egyet elfelejtett!

Azt a parancsolatot, hogy szeresd Istenedet teljes szívedből.

Ugyanis egy a Földön ateisták által ismeretlen érzést nem tudják produkálni. Méghozzá olyan mennyei érzést, amikor Istenre gondolsz és imádkozol és majd kiugrik a szíved a helyéről és legszívesebben a bőrödből is kibújnál.

2019. szept. 3. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
49%

" es meglatni szenvedo embertarsadat "


Én meglátom a szenvedő embertársamat,de hogy jött most ez ide? Akiről írtam,az bazira nem szenved,de pont erről a hozzáállásról írtam,pont ezért lett tele a hócipőm az egész vallással,még a végén őt kellene sajnáljam,szegényke életveszélyes helyzetbe sodorta a férjem,hát rendezzünk már neki gyűjtést.

Ha nem őrá értetted,akkor persze sztornó az egész,de nekem nagyon az jött most le ebből,hogy te őt gondolod itt a szenvedő alanynak.

2019. szept. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
65%

Képtelen voltam teljesíteni Isten akaratát. Nagyon rossz gyerekkorom volt, így nem tudtam kellőképpen felnőni, szocializálódni, beilleszkedni. Az egész másfél éves kereszténységem egy kapálózás volt teli bűntudattal, alkalmatlanságérzéssel, amibe belebetegedtem lelkileg. Másrészt képtelen voltam őszinte szívvel szeretni Istent. Csak azért adtam, hálát, mert a gyülekezetbe így tanítottak, de valójában sose tudtam teljes szívvel átadni magam a hálaadásnak. Valamiért képtelen vagyok egyetérteni azzal, hogy az emberiség nagyrésze örökké szenvedni fog, míg csak annak a bizonyos kis szent népnek lesz jó.

Képtelen vagyok elfogadni, hogy azért leszek elítélve az örök tűzre, mert beleerőltettek egy olyan létezésbe, amit nem kértem egyáltalán. Nem volt egy kapcsoló, egy útmutató, amiben leírja hogy ez és ez lesz, vállalom-e a kockázatot.

Nem tudom elfogadni, hogy valójában az emberiség nagyrészének egyetlen bűne, hogy rossz helyre született, ezért ok okozat alapján jutott el oda, hogy végül nem tért meg. A biblia, a szentírás, Isten szava, a hatalmas felbonthatatlan tekintéjű Ige csak úgy oda lett dobva az emberiségnek, hogy azt csináljanak vele amit akarnak. Százféleképpen értelmezik, százféleképpen alkottak belőle felekezeteket, vallásokat, mindez azért történt, mert Isten a bibliában nem tud egyértelmű lenni. Sokan vannak a hivatalosak, kevesen a választottak. Na köszi, mostmár nyugodt vagyok. Úgy éreztem, hogyha tovább járok a gyülekezetbe, valószínűleg teljesen megbolondulok. Hiába böjtöltem napokat, hiába szóltam nyelveken órákat, hiába imádkoztam mint egy hülye, mintha a falnak beszélnék. Semmi értelme nem volt az én kereszténységemnek.

2019. szept. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!