Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Miért maradnak tanúk a jehovis...

Miért maradnak tanúk a jehovisták, ha rájönnek a sok hazugságra?

Figyelt kérdés

Félnek a kiközösítéstől? Szétesik a család? Ellehetetlenítik az életüket, ha kilépnek a hamis vallásból?


Az alábbi videó felvázolja egy tipikus JT-s helyzetét, aki utánanézett a szervezete dolgainak:


https://www.youtube.com/watch?v=Jjx9Pei_Xpg


Már nem hisz Istenben sem, de megy házalni... akár minden nap...



2018. nov. 27. 02:19
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
16%

Tisztelt kérdező.


Ilyen linket Én is és bárki is tudok csinálni. Nem biztos, hogy ez illető Tanú.

De ha még is, akkor sajnálattal olvasom a szavait, és szomorú, hogy ilyen emberek megtévesztéssel mosolyognak bele más emberek arcába.


Ha megengeded, a személyes nézetemet írom le.

Semmilyen kiközösítéstől nem félek, nincs miért. A Családommal, akik közül csak a Férjem Tanú, csodálatos kapcsolatnak örvendünk, rendszeresen látogatjuk egymást.

Ezért semmilyen ilyen félelmet nem élek meg ezen a téren.

Az életemet, nem lehetetleníti el senki, sőt nem egyszer kaptam érzelmi, és bizony Anyagi támogatást is szerető Testvéreimtől. Betegség idején, látogatjuk egymást, és segítséget nyújtunk egymásnak, s ezt Biztosra állíthatom hogy a saját családom nem törődik így velem, vagy velünk, mint a Hit testvéreim.

Mert bár a vérszerinti családtagjaim nem Tanúk, maguk is rászorúltak, és vannak különböző betegségekben szenvedők, akik maguk is segítségre szorulnak, akiknek ugyan úgy vannak családtagjai, gyermekei, akik segítik Őket, illetve ha tudunk egymást is segítjük.

Vannak más családtagjaim, akik Külföldön élnek, és nekik is meg van a maguk megélhetése, és nem tudnak ide szalatgálni segíteni, és nem is várom el, hiszen, azoknak is van családjuk, akiket segíteniük kell, mint a gyermekeik, más családtagjaik.

Ezt Tudja Jehova is, ezért azok akik keresztény életet élnek, őszintén, azok itt a gyülekezetben félelem nélkül vannak itt, és családtagként szeretik egymást, és segítséget nyújtanak, ha szükség van rá.


Hogy egy-két ilyen ember itt tartozkodik a gyülekezetben, és le írja azt hogy Ő mit gondol, ha valóban Tanú, az egyéni szoc. problémája.

Én nem így látom, és biztos vagyok benne, hogy a több mint 8. millió világszerte Testvéreim sem gondolkodnak így.


Ha valaki fél a kiközösítéstől, az elég buta, mert senki nem bántja azokat, akik elhagyják Isten népét. Nyugodt szívvel visszamehetnek a világba.

Ha pedig fél, hogy a családja kirekeszti, akkor viszont, hogy lehet az, hogy a családtagjai nem úgy gondolkodnak, mint Ő? Miért nem hagyják el együtt a Tanúk gyülekezetét?

Nyugodtan lehet távozni.

S azt, hogy ezt ez a Valaki így leírta, Én magam teljesen másként látom.

Semmilyen hazugságot nem látok a biblia itt elhangzó tanításában, Sőt.

A legteljesebb mértékben egyetértek az itt elhangzottakkal, és logikus, valóban jól érthető, és a Bibliával nem ellentmondásos oktatásban részesülünk.

Ugyanakkor olyan keresztény életre vagyunk oktatva, ami a Bibliában leírtak szerint működik.


Igen, itt nem lehet paráználkodni, házasságot tőrni, lopni, csalni, hazudni, káromkodni, verekedni, természetellenes életet élni, dohányozni, kábítószerezni, részegeskedni, lustálkodni, stb stb.

Valamint nem lehet belefolyni a világ politikai csatározásaiba, háborúiba, sztrájkolásába, tüntetésekbe, stb stb.

A Testvéreink dolgoznak, gyermekeket nevelnek, sétálnak, játszanak, kirándulnak, elmennek együtt akár nyaralni is, sőt jó mínőségű ruhákat osztanak szét azok között, akik rászorúltak.

s persze sorolhatnám.


Ezért azt, hogy egy egy ember ilyen megnyílvánulásban tőr ki, annak ki tudja mi áll a hátterében?

Lehet, hogy Te magad vagy az. S bánatodban már nem tudod, hogyan úszítsd az itt békében és szeretetben élőkre, a világot.


egyébként pedig, más 2vallásokban" is vannak emberek, akik hasonló okok miatt hagyják el pl, az egyházakat, a kérdés, akkor miért nem hagyják el a többiek is?

Mitől félnek?


Tisztelettel egy Tanú

2018. nov. 27. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
A sok világvége mind bejött? 1914, 1942, 1975 Szeptember 5? Hm?
2018. nov. 27. 08:51
 3/20 A kérdező kommentje:
Egyik világvége önmagában hazuggá teszi az összes többit, ráadásul soha nem jöttek a hamis próféták által ígért változások! Ez mar okos emberek számára hiteltelen szervezet!
2018. nov. 27. 09:05
 4/20 anonim ***** válasza:
0%

Téged félre tájékoztattak.

Jehova Tanúi nem mondtak világvége évszámot.

Az általad említett éveszámokhoz más magyarázatot adtak, nem a világ végét.

1914-re azt írta az akkori folyóírat, hogy forduló pont lesz az emberek életében. Nem azt, hogy itt a világ vége.

Ahogy az 1975--ős éveszámhoz, is. Erre azt írták, hogy Kb akkor lehet 6000 éve ember van a Földön.

Az 1942-esnek utána nézek, ez új erről még nem hallottam.

Egyébként sem a világnak lesz vége, hanem a jelenlegi gonosz emberi uralomnak.

Hogy ebből némelyek elkezdtek fantáziálni, és álhíreket szőni, az az Ő egyéni bajuk, érdekes, mások nem gondoltak, nem mondtak ilyet.

S mivel Isten határozottan kijelenti, hogy a napot és az órát senki nem tudja, ezért senki nem állíthat és nem is mondot ilyen konkrét dátumot a Tanúknál.

Ha még is, azt saját maga Találta ki.

2018. nov. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Tisztelem a tagok szorgalmát és buzgóságát, nekem a hazugságokat okádó hamis szervezettel, az Őrtorony Társasággal van bajom. Kiadványaikban terjesztik a hazugságokat, valótlan állításaikat.
2018. nov. 27. 09:11
 6/20 anonim ***** válasza:

"soha nem jöttek a hamis próféták által ígért változások"


Én nem látom a hamisságot, sőt, minden amit a Biblia ír erről az mind mind beteljesedett. S ez csak mégerősebbé tette az Isten szavába vetett bizalmamat.

Ha valaki ezt nem látja, akkor arra Jézus szavai vonatkoznak:

(Máté 13:11) 11 Ezt felelte: „Nektek megadatott, hogy értsétek az egek királyságának szent titkait, de azoknak az embereknek nem adatott meg.


Egyébként jól látom, hogy Te magad vagy az aki ilyneket írkálsz, Testvér titulusban....

2018. nov. 27. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
1975 Szeptember 5-ről.egy hamis próféta azt mondta, hogy eljön Jézus Krisztus, és megalapítja az 1000 éves királyságát, fent van a beszéd a neten. Megtörtént, amit a hamis próféta mondott? Utólag mindent próbáltok maszatolni, de a hazugság az hazugság marad, a maszatolást csak ti hiszitek el!
2018. nov. 27. 09:20
 8/20 anonim ***** válasza:

"Fent van a neten"


Jaj ugyan már kérlek. Bárki csinálhat már ilyen dolgot a neten.Sok hamis álhíreket beadnak, más dolgokkal kapcsolatban is aztán kiderül, hogy az újságírók találták ki.

"hazugságokat okádó hamis szervezettel,"


A "szervezet" belőlünk, ahogy mondtad, buzgó, őszínte szívű emberekből áll. S egyikünk sem lát benne hazugságot, mert ellenben már nem lennénk itt. S nem terjesztenénk tovább.

Egyébként azt javaslom amit a bibliában az egyik Szanhedrin tag mondott a Keresztények elleni üldözésre:


(Cselekedetek 5:34) 34 Ám felkelt valaki a szanhedrinben, egy Gamáliel nevű farizeus, az egész nép által becsült törvénytanító, . . .(Cselekedetek 5:35) 35 Majd így szólt amazokhoz: . . .

(Cselekedetek 5:38, 39) 38 Így hát a mostani körülmények között azt mondom nektek, hogy ne zaklassátok ezeket az embereket, hanem hagyjátok őket békén (mert ha emberektől van ez az elgondolás vagy ez a munka, meg fog bukni, 39 de ha Istentől van, nem lesztek képesek megbuktatni őket); különben még esetleg olyanoknak találtattok, akik a valóságban Isten ellen harcolnak.”

2018. nov. 27. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Ja értem, a kérdés is üldözés! Csak el kell hinni, amit az Őrtorony állít, oszt jónapot. Aki sokat kérdez, arra kiközösítés vár.
2018. nov. 27. 09:39
 10/20 anonim ***** válasza:

Nem, Ilyet Én nem mondtam.

Ezzel arra világítottam rá, hogy feleslegesen terheled magad ilyen dolgokkal, amit TE úgy sem tudsz megoldani.

Bízd az igazságosan ítélőre.

Vagy nem bízol benne, hogy Ő megoldja, és helyre állítja a helyzeteket?

Ha ezek emberi törekvések, és nincs Isten támogatása, megfognak szünni.Egyébként is azzal, hogy ilyen támadásokat intézel felebarátaid ellen, elveszed Istentől azt a jogot, amit csak magának tart fennt.

S kezedbe veszed, mint Ha Isten nem is képes ezeket a problémákat megszüntetni.

Így aztán minden képen Isten, és a szeretet királyi törvénye ellen dolgozol.

Erről szól a vers is.

Lásd az első hitehagyott vallásokat, akik kezükbe vették az Isteni igazságszolgáltatást, és üldözöttekből, üldözők lettek.

2018. nov. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!