Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézust állításai alapján,325-b...

Jézust állításai alapján,325-ben Istenné nyílvánították. Mikor állította ezt magáról Jézus?

Figyelt kérdés

2019. szept. 6. 08:27
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
 71/154 anonim ***** válasza:
53%

Eddig csak a saját szalmabáb dogmád és a saját elvárásaid között találtál ellentmondást.

Hogy erre rámutatok az se nem személyeskedés, se nem támadás.

Legközelebb próbálj megalapozott érvekkel vitát kezdeni, akkor talán jutunk is valamire!

2019. szept. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 72/154 anonim ***** válasza:
10%

"Teljesen kizárt hogy emberi alakban járkáljon és értelmetlen is. Csak egy igazság van minden emberszámára."

Szerinted kizárt, miközben ezt semmi sem zárja ki! Avagy korlátozni akarod Istent a döntéseiben?

2019. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/154 anonim ***** válasza:
28%

"MIÉRT következne ilyesmi a kereszténységből?"


Akkor a gyengébbek kedvéért röviden mégegyszer. Keresztények azt állítják Jézus Isten igaz? Továbbá az is egyértelmű hogy Jézus meg akarta győzni az embereket (valamiről), ezért járta a vidéket és tömegekhez szólt. Gondolom eddig tudsz követni. Ha tényleg Isten akkor arról kellett hogy győzködje az embereket, Ő Isten. Különben semmi értelme olyan tanításoknak mint a szentháromság vagy a bűnök megváltása. Ha viszont arról győzködte az embereket hogy Ő Isten, akkor ez teljesen sikertelen volt mert alig volt követője életében. Milyen isten az aki eljön személyesen, évekig itt van, tömegekhez szól, de nem tud meggyőzni senkit? Érted már az ellentmondást? Teljesen nyilvánvaló hogy Jézus nem Isten.

2019. szept. 6. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/154 anonim ***** válasza:
28%

"Legközelebb próbálj megalapozott érvekkel vitát kezdeni, akkor talán jutunk is valamire!"


Én szépen levezettem de tőled egy érvet sem hallottam. Elárulod szerinted ki Jézus?

2019. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/154 anonim ***** válasza:
53%

"Ha tényleg Isten akkor arról kellett hogy győzködje az embereket, Ő Isten"

Miért kellett volna?

Ez továbbra is csak a te alaptalan dogmád. Nem rémlik hogy bármi is arra utalna hogy valaha is célja lett volna ilyesmi Jézusnak.

2019. szept. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/154 anonim ***** válasza:
23%

"Szerinted kizárt, miközben ezt semmi sem zárja ki! Avagy korlátozni akarod Istent a döntéseiben?"


Ha Isten akarná nyilván megtehetné, de miért is tenné? Levezettem neked hogy teljesen értelmetlen és senki nem gondolta róla hogy Isten. Még az egyik legrégebbi tanítvány, Judás is elárulta néhány fillérért keresztény tanitás szerint. Akkor Judásnak évek alatt miért nem esett le hogy Jézus Isten?

2019. szept. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/154 anonim ***** válasza:
53%

"Én szépen levezettem de tőled egy érvet sem hallottam. Elárulod szerinted ki Jézus?"

Hogy szerintem ki, az irreleváns. A Biblia alapján viszont a megtestesült Isten. Nem tudom fejből, hol, de az biztos hogy több helyen is említésre került a Bibliában hogy Isten megtestesült, ez értelemszerűen csak Jézusban történt meg.

2019. szept. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/154 anonim ***** válasza:
21%

"Miért kellett volna?

Ez továbbra is csak a te alaptalan dogmád. Nem rémlik hogy bármi is arra utalna hogy valaha is célja lett volna ilyesmi Jézusnak."


Akkor mi az eljövetelének a célja? Kirándulás? Városnézés? Ha tényleg eljött de titkolta istenségét az nem más mint az emberek félrevezetés. Nyilván Isten nem tenne ilyet. Szóval mutatsz valami agyműködésre utaló jelet vagy maradsz a személyeskedésnél?

2019. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/154 anonim ***** válasza:
21%

"Hogy szerintem ki, az irreleváns. A Biblia alapján viszont a megtestesült Isten. Nem tudom fejből, hol, de az biztos hogy több helyen is említésre került a Bibliában hogy Isten megtestesült, ez értelemszerűen csak Jézusban történt meg."


Ha nem tudod hol, ne üsd az orrodat olyasmibe amihez nem értesz.

2019. szept. 6. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/154 anonim ***** válasza:
53%

"Akkor mi az eljövetelének a célja?"

Hogy megváltotta az emberiséget, az neked kimaradt?


"Ha nem tudod hol, ne üsd az orrodat olyasmibe amihez nem értesz"

Khm, mondja ezt az, aki mellett egyetlen ige sem szól. Roppant hiteles vagy... :D

De tessék, online kikerestem neked!

"És minden versengés nélkül nagy a kegyességnek eme titka: Isten megjelent testben, megigazíttatott lélekben, megláttatott az angyaloktól, hirdettetett a pogányok közt, hittek benne a világon, felvitetett dicsőségbe"

Most hogy látod hogy a Biblia téged cáfol, leállsz végre?

2019. szept. 6. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!