Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Isten miért adta ki azt...

Isten miért adta ki azt parancsba, hogy szeressük egymást? ,

Figyelt kérdés
Én úgy gondolom, hogy nem lehet mindenkit szeretni! Sőt... Szerintem ez is egyfajta kényszer Istent tekintve. Persze, tudom, ott a szabad akarat, de közbe tartsuk meg ezt is??

2019. aug. 31. 16:15
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell mindenkit szeretni, legalábbis azt biztosan nem, aki okot ad rá, hogy ne.
2019. aug. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 A kérdező kommentje:
Én úgy gondolom, hogy akin tud segíteni az emberek, azon segít. Intelligensen kell szeretni és nem végső kimerültségig.
2019. aug. 31. 16:40
 3/32 anonim ***** válasza:
78%
Nem kell mindenkit szeretni... legalább is nem úgy, ahogy te gondolod. Jézus is kíűzte a pénzváltókat a templomból. Ez inkább arra vonatkozik, hogy ha van egy ismerősöd, aki pletykázik, akkor ne azt mondd, hogy "hülye g*** k****", hanem próbáld meg helyes útra téríteni. A bűnt utáld és ne a bűnöst. A valódi gonoszt, mint a politikusok vagy abban az időben a farizeusok egyáltalán nem kell szeretni, de ne a gyűlölködéssel menjen el az életed. Ha haragszol valakire az is egy az agyadban lejátszódó természetes folyamat, de ne átkozd, ne forralj bosszút egy pillanatnyi rossz érzés miatt.
2019. aug. 31. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:
Én nem gyűlölök senkit. Akik meg pletykálnak rólam, azok iránt szánalmat és megvetést érzek, de ennyi nem foglalkozom az ilyen kicsinyes emberekkel. ;) Próbálom kerülni a bűnt, persze, de én is sötét lelkű ember vagyok, néha én is szitkozódom, de aztán ennyi, nálam nem tart ez se sokáig.
2019. aug. 31. 16:56
 5/32 anonim ***** válasza:
60%
Azt mondanám, hogy inkább törekedni kell arra, hogy mindenki felé jóindulattal és szeretettel legyünk. Jézus még azokért is imádkozott, akik keresztre feszítették. Mi közel sem vagyunk olyan tökéletesek, mint Ő, de törekvés lehet bennünk és kell is, hogy legyen.
2019. aug. 31. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
77%
Isten ezt mondta: "Amint szeretnétek, hogy veletek cselekedjenek, ti is úgy cselekedjetek!" Tehát ezért kell szeretnünk mindenkit, hogy végső soron mi magunk is jól járjunk.
2019. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
65%
Mert az már a Biblia írói is tudták, hogy szeretni jó dolog. Aki szeret, jobb ember lesz. Akit szeretnek, az is jobb ember lesz. Tehát ha szereted felebarátaidat, a világ jobb hely lesz.
2019. aug. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
0%

Mert a szeretet Isten szellemének, legelső, és legnagyobb gyümölcse. Isten az embert olyan alapvető tulajdonságokkal ruházta fel ami benne is megtalálható, igy utánozzuk Őt ebben. Aki nem szeret, az nem Istentől "származik"

Maga Isten is szeretetet gyakorol a bez ellene vétkezőkkel szemben, és ha Ő ezt meg tudja tenni, akkor Mi, miért is ne?

Ezért aztán aki Krisztus királyi törvénye alapján él, arra érvényes lesz a következő gondolat, amit az imájában mindenki kér:

(Máté 6:12) 12 és bocsásd meg a bűneinket, miként mi is megbocsátottunk az ellenünk vétkezőknek.

Jézus mutatta a legnagyobb példát ebben, aki ezt mondta:

(Lukács 23:34) . . .„Atyám, bocsáss meg nekik, mert nem tudják, mit tesznek.”. . .

Mondhatta volna azt is, hogy:" Na várjatok, amikor vissza jövök, nagyon kikaptok, bosszút állok, hogy megöltetek, és elutasitottatok."


Itt azért elmondanám, hogy az embert magát kell szeretni, és nem azt, amit tesz, vagy tett. Ezért a szeretetet úgy lehet kimutatni, ha mi nem teszünk úgy ahogy Ő tett velünk. Ezzel két dolgot idézünk elő:

Megváltozhat a nézete, és maga is helyes gondolkodásra jut, illetve, mi nem alacsonyodtunk le az Ő tetteihez, és Istenre bizzuk a dolgot, aki nem adta senkinek át az igazság szolgáltatást senkinek.

2019. aug. 31. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:

Ezt egyrészt úgy kéne érteni, hogy a közös jóra törekedj. Nem feltétlen szeretetre, vagy akár érzelmekben.

Más részt úgy, hogy mint másik létezőt, ami/aki isten/mindenség/létezés birodalmában van, akarj neki jót. A szeretet azért lett szleng, mert ezt mindenkinek meg kéne érteni.., ha átérzed a szeretetet, amit akkor érzel, ha a másikra gondolsz, legyen az akármilyen is, könnyebb törekedni az ő jójára is. Könnyebb valaminek adni, ha belegondolsz, hogy ő is ugyanúgy egy másik létező, mint te, a te külvilágod szempontjából.

Istennél nincs kényszer. Nincs negatív. Istenkáromlóan pici a valóságod.

2019. aug. 31. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
Minél több szeretet lenne a világban, annál kevesebb lenne a szenvedés. Márpedig valahogy túl kéne élni ezt az életet komolyabb sérülések nélkül.
2019. szept. 1. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!