Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Jézust állításai alapján,325-b...

Jézust állításai alapján,325-ben Istenné nyílvánították. Mikor állította ezt magáról Jézus?

Figyelt kérdés

2019. szept. 6. 08:27
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
 81/154 anonim ***** válasza:
44%

"Akkor Judásnak évek alatt miért nem esett le hogy Jézus Isten?"

El volt rejtve előtte :"De ők nem értették ezt a kijelentést, mivel el volt rejtve előlük, hogy fel ne fogják. Féltek őt megkérdezni a kijelentés értelméről."


"és így szólt: Bárcsak felismerted volna ezen a napon te is a békességre vezető utat! De most már el van rejtve a szemed elől."


Sok minden el volt rejtve, hogy ne értse meg mindenki:


"Ő ezt mondta: Nektek megadatott, hogy ismerjétek az Isten országának titkait, de a többieknek példázatokban adatik, hogy akik látnak, ne lássanak, és akik hallanak, ne értsenek. "


Vannak tehát titkok, amelyek nem mindenki előtt tárulnak fel vagy nem rögvest! Ilyen titok volt Jézus Istensége is!

2019. szept. 6. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/154 anonim ***** válasza:
28%

"Hogy megváltotta az emberiséget, az neked kimaradt?"


Ahhoz hogy megváltson valakit, az illetőnek ezt el kell fogadnia. Ahhoz hogy elfogadja, tudnia kell hogy Jézus Isten. Ha viszont Jézus titkolta hogy Isten, semmi értelme az eljövetelének, mert az emberek nem tudják meg hogy Isten.



"Most hogy látod hogy a Biblia téged cáfol, leállsz végre?"


Magyar nyelv értő olvasása. Azt mondtam nincs olyan vers a Bibliában ami szerint Jézus kijelenti hogy ő Isten. Olyat én is tudok hogy xy istennek nevezi Jézus, de ez kb annyit ér mintha te írtad volna. Olyan verset mutass amiben elhangzik Jézustól hogy "Isten vagyok, engem imádjatok".

2019. szept. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/154 anonim ***** válasza:
23%

"El volt rejtve előtte :"De ők nem értették ezt a kijelentést, mivel el volt rejtve előlük, hogy fel ne fogják. Féltek őt megkérdezni a kijelentés értelméről."


El volt rejtve hogy ne fogják fel? Ennek aztán sok értelme volt. Eljön Isten személyesen de eltitkolja hogy Isten, de elvárja hogy elfogadjuk a keresztény tanítás aminek az az alapja hogy Jézus Isten :) Ez egy hatalmas nagy logikai bukfenc.



"Sok minden el volt rejtve, hogy ne értse meg mindenki:"


Hát akkor nulla értelme volt hogy eljött ha a tanítványának sem esett több év után.



"Vannak tehát titkok, amelyek nem mindenki előtt tárulnak fel vagy nem rögvest! Ilyen titok volt Jézus Istensége is!"


A jelenlegi keresztény vallás alapja Jézus istensége. Ha ez el volt titkolva az emberek elől, a keresztény tanítást sem érthették. Szóval totál értelmetlen amit állítasz.

2019. szept. 6. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/154 anonim ***** válasza:
66%

"Ahhoz hogy elfogadja, tudnia kell hogy Jézus Isten"

Miért kéne?

Leállnál végre vele hogy csak úgy dogmákat ismételgetsz amiket semmi nem indokol?


"Azt mondtam nincs olyan vers a Bibliában ami szerint Jézus kijelenti hogy ő Isten"

Azt mondtad áruljam el, szerintem ki Jézus.

Erre válaszoltam hogy emlékszem olyan igékre ami a megtestesült Istennek nevezi, bár fejből nem tudom őket.

Erre elkezdtél fölényeskedni, mire válaszul kerestem ki neked egy ilyen igét, ami alátámasztotta amit korábban állítottam.

Szóval hogy is mondtad? Magyar nyelv értő olvasása!

2019. szept. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/154 anonim ***** válasza:
31%

"A jelenlegi keresztény vallás alapja Jézus istensége. Ha ez el volt titkolva az emberek elől, a keresztény tanítást sem érthették. Szóval totál értelmetlen amit állítasz."


Egyszerre nem is értettek, nem is érthettek meg mindent, de amikor feltámadt, akkor értettek meg sok mindent, amit addig nem. Ugyanúgy a későbbi időkre is maradt még megérteni való, mert Isten titkai fokozatosan tárultak, tárulnak fel, hogy mindig izgalmas maradjon a történet és a csattanó a film végén következik.

2019. szept. 6. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/154 anonim ***** válasza:
28%

"Miért kéne?

Leállnál végre vele hogy csak úgy dogmákat ismételgetsz amiket semmi nem indokol?"


Ja hogy szerinted lényegtelen hogy Jézus ember volt vagy Isten? Ez nem is fontos a keresztény tanítás szempontjából? Nyilván Jézus idején is akiknek prédikált, megkérdezték Jézustól hogy ki vagy. Szerinted Jézus mit felelt?



"Azt mondtad áruljam el, szerintem ki Jézus."


És ki volt? Mi a válasz?



"Szóval hogy is mondtad? Magyar nyelv értő olvasása!"


Pontosan így mondtam. Ez nálad hiányzik. Hozzátettem hogy van olyan vers amiben xy szó szerint Istennek nevezi de mint mondtam ez senkit nem érdekel.

2019. szept. 6. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/154 anonim ***** válasza:
28%

"Egyszerre nem is értettek, nem is érthettek meg mindent, de amikor feltámadt, akkor értettek meg sok mindent, amit addig nem. Ugyanúgy a későbbi időkre is maradt még megérteni való, mert Isten titkai fokozatosan tárultak, tárulnak fel, hogy mindig izgalmas maradjon a történet és a csattanó a film végén következik."


Tehát az az egyetlen bizonyítékod Jézus Istenségére hogy feltámadt? Jól értem?

2019. szept. 6. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/154 anonim ***** válasza:
27%

"Ja hogy szerinted lényegtelen hogy Jézus ember volt vagy Isten?"

A megváltás elfogadásáról volt szó. Ebből a szempontból teljesen lényegtelen.


"És ki volt? Mi a válasz?"

77. válasz


"Hozzátettem hogy van olyan vers amiben xy szó szerint Istennek nevezi de mint mondtam ez senkit nem érdekel."

Kivéve mindenkit, aki arról beszél, hogy a keresztény tanítás alapján mi hogy van.

2019. szept. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/154 anonim ***** válasza:
30%

Jézus nem a mindenható Isten.

Az "isten formájában" való jelző azt jelenti, hogy szellemi lényként élt emberré válása előtt, magasabb életformában, mint az emberi lét, és nem a Mindenható Teremtő Istenként, vagy annak egyik személyeként.


A Jézustól kapott információk alapján, soha nem utalt, vagy mondott határozottan olyat, hogy Ő az Atya Isten vagy annak egyik személye. S az irások sem teszik sehol egyenlővé az öröktől foga létezőt, senkivel. S egy személyisége van, nem három.

Az Ézsaiás könyvében olvasható jelzők valóban Jézusra utalnak, de nem egyenlőséggel az Atya mivoltjával.

(Ézsaiás 9:6)  6 Mert egy gyermek születik, egy fiút kapunk, és az uralom az ő vállán lesz. Csodálatos tanácsadónak, erős istennek, örökkévaló atyának, béke fejedelmének fogják hívni.

Ezeket a jelzőket a tettei, és annak következményei miatt kapta.

"örökkévaló atya": Azzal, hogy megváltói halált halt, megnyitotta az utat újra az emberek számára, hogy örökké élhetnek.

Sátánt a hazugság Atyjának nevezik, mert Ő volt a létrehozója. Jézus pedig az örökélet lehetőségét nyitotta meg újra az embereknek.

2019. szept. 6. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/154 anonim ***** válasza:
53%

"szellemi lényként élt emberré válása előtt, magasabb életformában"

Nos, az ilyen lényeket nevezzük Isteneknek. Jézus tehát Isten volt, ővé volt minden hatalom a mennyben és a földön:

"Jézus, szóla nékik, mondván: Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön. "

Nem tudom, hogy ki az Isten, ha nem Ő, kinek mindenekfelett hatalma van?

2019. szept. 6. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!