Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Csak én érzem ezt végtelenül...

Tgt kérdése:

Csak én érzem ezt végtelenül ízléstelennek?

Figyelt kérdés
[link]

2019. szept. 10. 19:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
23%
Hát,ez tényleg elég morbid.Még ilyent nem láttam.
2019. szept. 10. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
95%

Én is. Bár ez nem tartozik a kereszténységhez, a pap egy katolikus szertartást hajtott végre, hasonló mint a sonka szentelés húsvétkor. (hogy miért kell ételt szentelni hagyjuk a katolikusokra most de érdekes ez is)

Amúgy ez a vadászkultúra egyik járulékos hülyesége én jârtas vagyok valamennyire benne, dolgoztam erdészetnek.

2019. szept. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Sógorom vadásztársasági elnök. Náluk is szokott lenni Hubertus-mise. Semmi ízléstelen nincs benne, de mondjuk én más szemmel látom a vadászatot, mint az átlagember.

Ha teológiai oldalról nézzük: a vadászat önmagában nem bűn. Ahogy a horgászat sem az, meg az sem, ha Manyi néni levágja otthon a csirkét.

2019. szept. 10. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
39%
Jézus is résztvett a halak megtizedelésében. A halaknál például ő az egyik legőrültebb ördög, a halál fekete hercege, egy sötét angyal, a veszedelem fia (bár sok helyen a gyermekének hívják a hosszú haja miatt). Amikor kimondják, hogy Jézus Krisztus, akkor nem segítségül hívják a nevét, hanem halálrarémült uralkodik el a tóban és a tengerben. Amikor az apostolok arca megjelenik a vízfelszínének alján a víz vörösséválik és a legtöbb hal könyörög a legközelebbi cápának, hogy inkább megegye...
2019. szept. 10. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Tudtommal a vadászatot nem tiltja a Biblia, nem számít bűnnek, sőt az élet velejárója. Miért lenne akkor végtelenül ízléstelen?
2019. szept. 10. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:
Nem a vadászat ízléstelen, hanem a vadászat és a mise ötvözete, az oltár előtt kiterített vad.
2019. szept. 10. 21:45
 7/26 anonim ***** válasza:
88%
Miért tartod annak? Erről szólt az egész Ószövetség, csak ott áldozatként szerepelt az állat, itt pedig más funkciója van, gondolom áldást kérnek a vadászatra, vadászokra.
2019. szept. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
91%
Ez az isten keze munkája
2019. szept. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
Az ószövetségi szertartásoknak része volt az állatáldozat bemutatása. Az újszövetségben viszont ilyen már nincs. A katolikus misének nem része az állatáldozat, ezért is különösen bizarr az oltár elé elhelyezett megölt állat teteme. Ugyanis az semmilyen módon nem kapcsolódik a szertartáshoz.
2019. szept. 11. 09:39
 10/26 anonim ***** válasza:
77%

Olyan ez, mint az ételszentelés. Pl. görögkatolikusoknál húsvétkor kosárban hozzák a sonkákat és a kalácsokat, majd mise végén megáldják őket.

A liturgia része, hogy a felajánláskor a javainkat felajánljuk Istennek a kenyérrel és a borral. Régen gabonát, húst is felajánlottak, ma ezt helyettesíti a perselypénz.

Másfelől a szentmise nem más, mint hálaadás. Az Eucharisztia szó is hálaadást jelent. Minden Istené. Mi hálát adunk az ajándékaiért, ebbe beletartozik az elejtett vad. Isten adta nekünk. Ahogy a Tescoban megvett tápos csirkét is, csak ott kevésbé érződik át ez a jelleg.

2019. szept. 11. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!