Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyek a legjobb érvek Isten...

Melyek a legjobb érvek Isten létezése mellett és ellen?

Figyelt kérdés

2019. szept. 19. 01:18
1 2 3 4 5 6 7
 21/67 Anahystor ***** válasza:
75%

"Az alap álláspont nem az ateizmus hanem az agnoszticizmus, vagyis hogy nem tudjuk és nem is tudhatjuk létezik-e Isten. De ha valamiről azt állítjuk, hogy tudjuk [ahogy az ateizmus azt állítja nincs Isten] azt ugyan úgy alá kell támasztani érvekkel, bizonyítékokkal mint a teizmust.


Had éljek én is egy hasonlattal: egy autószerelő okkal kételkedik láthatatlan alkatrészek létezésében, de jogosan feltételezi az autó teremtőjének létezését.

A gyengébbek kedvéért a láthatatlan alkatrészeket a repülő spagettiszörnyre, a fogtündérre és a hasonlókra kell érteni, az autó teremtőjét pedig Istenre."


Yessss!


Valóban a helyes álláspont az agnoszticizmus, mivel sem isten mellett sem isten ellen nincs bizonyíték!

Tökéletesen igazad van!


DE akkor miért írod ezt:


"... de jogosan feltételezi az autó teremtőjének létezését. ... az autó teremtőjét pedig Istenre."


Miért lenne jogos isten feltételezése???

Ha egyszer nincs rá alap???

Hiszen te írod: "... nem tudjuk és nem is tudhatjuk létezik-e Isten"


Miképpen jelentheted ki, hogy JOGOSAN feltételezed valaminek létét, ha nincs rá bizonyítékod?


Feltételezheted, hihetsz benne, de ennek JOGOSSÁGÁT csak egy tételes bizonyítás után jelentheted ki!!!

2019. szept. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/67 anonim ***** válasza:
0%
# 21 Azért tértem ki az autós hasonlatra mert ilyenkor szoktak azzal érvelni hogy mivel nem léteznek így a repülő spagetti szörnyről és a fogtündérről sem tudhatjuk hogy léteznek-e vagy nem, rá akartam mutatni, hogy Isten létezésének kérdését nem szabadna lerántani a repülő spagettiszörny és a fogtündér létezésének szintjére.
2019. szept. 21. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/67 anonim ***** válasza:
66%

"Isten létezésének kérdését nem szabadna lerántani a repülő spagettiszörny és a fogtündér létezésének szintjére."

Mert?

Tudsz mondani valamilyen lényeges különbséget a létezés szempontjából?

2019. szept. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/67 Anahystor ***** válasza:
76%

Mutasd ki kérlek a különbséget mondjuk az északi, a görög vagy az egyiptomi panteon (vagy akár bármelyik ma létező istenhit) és a keresztény istenhit hiedelemvilága között!


Miért lenne bármelyik valóságosabb a másiknál, miért lenne bármelyik valóságosabb a Fogtündérnél, vagy a Spagettiszörnynél?


EGYIKRE sincs bizonyíték

(ugye ezt te is kijelentetted Istennel kapcsolatban: "... nem tudjuk és nem is tudhatjuk létezik-e Isten"), akkor mi alapján szelektálsz????


"Isten létezésének kérdését nem szabadna lerántani a repülő spagettiszörny és a fogtündér létezésének szintjére."

Miért is nem? Mindegyik létezésének feltételezése csupán hiten alapul, hol látsz közöttük különbséget?

2019. szept. 22. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/67 anonim ***** válasza:
0%

# 23 A repülő spagettiszörnyet és a fogtündért az ismert világon belül kell elképzelni, de ha van Isten akkor ő az ismert világ teremtője.


De írhatok én bármit, ha nem az ateizmus mellett érvelek úgyis le leszek pontozva.

2019. szept. 22. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/67 anonim ***** válasza:
78%

#25

Szerintem meg a spagettiszörny a világunk teremtője, hoppá. Akkor így már elismered hogy egyenlő szinten van a te isteneddel?

2019. szept. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/67 Anahystor ***** válasza:
Érdekes, a 21-es válaszom valahogy nem csak zöld kezeket kapott, pedig ateista/agnosztikus vagyok. Hogy van akkor ez?
2019. szept. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/67 Anahystor ***** válasza:

Én csak feltételezem, LEHET a Spagettiszörny is az, persze nem HISZEM, hogy az (mivel még mindig nem hiszek semmilyen isten létezésében), de objektíven nézve nem látok semmilyen lényegi különbséget a két teremtő (feltételezése) között.

(Persze az összes istennek tulajdonított tulajdonság lehetségesen létezik a Spagettiszörnyben is, de egészen más módon teremtette a világot, és más rituálékat igényel a követése, és más más történik a halál után az emberrel.)

2019. szept. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/67 anonim ***** válasza:
Egy hívőnek úgysem lehet 𝐬𝐨𝐡𝐚 elmagyarázni, hogy nem az ő istene a 100%-ig biztos és az igazi.
2019. szept. 22. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/67 A kérdező kommentje:
Abban egyetérthetünk, ha a spagettiszörny teremtette a világot és öröktől létezik, akkor ő az Isten. Mindegy, hogy ki milyen néven ismeri.
2020. szept. 7. 12:22
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!