Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ilyen esetben mit tennétek?...

Ilyen esetben mit tennétek? Képesek lennétek még a legjobb barátnőtök mellett állni?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy viszonyt kezdett egy nős férfivel. Ha csak rágondolok, a hányinger kerülget, főleg, hogy ebből az egészből ő fog nyomorultul kikerülni, össze fog törni, és tönkre fog menni az élete, mert ennek nem lehet jó végkimenetele. A kérdésem, hogy mit tegyek? Ti képesek lennétek-e továbbra is mellette állni, támogatni, aztán hagyni, hogy a végén kisírja magát a vállatokon (hiába, hogy ti milliószor figyelmeztettétek, és óvtátok, hogy ne csinálja), VAGY nem akarnátok hallani az egészről, csinálja, amit jónak lát, de ti inkább ne tudjatok róla, hogy ne idegeskedjetek ezen állandóan. Attól tartok én az elsőre képtelen lennék, hatalmasat csalódtam benne, hogy ilyesmire képes volt, mocskosnak és gusztustalannak tartom az egészet, nem akarom elhinni, hogy az a jó ember, akinek eddig ismertem, ezt képes volt megtenni. Viszont, ha a második változatot választom, egy idő után el fogom veszíteni, mert az a barátság nem hiszem, hogy működhet, ahol tabu téma van. Nem akarom elveszteni, de ezt nem bírom elfogadni. Ti mit tennétek?:( 22/L
2011. dec. 1. 08:11
1 2
 1/14 Virág6 ***** válasza:
A barátnőd érzésein,nem tudsz változtatni,mivel szerelmes lehet.Tudom hogy téged zavar,de nem tudsz ellene semmit sem csinálni.Ha lebukik,majd tanúl saját maga kárán.Ha bele avatkozól,biztos,hogy összevesztek.Van ennél még dúrvább dolog is.Az én barátnőm,a saját testvérének a férjével jött össze.Persze a tesója ebből nem tud semmit.Undorító dolog,de én is mit tehettem volna?Hagytam az egészet,gondoltam úgy is elfog majd múlni a szerelem.Összeveszni ezért vele nem akartam.
2011. dec. 1. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem az az igazi barát, aki veled együtt sír és nevet,

hanem aki mindent tud rólad, és mégis szeret.


Ha az én barátnőm kerülne hasonló helyzetbe, mellette állnék, mi mást tehetnék? Elmondanám a véleményemet, ha megfogadja, oké, ha nem nem, de AKKOR is mellette állnék, bárhogy alakul. Majd legfeljebb sír a vállamon, és máskor okosabb lesz.

2011. dec. 1. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mellette kellene állnom, de nem akarom premierplánból végignézni, ahogy elpazarolja a fiatalságát és tönkreteszi az életét:( túlzottan szeretem és féltem ahhoz, hogy ezt szótlanul végignézzem... Képtelen vagyok elhinni, hogy lehet ez a férfi ekkora patkány, a barátnőm pedig ilyen hiszékeny és buta:(
2011. dec. 1. 08:39
 4/14 anonim ***** válasza:
73%
Mellette állni. Az vesse rá az első követ, aki soha az életben nem csinált hülyeséget. Rá fog jönni ő is, hogy nem jó amit tesz. Miért kell ítélkezni? Ilyen mindig is volt és mindig is lesz. Nem ő az első és nem ő az utolsó. Szó se róla nem szép dolog, de mivel megosztotta veled a dolgot, így ő bízik benned.
2011. dec. 1. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%
Szard le. Ha neked nincs kedved végig nézni, hogy neki esetleg szar lesz, akkor nem is vagy a barátja. A barát nem csak addig barát, amíg nincs vele baj, csak móka és kacagás.
2011. dec. 1. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
93%
Nem tudsz mit tenni, mondhatnál neki bármit, hidd el, nem hallgatna rád. Ilyen esetben az érintett egyszerűen süket és vak lesz.. Úgyhogy a legjobb ha barátként továbbra is mellette állsz.
2011. dec. 1. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
92%
Mocskosnak és gusztustalannak tartod az egészet. Igen ám, de mivel ismered a barátnődet és tudod róla hogy ő egy jó ember, nem kell róla azt gondolni, hogy szemétségből csinálja amit csinál. Megtetszett neki ez a pasi és nagyon nehéz ellenállni annak aki tetszik (főleg ha tiltott gyümölcs). Másrészt akit igazán okolni lehetne az a pasi, hisz ő az aki esküt tett az oltár előtt, aki nem független. Ő az, aki igazán felel a kapcsolatért, ráadásul valami bibi van abban a házasságban ha félre kefélget. Most nem azt mondom, hogy amit a barátnőd csinál az helyes, mert nem az. Egyszerüen rosszkor volt rossz helyen és nem tudott ellenállni. Nagy valószínűséggel csalódni fog, hisz az esetek nagy százalékában ez a vége. De! Egyszer-kétszer elmondhatod neki a véleményedet, viszont folyton ne nyaggasd ezzel. Te jönnél ki rosszul belőle, hisz a dolog ellen vagy, és ez nyilván nem tetszene a barátnődnek. Majd lesz ahogy lesz, az ő élete, neki kell megtapasztalni milyen is ez és mik a következményei.
2011. dec. 1. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
ne írd le őt, még akármi lehet abból a viszonyból, láttunk már ilyet....
2011. dec. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
54%

egyrészt az jut eszembe, hogy a barátod, tehát mellette kell állnod


másrészt én is hányok az ilyen emberektől, a barátnődtől és a férjtől is...

2011. dec. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nem szemétségből csinálja, azt tudom. De azért vagyunk emberek és nem pedig állatok, mert vannak normáink, urai tudunk lenni az ösztöneinknek, szóval ha nem muszáj, nem bántunk meg másokat, nem gázolunk át a többi emberen, és nem folytatunk viszonyt a másik háta mögött. A férfi megmondta, hogy nem szerelmes már a nejébe, de harmonikusan élnek, és NEM fog elválni (vannak gyerekek is, naná). Nem akarom leszólni a pasikat, de velük szemben mindig a nőnek kell okosnak lennie, még akkoris, ha nehéz. A barátnőm okos, szép, csinos, annyi pasija lehetne, amennyit csak akar, erre egy ilyen dologba kell belekeverednie... A szerelem egy dolog, de ha az ember nem táplálja magában, és időt hagy magának a feldolgozásra, elmúlik... Én is csináltam már 'hülyeségeket', de teljesen más úgy hülyeséget csinálni, hogy közben csak magadat hozod rossz helyzetben, vagy közben belegányolsz egy családba...:S

09:14es, jól összefoglaltad... itt van ez a két dolog, ami üti egymást, és nem tudom őket összeegyeztetni:(

2011. dec. 1. 09:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!