Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A kiválasztott tanítványok...

A kiválasztott tanítványok mind "mennyei" származásúak voltak?

Figyelt kérdés
1"Átadtam nekik tanításodat, de a világ gyűlölte őket, mert nem a világból valók, amint én sem vagyok a világból való. 15Nem azt kérem tőled, hogy vedd ki őket a világból, hanem hogy óvd meg őket a gonosztól. 16Hiszen nem a világból valók, amint én sem vagyok a világból való.17Szenteld meg őket az igazságban, mert hiszen a tanításod igazság. 18Amint te a világba küldtél, úgy küldöm én is őket a világba. 19Értük szentelem magamat, hogy ők is szentek legyenek az igazságban.

2019. szept. 26. 04:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Kedves "10"-es!


Úgy látom nagy tévedésben élsz. Isten nem csicskákat gyülyt és a jutalmuk sem az lesz, amiröl te beszélsz.

E világ elmúlik vele együtt mind az, akik ebben az életben reménykedtek és bizakodtak. Elmulnak a hatalmasok is.


Meghal minden és mindenki, nincs kivétel! Ha ez vár mindenkire, akkor vajon mi az élet értelme és célja?

Meghal a gazdag, a milliárdos, a Király, az uralkodó és meghal a szolga, a szegény a csóró és a csicska is.


Ezután pedig az ítélet, mert az emberi léleknek (szellemnek) a testi halállal nincs vége! Nem csak e 3D világ létezik, hanem több dimenzó is (Isten országa, Mennyország, egek, 7.D. ég stb.). Akik pedig Jézusban hisznek, bíznak és reménykednek, azoknak örök életük lesz és Jézus örökös társai lesznek és uralkodnak Ő vele és Angyalokat fognak ítélni,

mert Jézussal együtt nagyobb hatalma lesz a feltámadt igaz embernek!


1Kor.15,50.Azt pedig állítom atyámfiai, hogy test és vér nem örökölheti Isten országát, sem a romlandóság nem örökli a romolhatatlanságot.

Zsid.1,14.Avagy nem szolgáló lelkek-é mindazok, elküldve szolgálatra azokért, a kik örökölni fogják az idvességet?

Rm.8,17.Ha pedig gyermekek, örökösök is; örökösei Istennek, örököstársai pedig Krisztusnak; ha ugyan vele együtt szenvedünk, hogy vele együtt is dicsőüljünk meg.

Gal.3,29.Ha pedig Krisztuséi vagytok, tehát az Ábrahám magva vagytok, és ígéret szerint örökösök.

Gal.4,7.Azért nem vagy többé szolga, hanem fiú; ha pedig fiú, Istennek örököse is Krisztus által.

Tit.3,7.Hogy az ő kegyelméből megigazulván, örökösök legyünk az örök élet reménysége szerint.

Jak.2,5.Halljátok meg szeretett atyámfiai, avagy nem az Isten választotta-é ki e világ szegényeit, hogy gazdagok legyenek hitben, és örökösei az országnak, a melyet azoknak ígért, a kik őt szeretik?

Mt.25,34.Akkor ezt mondja a király a jobb keze felől állóknak: Jertek, én Atyámnak áldottai, örököljétek ez országot, a mely számotokra készíttetett a világ megalapítása óta.

Jel.20,6.Boldog és szent, a kinek része van az első feltámadásban: ezeken nincs hatalma a második halálnak; hanem lesznek az Istennek és a Krisztusnak papjai, és uralkodnak ő vele ezer esztendeig.

1Kor.6,3.Nem tudjátok-é, hogy angyalokat fogunk ítélni, nemhogy életszükségre való dolgokat?


Tehát a hitben, Jézus Krisztusban meghalt emberek nem lesznek örök csicskák a mennyországban sem szabadakarat nélküli rabszolgák a feltámadás után,

Hanem örökös társak, azaz Jézus "testvérei", akik hatalmat kapva uralkodni fognak Jézussal a hitetlenek és bukottak és engedetlenek felett! Így lesznek az utolsókból, elsők, a kicsikből nagyok, a szegényekből gazdagok stb.!

2019. szept. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Azt még elfogadom, hogy Jézus és Jahve csicskákat gyűjt az emberi élet alatt. De, hogy az legyen a jutalom, hogy még örökké csicska legyen a drágalátos menyországban, ahol minden lény feljebbvaló nálad, állandó háborúzás, érzelmek és szabadakarat nélküli élet ami örökké tart, nem lesz nyugtod. Inkább az örök elmúlás, előtte a földi életben pedig a szabadság!"


Ilyeneket honnan szedsz? Nézd a világot, nézd a történelmet. Pont minden jel arra mutat, h szabad akarat tisztelve van, és örökké fenn fog állni, különben semmi értelme nem lenne, ahogyan Isten tanít, hogy hagyja egyelőre a bűnt uralkodni.

Mi szabad akarattal és örömmel mondunk le a bűn cselekvéséről, és kérjük a tökéletes megtisztulásunkat Istentől, mert szabad akarattal nem kérünk soha többé a bűnből, örökre.

És ne feledd, és gondold át: szabad akarat az nem csak a bűn cselekvését jelenti, nagyon nem.

2019. okt. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"Inkább az örök elmúlás, előtte a földi életben pedig a szabadság!"

Ráadásul a szabadság neked a bűn cselekvését jelenti... Ez igen beteg dolog, ebbe is gondolj bele. Éhezések, erőszakok, csecsemőhalálozás, egyéb válogatott szörnyűségek. Ezt mind a fene nagy szabadságod okozza!

2019. okt. 1. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!