Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Keresztényként támogatnom...

Semmi, szinte por.. kérdése:

Keresztényként támogatnom kell Izraelt? A Zsidók mai napig kiválasztott szerepben vannak akiket szolgálnom kell?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Hogy lehet az hogy a Keresztes háborúkat el kell ítélni, míg a modern Izrael hódítását és népirtását támogatni kell?


Kihez kötődik ez az oldal? Ha jól tudom Baptistákhoz. Valóban ezt gondoljátok?


Nem lehetek igaz Keresztény a szemetekben, azért mert igenis elítélem azt amit a modern Izrael művel, és nem gondolom úgy hogy Krisztus után bármiféle kiválasztottsága lenne a zsidó népnek?



2015. dec. 6. 17:43
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
79%

nem kell támogatnod őket, izrael eleve nem egy "zsidó állam" a vallásos zsidók közül a legtöbben éppen ezért kritizálják is, met úgy "zsidó állam" hogy nem is zsidó


viszont azért vedd figyelembe, hogy a túlélésért kaparnak, az ellenségeik gyakran szándékosan rejtőznek iskolába, és ha figyeled a híreket itt nem sereg áll a seregel szemben, jelenleg éppen potenciálisan bármelyik muszlim aki szembe jön beléd állíthat egy kést ha nem tűsz muszlimnak/nem tűnsz eléggé muszlimnak/ nem tűnsz a megfelelő fajta muszlimnak Izrael területén, olyan is aki korábban még soha nem ekveredett bűncselekmény gyanújába sem


természetesen ez nem legetimiál igazán semmit, de azért fontos szempontnak tartom


önmagában persze mindezek a cselekmények elítélendőek, mind a két oldal cselekményei


nem, ez az oldal nem a baptistáké, ez valamelyik neoprotestáns kisegyház lapja

2015. dec. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
92%

még a keresztes hadjáratokhoz:


azért mégis inkáb az alapoktól induljunk el, a keresztes hadjáratoknak igenis nagyon kiváló indoka volt, ha ma valaki indítana egy hadjáratot az ISIS ellen, az egyszerűen nem lenne erkölcsileg kétségbevonható, nem mondhatná senki hogy hódítani ment oda, a keresztes hadjáratok kb ilyen céllal indultak, az hogy mi lett belőle már egy hosszabb téma

2015. dec. 6. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
78%

A cionizmus (akárcsak a legtöbb izmus) alapjaiban ellentétes a Bibliával:

[link]


Maguk a vallásos zsidók is ellenzik:

https://www.youtube.com/watch?v=nMQ9C6vni0w


Most majd persze jönnek a szektás karizmatikus cionisták, és jól lepontoznak. :)

2015. dec. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Értem én hogy "szegény" zsidókat bántják a csúnya arabok, de mégis mit vártak mikor megszállták a területet? Piros szőnyeget?


[link]


Teljesen egyetértek az igazi zsidókkal akik elítélik hamis Izraelt!

2015. dec. 6. 18:16
 5/28 yuda ***** válasza:
22%

Amennyiben elfogadod a bibliát, akkor elfogadod Izrael történelmi szerepét.

Izrael múltja, jelene és jövője mind le van írva benne. Valójában nincs semmi megdöbbentő a bibliát olvasók számára abban sem, hogy mintegy 70 évvel ezelőtt megalapult a modern Izrael. Ez teljes mértékben várható volt.

Nem olyan bonyolult. Több igét kell kontextusban, egymás mellett ismerned, és akkor helyesen fogsz ítélni.

Nem helyes egy igét kiragadni, mert az tévútra vinne.

Sokan teszik ezt a bibliára hivatkozva, de úgy pontatlan és téves következményekre viszi őket.


A kiválasztottság nem azt jelenti, hogy Izrael hasraütésre kiválasztotta magát, vagy Istenét, vagy mellveregetve harsogják, hogy ők a kiválasztott nép. Soha nem hallottam még ilyet. Talán mesék vannak e téren, de semmi valóságalapja nincs.

Fordítva történt. Isten kezdeményezett, tehát csakis arról beszélhetünk, hogy a kiválasztottság Isten részéről történt.

Ez bibliai igazság, kár ezen vitázni. Isten kiválasztása visszavonhatatlan, részleteiben átgondolt.

Isten nem egy szeszélyes úrhölgy, aki hisztizés közben ide-oda kapkod és percenként változtatja a véleményét.


Az a szó, hogy "kell" (támogatnod őket), erős kifejezés. Talán így megfogalmazva túlzás, hogy kell. Nem hiszem, hogy a biblia Istene bármire is kényszerítene. (egyelőre)

Szabad akaratod van ezt tenni. Maradjunk ennyiben.


Az, hogy szolgálnod kell őket, -nos, ezt még soha nem hallottam, pedig pár sületlenség eléggé elterjedt, de ez még nekem is új. :)


Az, hogy mit művel Izrael, -ez úgy tűnik tájékozottságtól függ. Vannak olyan médiák, amelyek szélsőségesen elfogultak és nem egyszer hallottam pl. tényszerűen, hogy Izrael mondjuk visszalőtt, védekezett, -még egy jobboldali média őket hívja provokátornak. Lényeg, hogy vannak, akiknek teljesen mindegy mit tesz Izrael, az sem győzi meg őket, hogy jogos, vagy jogtalan, mert zsigerből gyűlölik őket. Sokak szemében Izrael puszta léte felháborító (és akkor még finoman fogalmaztam).

Bátran kijelenthetem, hogy amiket hallasz ellenükbe, döntő többsége valótlanság, csúsztatás, megtévesztés, manipuláció.

Valójában csak a full naív embereket tudják hazugságokkal így beetetni, hogy Izrael népirtó, hódító.


Még egy gondolat, de ezt csak a keresztények fogják érteni.

Ha meg akarod érteni a világ eseményeit, fel akarod dolgozni, akkor muszáj lesz Isten szemszögéből nézned a dolgokat. Az Ő szemével látni, az ő gondolataival gondolkodni. Úgy, ahogyan ő.

Sok ember = sok gondolat, de a keresztények tudják, hogy Istennek mindig igaza van és inkább minden ember hazug, de Isten igazságossága és jogossága akkor sem fog csorbulni.

Filozofálhatsz az igazságosságon, Izrael helyzetén, de ha elfogadod a javaslatom, akkor olvass rendszeresen bibliát, és mivel Isten nem halott és nem süket, kérdezd meg Őt bátran, mi a véleménye pl. erről a témáról. Meg fogsz lepődni, hogy Isten hogyan gondolkodik. :)

2015. dec. 6. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 KZitus ***** válasza:
3%

Miért kellene támogatnod Izráelt, főleg keresztényként? Miért érzel így?

Van valami támpontod?

2015. dec. 6. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

Nem tudom te milyen Bibliáról beszélsz, de amikor én azt mondom hogy Szent Írás én az Ószövetségre és az Újszövetségre gondolok. És mivel Krisztus nem eltörölni jött a törvényt, hanem teljességgel betölteni ezért Krisztus szavai már egyfajta felsőbb kinyilatkoztatás így Krisztus után Ószöv. < Újszöv.! Nem véletlen az elnevezés: Az Újszövetség Krisztusban! Ha valami új, a régi érvényét veszti. Például a Mózessal kötött szövetség is felülírta a régieket. Az Újszövetségben pedig minden népnek helye van, és egyik sem élvez felsőbbrendűséget! Ez az Új-Izrael, a szellemi Izrael!


Az pedig már másik kérdés hogy ha megvizsgáljuk a történelmet akkor az Izrael mögött felsorakozó államok és ideológiák nem csak Keresztény, hanem erősen Zsidó ellenesek is, és úgy unblock minden tradicionális vallás ellen valóak! (Demokrácia, Liberalizmus, "felvilágosodás".) Nem kell összeesküvés hívőnek lenni ahhoz hogy ezt lássuk!


Ez egy hamis Izrael, egy hamis próféta ha úgy tetszik! Izrael megsemmisült, kő kövön nem maradt. Az igaz Izrael a mennyből száll alá, és Krisztus a férje, és nem emberek alapítják!


Legyen meg a te akaratod, ahogy a mennyben, úgy a földön is! És a mennyországban nincs Demokrácia!

2015. dec. 6. 18:39
 8/28 anonim ***** válasza:
28%

# yuda


"Az, hogy mit művel Izrael, -ez úgy tűnik tájékozottságtól függ."


Igen. Úgyhogy ahelyett, hogy oldalszámra baromságokat írogatsz, próbálj meg egy kicsit tájékozódni arról, hogy milyen keresztényüldözés folyik Izraelben:

[link]


Ezt a templomot idén gyújtották fel a zsidó szélsőségesek:

[link]

2015. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
30%

Az csak a Hitgyülisek hülyesége, hogy a zsidók még mindig kiválasztottak...


„Mert nem mindnyájan Izraeliták azok, akik Izraeltől valók” (Róma 9:6b)


Vagyis a szellemi Izrael tagjai éppúgy lehetnek zsidók és pogányok is egyaránt.


„Akikül el is hívott minket nemcsak a zsidók, hanem a pogányok közül is...” (Róma 9:24)


De persze ezt Isten már jó előre közölte a zsidókkal:


„Hívom a nem én népemet én népemnek; és a nem szeretettet szeretettnek.” (Róma 9:25)


Vagyis nem csak a zsidók lesznek az ő népe.


A megtompult [kábult] elméjű (2Korinthus 3:14, Károli) testi Izrael elutasította Jézust, viszont aki közülük megtér, az ugyanúgy üdvözlhet (hiszen pl. Pál is zsidó volt).

2015. dec. 6. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
3%

"Az igaz Izrael a mennyből száll alá, és Krisztus a férje, és nem emberek alapítják! "


Kedves kerdezo, teged sem fog senki azzal megvadolni hogy tul sok eszed van.

2015. dec. 6. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!