Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Egyesíthető lenne a Mormon...

Egyesíthető lenne a Mormon egyház a Katolikus egyházzal?

Figyelt kérdés
Ez a két egyház kiegészíti egymást. A Mormon könyve tartalmazza Jézus Krisztus hegyi beszédének Máté evangéliumából elveszett fontos részeit. Mormon fia, Moróni, az utolsó nefita próféta és történetíró, kb. Kr. u. 421-ben lepecsételte és elrejtette azokat a feljegyzéseket amelyek Jézus amerikai látogatásáról készültek.
2019. okt. 12. 18:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
96%
Fhu,hát tényleg,bazira kiegészítik egymást...talán annyi a hasonlóság,hogy a mormonok is hisznek valami Jézusban,de még az se hasonlít a "katolikusok Jézusára".
2019. okt. 13. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
83%

" Kérdező, a római katolikusok nem szeretik az igazságot, a saját hamis dogmáikat jobban szeretik, azért pontoznak le, mert nem azokat idézgetem nekik. De attól az igazság megáll, a pontozás nem érdekel, én az igazságot hirdetem. "


Én is lepontoztalak,pedig nem vagyok katolikus. El kéne gondolkodni,hogy ha lepontoznak,az nem mindig a másik hiányossága. Én pl azért húztalak le,mert beképzelt vagy. Mi az,hogy az igazságot hirdeted? Mert mitől igazabb a te kotkodácsolásod,mint itt bárki másé?

Először lenézed a katolikusokat,mert igaznak vélik a tanaikat,aztán bármiféle bizonyíték,vagy előzetes magyarázat nélkül beröffented,hogy te az igazságot hirdeted. Ebből nekem csak annyi jött le,hogy a katolikusok is a saját igazukban hisznek,meg te is. Semmiben nem vagy másabb.

2019. okt. 13. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
93%
Én is csak azt tudom mondani, mint a többiek, nem lehetne egyesíteni. A katolikusokkal legfeljebb az ortodoxokat lehetne egyesíteni, pár apróságban tér el a tanítás, mindkettő esetben fennáll az apostoli jogfolytonosság is. Az anglikán egyház kicsit szürke terület, amióta női püspököt szenteltek, itt nyilván megszakad az apostoli utódlás.
2019. okt. 13. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
7%
A mormon sztori egy 19. századi kitaláció. Az egyik római katolikus dogma pedig 1950-ből való.
2019. okt. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ mit értünk egyesítés vagy egyesülés alatt.


A keresztény, sőt általánosabban ábrahámita (zsidó-keresztény-iszlám) vallásokat követő gyülekezeteket, egyházakat, egyházszerű szervezeteket, kisegyházakat összekötik a közös kultúrtörténeti gyökerek, bizonyos szentírásbeli történetek, és jelenleg is létezik együttműködés köztük például karitatív-humanitárius területeken.


Teológiai és vallásgyakorlati szempontból a katolikusok a görögkeletiekhez és az anglikánokhoz állnak talán legközelebb, kicsit távolabb a protestánsokhoz. A mormonok, adventisták, pünkösdisták, jehova tanúi a mainstraim kereszténységhez képest a perifériáján vannak a hasonlósági mintázatban.


A katolikusok és mormonok között családpolitikai szempontból van erősebb kapcsolat, teológiailag viszonylag távol állnak egymástól.


Ha az egyházak egyesítése egy ernyőszervezetet jelentene amelyen belül a történelmileg kialakult különbségek megférnének, akkor erről lehetne szó. De például a pápa egyházfői hatalmának elfogadása a mormon próféta részéről valószínűtlen és értelmetlen.

2019. okt. 14. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
69%

Nem.

A mormonok többnejűek, és a családon belüli házasság sem tilos.

Óriási hasznuk viszont, hogy valahogy elintézték, hogy a legtöbb országban lefényképezhessék az anyakönyveket, hogy családfakutatáshoz lehessen használni.

Először még csak a templomaikban lehetett a mikrofilmeket nézni, de mára elég sokat feltöltöttek az oldalukra, és egyszerű regisztrálással, ingyen is nézhetők online.


Édekes még, hogy a térítése kijelölt fiataljaikat -csak fiúkat, ahogy látom- úgy választják ki, hogy azok kelljen együtt menjenek, akik ki nem állhatják egymást, hogy együtt dolgozva meg kelljen szeretni egymást.


Nem láttam színeset köztük, csak fehéreket, ezért se lennének egyesíthetőek a katolikusokkal.

2019. okt. 23. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:

Mennyi félreértés ez hihetetlen... A mormonok is hisznek a Szentháromságban, meg mi az hogy "hisznek valami Jézusban"?? Remélem ez nem komoly.

Ugyanúgy hisznek Jézusban, BELŐLE CSAK EGY VAN, Ő AZ EGYETLEN aki vérét adta mindannyiunkért. Úgyhogy legyszives ne beszéljetek ostobaságokat, úgy hogy csak neten olvasgat mindenki míg soha nem járt ott..

2023. máj. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!