Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Melyiknek van nagyobb eszmei...

Melyiknek van nagyobb eszmei értéke, az ateizmusnak, vagy a teizmusnak?

Figyelt kérdés

2019. okt. 15. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/112 anonim ***** válasza:
97%
hagyd a gondolkodást, nem neked való
2019. okt. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/112 anonim ***** válasza:
100%
Így önmagában egyiknek sincs eszmei értéke, hiszen mind a két fogalom számtalan eszmeáramlatot, irányzatot rejt magában, melyek lehetnek sok szempontból értékesek és lehetnek kevésbé értékesek, esetleg károsak is.
2019. okt. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/112 anonim ***** válasza:
63%
A szkepticizmusnak.
2019. okt. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/112 anonim ***** válasza:
100%

Voltak nagy ateista gondolkodók, mint pl. Hawking, Nietzsche. És voltak nagy keresztény gondolkodók, mint pl. Szent Ágoston vagy Nicolaus Cusanus.


Tehát mindkét oldalon vannak olyanok, akik tudtak a világnak értékes eszmét adni.

2019. okt. 15. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/112 anonim ***** válasza:
76%

Az istenhit tévedéseken alapul így tévtan, az ateizmus magában meg semmi, nem szellemi áramlat, hiszen ha valamiről, ami nincs, ezt ki is mondják, attól az még nem tanít semmit, csupán azt, hogy az a nem létező dolog, jelen esetben Isten - nem létezik.

Ennyi, az ateizmus nem több.

Az viszont igaz, hogy ezen az alapon, hogy nem fogadnak el egy, vagy Istenséget létezőnek, számos filozófiai irányzat fejlődött ki, amelyeknek vannak előnyei és hátrányai, illetve értékei és kevésbé hasznos részei bizonyos szempontok szerint, ezeket külön vizsgálva lehet próbálkozni a megítélésükkel, vagy az egymáshoz hasonlítással.

Néhány irányzatról vázlatosan szól a következő írás, figyelmébe ajánlom mindenkinek a természettudomány módszertanát kidolgozó kritikai realizmust, az analitikus etikát és filozófiát, vagy a pragmatizmust többek között.

[link]

2019. okt. 16. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/112 Alex Fly ***** válasza:
15%
@5: ha az istenhitről kijelentedb hogy tévtanításb akkor pontosan ugyanezen indokkal az ateizmusról is kijelentheted ugyanezt.
2019. okt. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/112 Anahystor ***** válasza:
82%

Miért is?


Mi a téves TANÍTÁS benne? Egyáltalán ki tanítja?


---


Istenhit : be nem bizonyított dolgok dogmatikus kijelentése, tényekkel alá nem támasztott állítások hangoztatása, stb...


Ateizmus : az istenhit elutasítása, azaz egy minden alapot nélkülöző hit el nem fogadása. Az ateista nem HISZI azt, hogy nincs isten, csak NEM HISZI EL, hogy VAN!


---


Te elhiszed, hogy vannak UFÓK, ha én azt mondom, láttam egyet?

(Bizonyíték nincs rá!, csak az, hogy én állítom.)

Ugye kételkedhetsz benne(m), és mondhatod nekem, hiába erősködsz barátom, én akkor sem hiszem el, mert nem tudod bizonyítani!


Én pedig nem hiszem el bizonyíték nélkül, hogy létezi isten (bármelyik).

2019. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/112 Alex Fly ***** válasza:
12%
@7: de minden bizonyíték nélkül vakon elhiszed, hogy nem létezik...
2019. okt. 16. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/112 anonim ***** válasza:
25%
Mindkettőben voltak hatalmas lángelmék és gyalázatos alakok is egyben.
2019. okt. 16. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/112 Mojjo ***** válasza:
100%

@8: El sem olvasod, amire válaszolsz? Olvasd már el, mit írtak...


"Az ateista nem HISZI azt, hogy nincs isten, csak NEM HISZI EL, hogy VAN"

2019. okt. 17. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!