Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Létezik olyan vallás, ami...

Létezik olyan vallás, ami szerintetek nem számít szektának?

Figyelt kérdés
Már mindenre azt írják itt, hogy szekta, a római katolikus egyháztól kezdve egészen a Hit Gyülekezetéig.
2019. okt. 24. 10:38
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
attol fugg, hogy definialod a szektat. rengeteg definicioja van ugyanis
2019. okt. 24. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Számtalan ilyen van, a nagy vallások többsége nem az.

A szekta egy nagyobb felekezetből kiszakadt kis gyülekezet, jellemzően egy vezető körül csoportosulnak a hívek. Például a Németh Sanyi köré csoportosuló hitgyüli. Ezen felül vannak destruktív jellegű szekták is, melyek károsak a társadalomra, mint a krisnások, moon szekta, szcientológia stb...

2019. okt. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kik azok a "mi"?
2019. okt. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
16%
Igen. Úgy hívják hogy ateizmus.
2019. okt. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
22%
A buddhizmust tudnám ide sorolni. Ők jófejek, nem térítenek, pláne nem erőszakkal.
2019. okt. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
65%
#5 Ezzel nem értek egyet. Régen belemélyedtem a Buddhizmusba. Illetve beszélgettem már Zen szerzetesekkel is és mondta az egyik hogy ez egyáltalán nem egy szent vallás mint ahogyan beállítják. Mindegyik vallásnak van egy sötét oldala.
2019. okt. 24. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

"Mindegyik vallásnak van egy sötét oldala."

De valamiért mindig csak a Hit Gyülekezetét találjátok meg. Mást nem tudtok rágalmazni, szidni. A valódi szektákat (Jehova tanúi, Szcientológia) sose szidjátok. Szerintem itt fel vannak bérelve egyesek arra hogy lejárassák a Hit Gyülekezetét. Én azt valószínűsítem, hogy Jehova tanúi csinálják ezt, ők ilyen erőszakos hittérítők. Nem akarják azt, hogy azok akik Jézusban hisznek, egy valódi egyházhoz csatlakozzanak, hanem azt szeretnék, hogy Jehova tanúi közé tartozzanak. Ahová ha bekerülsz nincs vissza út! Ez a veszélyes bennük!

2019. okt. 24. 13:04
 8/14 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyok Jehova Tanúi. Azokat is ugyanúgy utálom. Szóval semmi kétség. Te tényleg kattos vagy. Fogalmad sincsen a vallásokról. És itt osztod az észt. Aztán meggyanúsítod a válaszadókat hogy Jehovások. Szerintem te troll vagy.
2019. okt. 24. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
76%

A Római Katolikus Egyház egy 2000 éves, apostoli jogfolytonossággal rendelkező vallási szervezet.


Hogy lehetne már szekta, amikor Rómát az apostolok alapították, és vissza tudja vezetni a saját történelmét az Ősegyház koráig?


Nézd csak meg azokat, akik a katolikusokat szektázzák. :)


Azok rendszerint tudománytagadó, történelem nélküli felekezet, akiket egy önjelölt tanító alapított, nem az apostolok.

2019. okt. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
94%

Kérdező!


A hitgyüli-ről azért mondanak sok rosszat, mert annak ellenére, hogy egy téveszme, nagy befolyása van, még a politikába is belekontárkodik.


De rajta, próbáld csak megvédeni a hitgyülit.


Veled ellentétben nekem vannak vallástörténeti és tudományos ismereteim, így tudom, hogy hol kell elkapni azt a szektát.


Fel is dobom a labdát:


Mi alapján állítja a hitgyüli, hogy 6 nap alatt teremtették a világot?

2019. okt. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!