Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hívők, mi a véleményetek...

Hívők, mi a véleményetek erről a videóról?

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=4ltduYpLoag


Nem vagyok ateista és nem is lettem az miután megnéztem, de be kell vallanom ezzel megfogtak.



2019. nov. 17. 15:20
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
48%

9

"Keresztény vagyok és nem gondolom, hogy az ateisták a pokolba kerülnek, szerintem a legtöbb keresztény nem gondolja ezt."


Azt nem tudom hány keresztény ért egyet veled, azt viszont tudom, hogy a Biblia erről egészen mást mond...


Egyébként, ha ateistaként is ugyanannyi eséllyel juthatok a mennybe, mint egy keresztény, akkor mi értelme kereszténynek lenni?

2019. nov. 17. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Anahystor ***** válasza:
33%

"Teljesen fals megint. Isten nem igényli, hogy higgyenek benne és imádják Őt. Az igény szükségességet fejez ki, de Isten anélkül is tökéletesen tudna létezni, ha egy teremtménye sem imádja."


Nocsak!

Katolikus verzió:

[link]


"

Isten tízparancsolata


A Sínai-hegyen Istentől adott parancsok a valláserkölcsi élet örök érvényű alaptörvényei (Kiv 20). Az embernek Isten és embertársai iránti kötelességeit összegzi. érvényessége minden időben megmarad, mivel Jézus azt mondta: "Nem megszüntetni jöttem a Törvényt, hanem beteljesíteni" (Mt 5,17).


I. Uradat, Istenedet imádd, és csak neki szolgálj!


Istent felismerve első kötelességünk a benne való hit, a neki kijáró imádás; hódolat és dicsőítés, uralma kizárólagosságának elismerése.


II. Isten nevét hiába ne vedd!


Minthogy az ember gondolkodása és kimondott szava között szoros kapcsolat van, e hódolathoz hozzá tartozik Isten nevének (és általában az isteni dolgoknak) tisztelete.


III. Az Úr napját szenteld meg!


Istentől való függőségünket fejezzük ki azzal, hogy megtartjuk az Úr napját, ezt az időt (egész életünkkel együtt) Neki szenteljük, ugyanakkor a földi munkálkodás múlandóságát jelezve és a végső nyugalmat előlegezve munkaszünetet tartunk!


Az első három parancs Isten uralmának elismeréséhez vezetett minket. Csak ez biztosítja az ember tökéletes szabadságát...."


Itt mintha nem azt írnák amit te!

Lehet persze, hogy ők értették félre.

2019. nov. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 Anahystor ***** válasza:

Egyébként mindig jót mulatok " az én istenem az igaz istenem a többi hamis" típusú kijelentéseken,

mivel akik ezt állítják kivétel nélkül kisebbségben vannak az istenükkel, szemben mindazokkal akik nem hisznek ebben az istenben.


Ide tartozik az ÖSSZES más vallású, más istenben hívő ember, és minden egyes ateista is.

2019. nov. 18. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

"Azt nem tudom hány keresztény ért egyet veled, azt viszont tudom, hogy a Biblia erről egészen mást mond...



Egyébként, ha ateistaként is ugyanannyi eséllyel juthatok a mennybe, mint egy keresztény, akkor mi értelme kereszténynek lenni?"


Ez nem ilyen egyszerű, Isten nem azt várja el tőlünk, hogy higgyünk, a Sátán is hisz Isten létezésében, ez önmagában nem elég az üdvösségre. Aki tagadja Istent arra van bocsánat, aki tagadja Jézust arra is van bocsánat, de aki Szent Szellemet (a Szent Lélek hibás fordítás) tagadja meg arra nincs bocsánat. A Szent Szellem megtagadása alatt a Krisztusi erkölcs, megtagadását értem, sokszor hallom ateistáktól, hogy nem kell a Biblia hogy erkölcsösek legyünk, amivel egyet is tudok érteni, de ez még nem jelenti, hogy a mai erkölcs nem a Krisztusi erkölcsön alapszik. Nem azért fog valaki a mennybe jutni mert hisz Isten létezésében, hanem mert a Krisztusi erkölcs szerint él, és nem fog valaki elkárhozni csak azért mert nem hisz.

Nem én látom Istent szörnyetegnek aki pokoltűzbe taszít ha nem imádjuk, Isten igazságos, Isten valóban mindig megbocsájtó és irgalmas.

Ismered a tékozló fiú történetét? Elkérte az apjától a vagyon ráeső részét, majd elszórta, majd megbánta, mikor nincstelenként haza tért az apja örömmel fogadta és jól bánt bele, ez a másik fiának aki végig vele volt nem tetszett. Érted a történet tanulságát?

Ha 1001 bűnt is követnél el, akkor is érezhetsz megbánást ha nem hiszel Istenben, ha pedig nem érzel megbánást akkor hiába is hinnél Istenben.

2019. nov. 18. 05:49
 15/16 anonim ***** válasza:

Ez a valóságban így zajlott. Ott nem kereszténységnek hívták, ennyi a különbség. Saját létbeli elvrendszer, szokások, kultúra, viszont minden vallás alapja a kollektív jó akarás/ szeretet/ jó lét.

Szóval a videó csak az egyházakat csúfolja ki, teljesen jogosan.

2019. nov. 18. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
33%

#12

Nem értették félre. Viszont Isten nem lesz se több, se kevesebb az emberek imádatától. Ha megpróbáljuk megérteni a Szentírást, akkor láthatjuk, hogy erre elsősorban az embernek van szüksége, nem Istennek. A Tízparancs nem Istenért íródott, hanem az emberért. A Szentháromság már eleve egy tökéletes közösség, az emberek imádatától nem lesz még tökéletesebb vagy hatalmasabb.

Pogány vallásokban előfordul(hat), hogy az istenek erejüket a hívők hódolatából, imádatából nyerik. Vagy mint a germán-viking hitvilágban, az isteneknek szükségük lesz bátor harcosokra a végső nagy küzdelemben. A kereszténységben ilyen nincs, Isten a világ szuverén ura, amit szavával teremtett meg.


Ilyen értelemben írtam, amit.

2019. nov. 18. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!