Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha minden vallás egyformán...

Ha minden vallás egyformán rossz (ahogy már rengeteg ateistától hallottam) miért csak a mohamedánok követnek el terror cselekményeket?

Figyelt kérdés

Hol vannak a buddhista terroristák?

Hol vannak a hindu terroristák?

Hol vannak a szikh terroristák?

Hol vannak a sámánista terroristák?

Hol vannak a zoroasztriánus terroristák?



2019. nov. 25. 16:31
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
14%

"Van erőszak Bibliában. De a Biblia nem szólítja fel a hívőket a hitetlenek megölésére. A kereszténység a béke vallása."


"Na akkor olvasd az alábbi Bibliai verseket:"


Ember mielőtt válaszolsz, gondolkodj, vagy ne beszélj butaságokat hangoztatva a tudatlanságodat.


Keresztyénség nem volt az Ó szövetségben!

Keresztyénség Krisztusit jelent, és a szeretet vallása!

2019. nov. 27. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 Anahystor ***** válasza:
100%

"

Ember mielőtt válaszolsz, gondolkodj, vagy ne beszélj butaságokat hangoztatva a tudatlanságodat.

Keresztyénség nem volt az Ó szövetségben!

Keresztyénség Krisztusit jelent, és a szeretet vallása!

"


** Ember mielőtt válaszolsz, gondolkodj, vagy ne beszélj butaságokat hangoztatva a tudatlanságodat!!!


Szerinted


- Jézus megtagadta az Ószövetség Istenét és nem annak harmadik személye???


- A keresztén Biblia nem tartalmazza az Ószövetséget?


- A kereszténység szerint ki teremtette a világot?


Tudomásom szerint mindez része a kereszténységnek, azaz a kereszténység ugyanabban a véres kezű gyilkos istenben hisz, csak kibővítette két másik csodabogárral, egy "szent lélekkel" megy egy "fiú istennel", de ők hárman egy, azaz mindannyian egyként bűnösök az ószövetségi népirtásokban.

2019. nov. 27. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
84%

"Keresztyénség nem volt az Ó szövetségben!

Keresztyénség Krisztusit jelent, és a szeretet vallása!"


Az Ószövetség része a keresztény Bibliának és keresztények Isten szavának tekintik. Továbbá keresztények szerint Jézus Isten így ha tovább visszük ezt a logikát, maga Jézus adott parancsot nők és gyerekek lemészárlására.

Én ebben nem hiszek. Nem hiszem hogy Isten vagy Jézus ilyet parancsolt volna de a Bibliában ez áll. Ez egy emberi hamisítás.

2019. nov. 28. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 A kérdező kommentje:

"Az új-zélandi terrorista aki 50 muszlimot gyilkolt le, keresztény."


Az új-zélandi terrorista úgy jellemezte saját magát mint "fehér felsőbbrendűségi öko-fasiszta" nem pedig mint hithű keresztény. De még ha keresztény is volt és Anders Breivik is keresztény, ez két (elmebeteg) ember, azért még így is bőven a muszlimok vezetnek a vallási indíttatású terrorizmusban.


"A buddhisták Mianmarban konkrétan népirtást követnek el szintén muszlimok ellen."


Az inkább etnikai mint vallási alapon zajlik (nem mintha ettől jobb lenne), nem csak a rohingya nép muszlim vallású, egyre több az áttért burmai, de őket nem üldözi a mianmari kormány.


"A hinduk Indiában szintén támadják a muszlimokat."


Bár nem értek egyet azzal hogy India próbálja kezelni a Kashmirban kialakult helyzetet, azért a muszlimokat sem kell félteni, sok terrortámadás történt jóval az előtt hogy India elkezdte úgy kezelni Kashmirt ahogy Izrael kezeli a palesztin területeket.


"Erre van képed azt állitani hogy csak muszlimok követnek el terrortámadást?"


Rosszul fogalmaztam. Többségben a muszlimok követnek el terror támadásokat, így jó?


# 29 Jézus előtt csak az Ószövetség volt, Jézus óta van Újszövetség, persze hogy abból idéztem, keresztény vagyok nem zsidó (mielőtt valaki lenácizna vagy le antiszemitáz, nem vagyok egyik sem, de az Ószövetség az a Judaizmus).


"Az ISIS is ezt csinálja, pedig a Koránban is az áll, hogy embert ölni a legnagyobb bűn."


A Koránban az áll, hogy ártatlan ember megölni bűn, az ISIS számára aki úgy dönt hogy eretnek (vagyis nem muszlim) lesz az nem ártatlan.


"Ezek a vallási könyvek már csak ilyenek, kicsit ellentmondásosak. De ilyennek is kell lenniük, hogy bármilyen cselekedetet igazolni lehessen velük, azt is hogy szeressük egymást meg azt is, hogy gyilkoljuk le egymás csecsemőit."


A szent könyveket lehet jóra is használni és rosszra is. De ugyan ez a helyzet egy késsel, használatod arra hogy vajat kenj a kenyeredre, vagy arra hogy leszúrj valakit, de nem kés lesz a hibás hanem te. Egy autót is használhatsz arra, hogy közlekedj, vagy arra hogy elgázolj valakit, de nem az autó lesz a hibás hanem te. Ugyan ez a helyzet a szent könyvekkel, megölhetek én valakit és mondhatom, hogy "benne van a Bibliában hogy Gyilkoljátok az öreget, az ifjat és a szüzet, a gyermekeket és az asszonyokat..." de én lennék a hibás és csak is én, nem a Biblia. Vagy ha a Biblia a hibás ha valaki rossza használja akkor ennyi erővel a kés a hibás ha valaki rosszra használja.


# 30 Tipikus kontextusból kiragadott versek, ez nekem is megy.


"And when the sacred months have passed, then kill the unbelievers wherever you find them and capture them and besiege them and sit in wait for them at every place of ambush..." Korán 9:5


"Fight those who do not believe in Allah or in the Last Day and who do not consider unlawful what Allah and His Messenger have made unlawful and who do not adopt the religion of truth from those who were given the Scripture - [fight] until they give the jizyah willingly while they are humbled." Korán 9:29


"Te konkrétan hazudozol a keresztény vallást illetően és az iszlám vallás kapcsán is."


Akkor nem fogok neked hazudni testvér, neked már leget hazudtak. Tudom, hogy a Prófétát és a követőit üldözték, nem is állítottam hogy nem, én azt mondtam Mohamed Próféta az első generációs muszlimokra mondta hogy ők a legjobbak (Sahih Muslim 6470), és ők más muszlimokat öltek. Például miután Mohamed Próféta meghalt sok muszlim megtagadta a Zakāt fizetését és a Kalifa megölette őket ezért, vagy amikor ʿĀʾishah (Mohamed özvegye) akit a hívők anyjának neveztek egy hadsereget vezetett Ali (Mohamed kuzinja és vője) ellen akit a hívők parancsnokának neveztek, több mint 10000 muszlimot öltek meg, és nem a keresztények, nem ateisták, nem pogányok, nem zsidók, hanem a muszlim hittársaik, és Mohamed Próféta korábban ezekre mondta, hogy ők a legjobb muszlimok. Ezért mondtam, hogy az ISIS ugyan azt teszi csak amit az első generációs muszlimok tettek, ugyan az a barbarizmus, Pol Pot Kambodzsája óta nem volt ilyen brutális népirtás amit az ISIS véghez vitt nem csak a keresztény kisebbség, hanem a shíta, szufi, de még a békés szunni muszlimok ellen is.


# 32 A Szentháromság szerint Jézus valóban Isten, és már korábban idéztem Jézustól, vagyis itt a bizonyíték, hogy Isten azt akarja békében és szeretetben éljünk.

2019. nov. 28. 18:21
 35/62 anonim ***** válasza:

Kérdező

"benne van a Bibliában hogy Gyilkoljátok az öreget, az ifjat és a szüzet, a gyermekeket és az asszonyokat..." de én lennék a hibás és csak is én, nem a Biblia. Vagy ha a Biblia a hibás ha valaki rossza használja akkor ennyi erővel a kés a hibás ha valaki rosszra használja."


vs


"A Koránban az áll, hogy ártatlan ember megölni bűn, az ISIS számára aki úgy dönt hogy eretnek (vagyis nem muszlim) lesz az nem ártatlan."


A szokásos keresztény kettős mérce:


Ha a Bibliára hivatkozva gyilkol valaki, azért a Biblia NEM felelős, ott az ember a gonosz, aki gyilkol. Hiába írja, hogy gyilkoljunk Isten nevében, mert egy másik helyen azt írja éljünk szeretetben. NEM a "kés a hibás ha valaki rosszra használja".


Ellenben, ha valaki a Koránra hivatkozva gyilkol, azért a Korán TERMÉSZETESEN felelős. Hiába írja, hogy éljünk békességben, mert egy másik helyen azt írja, hogy gyilkoljunk Allah nevében. TERMÉSZETESEN "a kés a hibás ha valaki rosszra használja".

2019. nov. 28. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
71%

"Az új-zélandi terrorista úgy jellemezte saját magát mint "fehér felsőbbrendűségi öko-fasiszta" nem pedig mint hithű keresztény. De még ha keresztény is volt és Anders Breivik is keresztény, ez két (elmebeteg) ember, azért még így is bőven a muszlimok vezetnek a vallási indíttatású terrorizmusban."


Az új-zélandi terrorista közzétett egy írást tettéről ami tele van keresztény elemekkel és konkrétan keresztes lovagnak képzelte magát. Ő és Breivik csak a jéghegy csúcsa. Rengeteg hozzájuk hasonló keresztény terrorista van csak ezek nem úgy kerülnek be hírekbe mint keresztén terroristák. Ha rákeresel simán megtalálod. Például:


[link]


[link]



"Az inkább etnikai mint vallási alapon zajlik (nem mintha ettől jobb lenne), nem csak a rohingya nép muszlim vallású, egyre több az áttért burmai, de őket nem üldözi a mianmari kormány."


Egyértelműen vallási alapon történik. Mianmarban vagy 30-40 etnikum él de csak a rohingyákat gyilkolják, mert ők muszlimok. Ha a rohingya nép buddhista lenne, nem üldöznék őket.



"Bár nem értek egyet azzal hogy India próbálja kezelni a Kashmirban kialakult helyzetet, azért a muszlimokat sem kell félteni, sok terrortámadás történt jóval az előtt hogy India elkezdte úgy kezelni Kashmirt ahogy Izrael kezeli a palesztin területeket."


Nem csak Kasmirról van szó. India egészében történnek muszlimok elleni támadások és az indiai állam is egyre inkább diszkriminálja a muszlimokat.



"Rosszul fogalmaztam. Többségben a muszlimok követnek el terror támadásokat, így jó?"


Nem. Egyáltalán nem jó. Köze nincs a valósághoz. Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen amiben 2000-óta több mint 10 ezer palesztin vesztette életét. Mianmar szintén népirtást követ el muszlimok ellen. 1 millió menekült és több ezer halott. Kínában táborokba zárják a muszlimokat, kb 1 millió embert ahol kínozzák, gyilkolják őket. Ezek államszinten alkalmaznak terrort. Aztán a PKK nevű szélsőbalos marxista terrorszervezet 1984 óta napjainkig kb 40 ezer ember haláláért felelős. Négy év alatt, 2013 és 2017 között Észak-Amerikában és Nyugat-Európában 66 ember öltek meg és 127 terrortámadást hajtottak végre szélsőjobboldali csoportok. És még sokáig lehetne folytatni. Szóval az állításod hazugság. Szokásos kamu amit fanatikus keresztények terjesztenek.



"29 Jézus előtt csak az Ószövetség volt, Jézus óta van Újszövetség, persze hogy abból idéztem, keresztény vagyok nem zsidó (mielőtt valaki lenácizna vagy le antiszemitáz, nem vagyok egyik sem, de az Ószövetség az a Judaizmus)"


Tévedés. Az Ószövetség keresztény tanítás szerint Isten szava, továbbá keresztények szerint Jézus egyenlő Istennel szóval a e logika szerint maga Jézus ad parancsot nők és gyerekek legyilkolására.



"A Koránban az áll, hogy ártatlan ember megölni bűn, az ISIS számára aki úgy dönt hogy eretnek (vagyis nem muszlim) lesz az nem ártatlan."


De a Koránban szó nincs arról hogy aki nem muszlim azt meg kell ülni. sőt, pont az van hogy nincs kényszer a vallásban.



"# 30 Tipikus kontextusból kiragadott versek, ez nekem is megy."


Na akkor mesélj. Ezek a tömeggyilkolásra felszólító Bibliai versek milyen kontextusban jelentenek mást?

Az általad kiragadott Korán verek esetében a szövegkörnyezetből és a kapcsolódó versekből kiderül hogy ezek önvédelemre vonatkoznak háború esetén.



"Ezért mondtam, hogy az ISIS ugyan azt teszi csak amit az első generációs muszlimok tettek, ugyan az a barbarizmus,"


Látom hazudozol továbbra is mint a vízfolyás. Akkor tisztázzuk hogy az ISIS egy Nyugat által létrehozott terrorszervezet akik mindenkit legyilkoltak válogatás nélkül ha nem csatlakoztak hozzájuk függetlenül attól hogy muszlim, keresztény vagy más vallásúak. Mig az általad leírt események Mohamed próféta halála után vagy 30 évvel később történtek szóval sok első generációs muszlim már nem élt, és az alapja a vezető megválasztása körüli vita volt. Szóval egy szikrányi párhuzam sincs a kettő között.



"Pol Pot Kambodzsája óta nem volt ilyen brutális népirtás amit az ISIS véghez vitt nem csak a keresztény kisebbség, hanem a shíta, szufi, de még a békés szunni muszlimok ellen is."


Az ISIS tetteit nyugodtan írd a keresztények számlájára úgyanis a Nyugati keresztény világ hozta létre. Szíriai keresztény egyértelműen a Nyugati keresztény világot teszik felelőssé az ISIS miatt.



"A Szentháromság szerint Jézus valóban Isten, és már korábban idéztem Jézustól, vagyis itt a bizonyíték, hogy Isten azt akarja békében és szeretetben éljünk."


Az Ószövetségben meg azt mondja öljétek meg a nőket és gyerekeket csak mert másban hisznek, kivétel a szűz lányokat mert őket meg lehet tartani szexrabszolgának.

2019. nov. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
79%

"A szokásos keresztény kettős mérce:"


Ez mégcsak nem is kettős mérce hanem egyszerű hazugság keresztények részéről. Aki végigolvassa a Koránt, vagy legalább a szövegkörnyezetet, akkor egyértelműen kiderül hogy azok a versek önvédelemre vonatkoznak háború esetén. A Biblia viszont, főleg az Ószövetség, de az Újszövetség is, teljesen egyértelműen nők és gyerekek lemészárlására szólít fel csak mert másban hisznek. Sőt még azoknak a zsidóknak is meg kellett halniuk akik más vallást akartak követni pedig ők ugye keresztények szerint a kiválasztott nép.

2019. nov. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 A kérdező kommentje:

"Az új-zélandi terrorista közzétett egy írást tettéről ami tele van keresztény elemekkel és konkrétan keresztes lovagnak képzelte magát. Ő és Breivik csak a jéghegy csúcsa. Rengeteg hozzájuk hasonló keresztény terrorista van csak ezek nem úgy kerülnek be hírekbe mint keresztén terroristák. Ha rákeresel simán megtalálod. Például:"


Még így is bőven le vannak maradva a keresztények a muszlimokhoz képest vallás fundamentalista indíttatású terror cselekmények terén.


"Egyértelműen vallási alapon történik. Mianmarban vagy 30-40 etnikum él de csak a rohingyákat gyilkolják, mert ők muszlimok. Ha a rohingya nép buddhista lenne, nem üldöznék őket."


Akkor mivel magyarázod, hogy nem csak a rohingya néppel áll a mianmari kormány konfliktusban, hanem más etnikai csoportokkal is?


[link]


[link]


Továbbá mivel magyarázod, hogy az muszlim hitre áttért burmaiakat nem érik ugyan olyan atrocitások mint a rohingya népet?


"India egészében történnek muszlimok elleni támadások és az indiai állam is egyre inkább diszkriminálja a muszlimokat."


Forrás?


"Nem. Egyáltalán nem jó. Köze nincs a valósághoz. Izrael népirtást követ el a palesztinok ellen amiben 2000-óta több mint 10 ezer palesztin vesztette életét. Mianmar szintén népirtást követ el muszlimok ellen. 1 millió menekült és több ezer halott. Kínában táborokba zárják a muszlimokat, kb 1 millió embert ahol kínozzák, gyilkolják őket. Ezek államszinten alkalmaznak terrort. Aztán a PKK nevű szélsőbalos marxista terrorszervezet 1984 óta napjainkig kb 40 ezer ember haláláért felelős."


Milyen érdekes, hogy felsoroltál 4 etnikai kisebbséget akiket elnyom a többségi társadalom, ezekből 3 iránt (palesztinok, rohingyák, ujgurok) szimpátiát érzel (amivel nincs is semmi baj) de a kurdok iránt nem. Több mint százezer kurdot öltek meg még a PKK megalakulása előtt, nekik épp úgy nem volt más választásuk a fegyveres ellenálláson kívül mint például Kínában az ujguroknak. És még te beszélsz kettős mércéről?


"Négy év alatt, 2013 és 2017 között Észak-Amerikában és Nyugat-Európában 66 ember öltek meg és 127 terrortámadást hajtottak végre szélsőjobboldali csoportok."


És a muszlim terroristák hány embert öltek meg 2013 és 2017 között?


"Tévedés. Az Ószövetség keresztény tanítás szerint Isten szava, továbbá keresztények szerint Jézus egyenlő Istennel szóval a e logika szerint maga Jézus ad parancsot nők és gyerekek legyilkolására."


Nem tévedés, Jézus előtt nem beszélhetünk kereszténységről.


"De a Koránban szó nincs arról hogy aki nem muszlim azt meg kell ülni. sőt, pont az van hogy nincs kényszer a vallásban."


A Hadísz azt írja Mohamed Próféta száműzött minden zsidó törzset az Arab-félszigetről a Banu Qurayza törzs kivételével. Később Gábriel Arkangyal meglátogatta Mohamed Prófétát és azt mondta neki látogassa meg a Banu Qurayza törzset. Mohamed így is tett és lefejeztetett minden férfit aki elérte a pubertás kort, elfogták a nőket és a gyerekeket, elvették a vagyonukat, a zsákmányt Mohamed elolvasztotta a követői között. (Sahih al-Bukhari 5:59:362)


"Látom hazudozol továbbra is mint a vízfolyás. Akkor tisztázzuk hogy az ISIS egy Nyugat által létrehozott terrorszervezet akik mindenkit legyilkoltak válogatás nélkül ha nem csatlakoztak hozzájuk függetlenül attól hogy muszlim, keresztény vagy más vallásúak."


Féligazságokat mondasz, a nyugat okozta az ISIS megalakulását azzal hogy válogatás nélkül felfegyvereztek minden ellenálló csoportot mert azt hitték megdöntik az Assad rezsimet, de az ISIS az ideológiáját nem a nyugattól kapta, hanem szaúdi wahabbista imámoktól.


"Az ISIS tetteit nyugodtan írd a keresztények számlájára úgyanis a Nyugati keresztény világ hozta létre."


A Nyugati politikai és gazdasági elit is hibás de irracionális azt állítani, hogy az Iszlám Államnak semmi köze az iszlámhoz. Nyugattól kapták a fegyvereiket, de Szaúd-Arábiától kapták a vallást és a politikai ideológiát. Majd vissza felé sült el a dolog a korrupt kapzsi nyugati politikusok és a wahabbista szaúdik számára is mert a jihádista lázadó csoport kicsúszott az irányításuk alól és létre jött az ISIS (eredetileg más néven működtek), az egyetlen igazi győztes a fegyver lobbi volt.


"Az Ószövetségben meg azt mondja öljétek meg a nőket és gyerekeket csak mert másban hisznek, kivétel a szűz lányokat mert őket meg lehet tartani szexrabszolgának."


Az arra az adott szituációra vonatkozott nem általánosságban kell érteni, nincs olyan templom ahol a pap vagy a lelkész arról prédikál, hogy aki másban hisz meg kell ölni, de sajnálatos módon vannak olyan mecseteket ahol a wahabbista imám erről prédikál. A wahabbizmus is iszlám, attól hogy szerintetek ők nem igazi muszlimok az irreleváns, őket nem érdekli ti mit mondotok, ők a többi muszlimra mondják hogy nem igazi muszlimok.

2019. nov. 29. 17:00
 39/62 anonim ***** válasza:

"Még így is bőven le vannak maradva a keresztények a muszlimokhoz képest vallás fundamentalista indíttatású terror cselekmények terén."


Hát nem. Az USA elnöke a Bibliára tesz esküt és már a sokadik muszlim országot támadták meg, ahol milliók haláláért felelősek. Becslések szerint 2-3 millióan haltak meg a közel-keleten. Szóval az USA állam szinten alkalmazza a terrort muszlimok ellen. Ahogy Izrael, Mianmar, Izrael és Kína is. Ezeket mind figyelmen kívül hagyod, és egy terrorszervezetre hivatkozva állítod hogy muszlimok közül kerül ki a legtöbb terrorista, miközben az ISIS-t a nyugat hozta létre.



"Akkor mivel magyarázod, hogy nem csak a rohingya néppel áll a mianmari kormány konfliktusban, hanem más etnikai csoportokkal is?"


Csak a rohingya muszlimok ellen követnek el népirtást. Vagy tudsz mást is?



"Továbbá mivel magyarázod, hogy az muszlim hitre áttért burmaiakat nem érik ugyan olyan atrocitások mint a rohingya népet?"


Mivel a Mianmarban élő muszlimok nagyrészét a rohingyák teszik ki. Ha elvétve élnek is muszlimok másutt az országban, számuk nem jelentős így nyilván nem üldözik őket annyira mint az egy tömbben élő rohingyákat.



"Forrás?"


Tessék:


[link]


Idézek a cikkből:


"A Bábri mecsetet hindu fanatikusok 1992 decemberében lerombolták. Az incidenst követő vallási zavargásokban mintegy kétezren vesztették életüket, többségében muszlimok."


Közel kétezer muszlimot mészároltak le a hinduk, leromboltak egy 500 éves mecsetet és te azt kérdezed hol vannak a hindu terroristák. Ebből is látszik fogalmad sincs mi történik a világban csak az iszlámellenes gyülöletkeltő propagandát terjeszted ami nem egyeztethető össze Jézus tanításával de téged úgy látom ez nem zavar.



"Több mint százezer kurdot öltek meg még a PKK megalakulása előtt, nekik épp úgy nem volt más választásuk a fegyveres ellenálláson kívül mint például Kínában az ujguroknak. És még te beszélsz kettős mércéről?"


Először is honnan tudod mit érzek a kurdok iránt ha nem beszéltem róluk? A PKK terrorszervezet Törökországban alakult ahol biztosan nem volt kurdok elleni népirtás. Mégha el is voltak nyomva ma már biztosan nem, helyzetük pedig össze sem hasonlítható az ujgurokkal vagy a rohingyákkal.



"És a muszlim terroristák hány embert öltek meg 2013 és 2017 között?"


Annyit biztos nem mint a keresztény terroristák, ha az államszinten elkövetett terrort is beleszámolod. Az ilyen ISIS-hez hasonló keresztény terrorszervezetek pedig léteznek:


[link]



"Nem tévedés, Jézus előtt nem beszélhetünk kereszténységről."


Hiába próbálsz a szavakkal ügyeskedni. Keresztények szent könyvében ami a Biblia ugye, az olvasható hogy Isten nők, gyerekek és öregek tömeges lemészárlására adott parancsot többször is. Természtesen én ebben nem hiszek. Isten nem tenne ilyet te viszont ha keresztény vagy ebben kell hinned. Egy olyan istenségben aki tömegmészárlást vár el azoktól akik benne hisznek.



"A Hadísz azt írja Mohamed Próféta száműzött minden zsidó törzset az Arab-félszigetről a Banu Qurayza törzs kivételével. Később Gábriel Arkangyal meglátogatta Mohamed Prófétát és azt mondta neki látogassa meg a Banu Qurayza törzset. Mohamed így is tett és lefejeztetett minden férfit aki elérte a pubertás kort, elfogták a nőket és a gyerekeket, elvették a vagyonukat, a zsákmányt Mohamed elolvasztotta a követői között. (Sahih al-Bukhari 5:59:362)"


Ezzel csak az a baj hogy nem igaz. Mohamed próféta Medinában egyezséget kötött a zsidókkal. Vallásszabadságot biztosított a zsidóknak és megállapodtak abban hogy együtt védik meg a várost. Ezt a dokumentumot nevezik Medinai alkotmánynak ami máig fennmaradt. A zsidók ezt megszegték azzal hogy a politeista mekkaiak oldalára álltak mikor megtámadták a várost. A muszlimok a zsidók ellen vonultak az árulásuk miatt de a tömeges kivégzés nem igaz. Olvastam az erről szóló hadiszt. Ellentétes a Koránnal és totál logikátlan. Alapól azok a hadiszok nem tekinthetőek hitelesnek amik ellentétesek a Koránnal.



"Féligazságokat mondasz, a nyugat okozta az ISIS megalakulását azzal hogy válogatás nélkül felfegyvereztek minden ellenálló csoportot mert azt hitték megdöntik az Assad rezsimet,"


Teljes mértékben tudatosan hozta létre az ISIS-t a nyugat és a többi hasonló dzsihadista terrorszervezetet. A szíriai keresztények megerősítik amit mondok. Olvasd el szépen:


[link]



"de az ISIS az ideológiáját nem a nyugattól kapta, hanem szaúdi wahabbista imámoktól."


A vahabitákat a Nyugati kereszténység juttatta hatalomra az első világháború után és máig támogatja ezt az elmebeteg rezsimet.



"A Nyugati politikai és gazdasági elit is hibás de irracionális azt állítani, hogy az Iszlám Államnak semmi köze az iszlámhoz."


Annyi köze van az ISIS-nek az iszlámhoz mint a ku klux klánnak Jézus tanításához.



"Majd vissza felé sült el a dolog a korrupt kapzsi nyugati politikusok és a wahabbista szaúdik számára is mert a jihádista lázadó csoport kicsúszott az irányításuk"


Nem igaz. Pontosan így tervezték el. Úgy intézték hogy a kurd YPG terrorszervezet győzze le az ISIS-t, így darabolva fel Szíriát.



"alól és létre jött az ISIS (eredetileg más néven működtek), az egyetlen igazi győztes a fegyver lobbi volt."


A fegyver lobbi csak hab a tortán. Elsődleges céljuk a Közel-Keleti államok destabilizálása és feldarabolása.



"Az arra az adott szituációra vonatkozott nem általánosságban kell érteni, nincs olyan templom ahol a pap vagy a lelkész arról prédikál, hogy aki másban hisz meg kell ölni,"


De általánosságban kell érteni mert Jézus azt mondta nem azért jött hogy eltörölje a törvényt szóval ezek általános törvények. De ha csak arra az idődszakra vonatkoztatod akkor is az van hogy te olyan vallást követsz aminek az istensége megparancsolta tömegek lemészárlását csak mert másban hittek.



"de sajnálatos módon vannak olyan mecseteket ahol a wahabbista imám erről prédikál."


Akkor talán a nyugati keresztény világnak be kellene fejeznie a vahabiták támogatását. De nem fogják mert úgy akarják beállítani mintha a vahabizmus lenne az iszlám vallás, miközben nem más mint a szaudiak primitív népszokásai.



"A wahabbizmus is iszlám, attól hogy szerintetek ők nem igazi muszlimok az irreleváns, őket nem érdekli ti mit mondotok, ők a többi muszlimra mondják hogy nem igazi muszlimok."


Akkor ennyi erővel a ku klux klán is a kereszténység. A nácik is kereszténység stb stb.

2019. nov. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 Alex Fly ***** válasza:
43%

Na akkor ha ilyen jól osmered a Bibliátb akkor miért nem tűnt fel, hogy az általad idézett ószövetségi igékben szereplőket Isten egy bizonyos időbenb meghatározott embereknek, egyszeri alkalommal mondta; míg Jézus a szeretet parancsát mindenkinek, helytől és időtől függetlenül? És mégis, szerinted egy keresztény azt az utasítást fogja betartani, amit valamikor valaki egyszer kapott és semmi köze hozzá - vagy azt, ami rá vonatkozik?

Ja és ha szerinted Izrael terrorizálja a palesztínokat, akkor visszakérdeznék: egyáltalán a muszlim hittestvéreiknek (főleg Kaukdzsinak és Hitler személyes barátjának, a jeruzsálemi főmuftinak) miért volt olyan rettentően fontos, hogy az izraelben élő arabokat kitelepítsék az országból majd ne engedjék őket hazatérni, de a környező arab országokba befogadás helyett menekülttáborokba zárni és így létrehozni az addig nem létező palesztín népet, melyek létezésének egyetlen célja az Izrael-ellenes cselekedeteik legalizálásának kísérlete? Az egész palesztín kérdés a kedves muszlim arab vezetők műve...

2019. dec. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!