Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Ha minden vallás egyformán...

Ha minden vallás egyformán rossz (ahogy már rengeteg ateistától hallottam) miért csak a mohamedánok követnek el terror cselekményeket?

Figyelt kérdés

Hol vannak a buddhista terroristák?

Hol vannak a hindu terroristák?

Hol vannak a szikh terroristák?

Hol vannak a sámánista terroristák?

Hol vannak a zoroasztriánus terroristák?



2019. nov. 25. 16:31
1 2 3 4 5 6 7
 61/62 anonim ***** válasza:
56%

"Hiába érvelek ha figyelmen kívül hagyod. Azt állítom nem Jézus adott parancsot népirtásra, meg is indokoltam miért állítom ezt, többször is, te minden alkalommal csak annyit válaszoltál rá, hogy akkor én tagadom az Ószövetséget és hogy de igen Jézus volt az, így nehéz vitatkozni."


Ha Jézus Isten akkor ő adott parancsot népirtásra. Jézusa és az Atya egy Isten nem? Amúgy az Atyában nem hiszel?



"Most mondtam, hogy nem két különálló istenségben hiszek, Jézus és az Atya két külön személyiség de ők egyek, ha úgy mondom, hogy Jézus Isten földi megtestesülése volt úgy érthetőbb? Csak egy Isten van."


Azt mondod csak egy Isten van. Akkor ez azt jelenti Jézus adott parancsot népirtásra. Istennek egyébként nincs szüksége földi megtestesülésre. Ez a pogány vallások jellemzője. Az istenségek lejönnek a Földre emberi alakban. Ez is hamisítás a vallásodban.



"Egyébként érdekes, hogy te engem politeistának nevezel, közben ti csókolgattok egy követ amit előttetek a bálványimádó arabok csókolgattak, és ugyan annál a szentélynél ahol korábban a bálványimádó arabok a bálványaikat tartották."


Ha valaki csókolgatja akkor azt egyéni tudatlanságból teszi. A Koránban mégcsak nem is szerepel az a kő. Nincs semmi jelentősége vallási szempontból. A Kába szentély pedig az első szentély a földön amit emberek építettek de idővel bálványimádók költöztek be de Mohamed próféta helyreállította. Ezzel szemben a keresztény tanítás része a bálványimádás hiszen Jézust imádjátok aki egy ember tehát teremtmény. Továbbá egyes keresztény irányzatok szentnek nevezett embereket és Máriát is imádják. Szóval próbálj meg különbséget tenni egyes emberek tettei és a vallás tantítása között.



"A Korán nem azt írja, hogy a hitetlenek rosszabbak mint a hívők, azt írja ők a létező legrosszabb teremtmények, vagyis rosszabbak az állatoknál stb."


Mi a problémád az állatokkal? Ők is Isten teremtményei és eleve egy állít nem lehet rossz. Legtöbbjük az emberiség javát szolgálja és még ha nagy ritkán meg is támadják az embereket azt önvédelemből teszik. Egy állat sosem rosszindulatból támad, viszont nagyon sok ember nagyon rossz dolgokat tesz pusztán rosszindulatból, szóval igen azt mondom a rossz emberek bizony rosszabbak az állatoknál. Egyébként az állatoknak nincs olyan szabad akarata mint az emberknek így ilyen szempontból nem lehet összehasonlítani. A Korán pedig azt írja vannak olyan teremtmények amikről tudunk másokról meg nem tehát sok olyan szabad akarattal rendelkező termetménny lehet mint az ember. Egyet megnevez a Korán. Ezek a dzsinnek. Ez a vers szerintem inkább a szabad akarattal rendelkező teremtményekre vonatkozik, tehát ezek között a legrosszabbak a hitetlenek de ahogy fentebb írtam egy rossz ember szerint rosszabb az állatoknál.



"És én korábban is kérdeztem az mit számít?"


Azt hogy a Biblia alapján cselekszik.

2019. dec. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/62 anonim ***** válasza:
56%

"Miért is?"


Nyilván azért tesz esküt a Bibliára mert a döntéseit az határozza meg, az vezérli.



"Az 2000 éve volt az ISIS meg most van."


Úgy értem kétezer éve folyamatosan a mai napig. Az ISIS meg azért van mert keresztények létrehozták.



"Egyébként én morális és nem hitbéli szempontok alapján ítélem meg hogy ki jó ember és ki rossz, vannak emberek akik hisznek és mégis tettek rossz dolgokat és vannak akik nem hisznek mégsem tettek rossz dolgokat."


A kettőt nem választhatod szét. A morális szempontok vallási szempontok is. Vallásosnak lenni nem annyiból áll hogy ha megkérdezed azt feleled hiszel Istenben de ezen kívül azt teszel amit akarsz. Ezt csak a keresztények képzelik így. Ezért is mondom mindig hogy egy átlag keresztény tetteit tekintve semmiben nem különbözik egy ateistától. Tehát újra megkérdezem. Te mint keresztény kiket tartasz a legrosszabb embereknek. A hívőket vagy a hitetleneket?



"akik nem hisznek mégsem tettek rossz dolgokat."


Aki nem hisz kapásból az egyik legrosszabb dolgot tette azzal hogy megtagadta Istent, pedig Isten teremtette és adott neki életet és felkínálta az örök létet amiért cserébe annyit vár el hogy higgyünk benne és tartsuk be a törvényeit evilági életünkben amik kb egy pillanat alatt eltelik.



"Az hogy te fegyelmen kívül hagyod az összes érvelésemet, csak ugyan azt szajkózod az elejétől kezdve újra és újra, na az a szánalmas."


Te semmilyen érvet nem hoztál csak magadnak mondasz ellent. Azt mondod egy Isten van, és Jézus is Isten de Jézus nem az az Isten aki az Ószövetségben beszél. Ez aztán logika :)



"A mamlukok pedig népirtást végeztek minden városban/erődben és lerombolták őket, hogy a kereszteseknek ne legyen hová vissza térniük."


A mamelukok nem végeztek népirtást. Egyébként is Jeruzsálemet Szaladin foglalta vissza, nem a Mamelukok és megkímélte a keresztény lakosságot. A Közel-Keleten ma is 10-15 millió őslakos keresztény él ezzel szemben a keresztények szinte teljesen kiirtották Európábol a muszlimokat.



"Most írtam le hogy miért nem igaz, te úgy ahogy van az egészet figyelmen kívül hagyod."


Majd ha értelmes érvekkel alátámasztod akkor szólj.



"És ha egy szerb áttér az iszlám hitre akkor ő már szerinted nem szerb hanem bosnyák lesz?"


Lényegében igen. Persze vannak különbségek mert jóideje elkülönültek egymástól, de ha egy szerb áttér az iszlám hitre onnantól a szerbek nem tekintenek rá szerbként.



"Te pedig akkor a saját kedved szerint válogatsz a Hadíszok között, úgy hogy a számodra kényes hadíszokat figyelmen kívül hagyod."


Még jó hogy válogatok hadiszok között. Miért kellene elhinnem mindet? Ezek emberek beszámolói. Simán lehet hogy rosszul emlékezett vissza az illető, hiányosan adták tovább vagy akár lehet fabrikáció, hamsítás részben vagy egészben. Te viszont a Biblia versei között válogatsz ami keresztények szerint Isten szava tehát te Isten szavai között válogatsz.



"Akkor én meg azt mondom, hogy a nyugati világ annyiban hibás, hogy nem tartják be Jézus tanításait (ami nem az hogy öljük meg aki másban hisz, hiába akarod ezt hinni) mert ha betartanák nem lennének ezek a háborúk és a kizsákmányolások. "


A nyugati világ annyiban hibás hogy össze vissza hamisította a Bibliát és ehhez ragaszkodik,benne a népirtásra és szexrabszolga tartásra felszólító versekkel és még egy nagy rakás szörnyűséggel, amit a gyakorlatban is alkalmaznak, Isten hamsítatlan szavát pedig, ami a Korán, megtagadják.

2019. dec. 8. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!