Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Mi a véleményetek a karácsonyr...

Mi a véleményetek a karácsonyról? Helyes vagy nem helyes megtartani?

Figyelt kérdés

Én ezt a kis beszélgetést hallgattam meg a témával kapcsolatban és valamelyest osztom is a véleményüket:

[link]


Kíváncsi vagyok, hogy vélekedtek ti erről.



2019. dec. 7. 15:37
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
41%

#16

Akkor nézd meg, hogy miket írt hittársnőd, mert láthatóan teljesen eltérő dolgokat írtok. Bár hozzáteszem Living, hogy az általad leírtakban most több az igazság, még ha kicsit ki is fogatod a dolgokat.

2019. dec. 7. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
28%

"emberek többsége tisztában van vele,hogy Jézus nem akkor született,"

Akkor ez szándékosságnak nevezhető. Vajon ha Isten azt akarta volna, hogy megünepeljük Jézus emberré válásának születését, akkor miért nem irt konkrétan erről.

Mert a halálának a napja, időpontja percre pontosan irva van. A születése nem. Nekem úgy tünik, hogy nem tulajdonitott Isten ennek nagy jelentőséget.

2019. dec. 7. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
24%

Talán még annyit Kedves Kérdezőnek, hogy Részemről, ha szeretem, és tisztelem az életadómat, még a legkisebb dologban sem szeretném megbántani ha tudomásom van a kéréseiről.

ahogy a videó alatt egy mondat megragadta a figyelmemet, valóban elgondolkodtató:

"semmivé teszi az Isten Igéjét"?

Mint ha Jézus szavai vizhangoznának:

(Máté 15:7–9) . . .Találóan prófétált rólatok Ézsaiás, amikor így szólt: 8 »Ez a nép az ajkával ugyan tisztel engem, de a szíve messze eltávolodott tőlem. 9 Hiába imádnak engem, mert a tanításaikat emberek parancsolataira alapozzák.«”

(Márk 7:8) 8 Elhagyjátok Isten parancsolatát, és emberek hagyományához ragaszkodtok.”

Vajon a keskeny kapu, és út miért keskeny, és nem széles, és ezért vajon miért kevesen járnak rajta?

Nem de azért, mert nincs engedékenység, vagy megalkudás?

2019. dec. 7. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
71%

"még a legkisebb dologban sem szeretném megbántani"

Tehát úgy gondolod, ha Isten egyszülött Fiát megünnepled, akkor azzal megbántod Őt? Ez elég bugyuta érvelés...

2019. dec. 7. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
28%

Ha nincs összhangban az igazsággal, akkor igen. Bizonyitékok a versek, amire Jézus törvényteleneknek nevezi azokat a személyeket, akik az Ő nevére hivatkozva tesznek nem kért dolgokat.

(Máté 7:21–23) . . .. 22 Sokan mondják majd nekem azon a napon: »Uram, Uram, hát nem a te nevedben prófétáltunk, űztünk ki démonokat és tettünk sok csodát?« 23 De én akkor ezt mondom nekik: »Semmi közöm hozzátok! Távozzatok tőlem, ti törvényszegők!«

Jézus szavai szerint, a nevére való hivatkozás, semmit nem jelent, ha az nincs összhangban az Atyja akaratával.


-Szerinted ez nem figyelemre méltó megszivlelendő, hogy az ember vizsgálja már meg, Mi elfogadható valójában?

2019. dec. 7. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
56%
Távozz, jehovista démon.
2019. dec. 8. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
60%

Az ige megtestesült Názáretben,

kit Mária szűzen szült Betlehemben.

Itt vagyon elrejtve kenyérszínben,

imádjuk mindnyájan egyetemben.

2019. dec. 8. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
57%
Random jehovás alákérdezés, nincs itt semmi látnivaló. Amúgy nyilván nem ünneplem a karácsonyt, de azért, mert a vallások mindegyike káros, emberellenes és legfőképp hazug ideológia.
2019. dec. 8. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
70%

"Talán még annyit Kedves Kérdezőnek, hogy Részemről, ha szeretem, és tisztelem az életadómat, még a legkisebb dologban sem szeretném megbántani"

Azzal viszont szemlátomást semmi gondod nincs, hogy életadód többi teremtményébe pedig lépten-nyomon ott gúnyolódsz és rúgsz bele, ahol csak tudsz... Azt hiszem, ezt hívják farizeusságnak.

Nekem semmi problémám azzal, hogy te jehovistaként nem ünnepled a karácsonyt. Szíved joga. Egyébként üdvözülhetsz enélkül is.

Viszont próbáld meg elfogadni, hogy az Egyház meg az Ige megtestesülését ünnepli, évszázadokkal megelőzve azt, ahogy a te gyülekezeted egyáltalán létezik.

A pogány ünnepezést is el lehetne már felejteni. Persze, egy csomó különböző kultikus, pogány ünnepről tudunk. Minden hónapra fel lehet mutatni egyet, ami biztosan valamelyik keresztény ünnephez is közel esik... Nyilván lehet találni olyat, ami közel esik a karácsonyhoz is. Pláne, hogy december 21. a napforduló. A keresztényeknek is feltűnt, hogy rövidülnek az éjszakák és ennek a szimbolikája. De senki sem valamelyik római istent ünnepli karácsonykor, eszünkbe sem jut. Vagy az ókeresztényeknek kellett volna észbe kapniuk, hogy "ó igen, akkor mi majd máskorra tegyük ezt az ünnepet, mert a rómaiak lefoglalták..." Ugyanmár...

2019. dec. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 imakommandós ***** válasza:
0%
Elgondolkodtam, hogy ha nem lenne kereszténység, hanem országunk történelmi ateizmuson alapulna, akkor lehet karácsonykor az anyag mentális ébredését ünnepelnénk és koszorút helyeznénk a kövekre és majmoknak adnánk ajándékokat. 🙊
2019. dec. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!