Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » Hogyha a Biblia tiltja a...

Hogyha a Biblia tiltja a bálványimádást, akkor vajon miért imádják sok millióan a megfeszített Jézust ábrázoló kereszteket, és egyáltalán miért jött létre a vallás, hogyha ezt sem akarta?

Figyelt kérdés
Ő nem akart semmilyen vallást létrehozni, hanem azt akarta, hogy kövessék őt és példáját, életét minél többen. Azt meg főleg nem akarta volna, hogy bálványként vagy istenként imádják, még akkor sem, hogyha valóban isteni természete volt. Kereszteket is nagyon sokan hordanak nyakláncként. Vajon miért alakult így ez az egész, az emberek ennyire félreértették volna a Bibliát?
2019. dec. 20. 23:24
1 2 3
 1/30 A kérdező kommentje:
Eleve, ha a fentiekből indulunk ki, ilyen kereszteket létre sem lett volna szabad hozni a templomokban vagy bárhol, mert ez ugye már bálványimádás lenne elvileg.
2019. dec. 20. 23:26
 2/30 anonim ***** válasza:
63%
Az a rész megvan, hogy "neked adom a mennyország kulcsait"? Meg az, hogy "legeltesd juhaim, legeltesd báránykáimat"? A keresztények természetesen nem imádják a keresztet.
2019. dec. 20. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:
A kérdés nyilván nemcsak a kereszténységre igaz, hiszen pl. Mohamedből, Buddhából, Krisnából is szinte Istent csináltak.
2019. dec. 20. 23:28
 4/30 A kérdező kommentje:

Megvan, igen, emlékszek ezekre a részekre. De szerintem itt nem ilyen szervezetekre gondolt, amik lettek belőlük a történelem folyamán, főleg nem ezerféle irányzatra.


Nem imádják a keresztet? Ezt meg honnan veszed? Sok-sok millió keresztény leborulva imádkozik előtte meg hordja a nyakában! Te hol élsz?

2019. dec. 20. 23:31
 5/30 Alex Fly ***** válasza:
67%
Ki kellb hogy ábrándítsalakg a keresztények túlnyomó többsége nem imádja a keresztet -az csak egy jelkép, ami emlékeztet minket arra, hogy mi volt az üdvösségünk ára...
2019. dec. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
81%
A keresztények nem imádják a keresztet. Jézust persze igen, hisz ő a testté lett Isten. A Biblia alapján még maguk az angyalok is imádattal tartoznak neki.
2019. dec. 21. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
74%

A keresztények konkrétan Jézust imádják és nem a keresztet, még ha nagyon fontos jelképnek is számít. Az emberek elég sok dolgot hordanak nyakláncként, nem jelenti, hogy imádnák a nyakláncukat, vagy karkötőt, vagy gyűrűt vagy bármi mást.


Jézus konkrétan pedig az Egyházát alapította meg, ez is elég hangsúlyos része az Újszövetségnek. Az apostolok által pedig egy szervezeti egységet is létrehozott hozzá.

2019. dec. 21. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 szp72 ***** válasza:
88%

@ "akkor vajon miért imádják sok millióan a megfeszített Jézust ábrázoló kereszteket,"


Nem tudom kiimádja őket. Az igaz, hogy szoktak feszület előtt térdelni és imádkozni, de ha jól belegondolsz, nagyon nehéz úgy letérdelni, hogy semmi nem legyen előtted. Aki például egy terített asztal előtt imádkozik, az nem az ételeket imádja, hanem történetesen csak ily módon ad hálát Istennek. Képet nézni nem bűn, Krisztus képét sem, Krisztushoz imádkozni sem bűn így egyszerre csinálni a kettőt sem bűn.


@ "Azt meg főleg nem akarta volna, hogy bálványként vagy istenként imádják, még akkor sem, hogyha valóban isteni természete volt."


Ezt nem nagyon értem. Ha isteni természete volt, akkor nem lehet bálvány, mert a bálvány egy istennek tartott nem isten.

2019. dec. 21. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
4%

"Vajon miért alakult így ez az egész,"


Mert Sátán nem alszik, és ez is meglett jövendőlve. Ezen nincs mit csodálkozni.

Isten szava leirja, hogy előbb bekövetkezik a "hitehagyás", mielőtt helyre áll az igazság, és sokakat a pusztulás felé visz.

János apostol halála után, bekövetkezett, aminek az érdekessége, hogy ezt nagyon kevesen látják, vagy ismerik fel. Hatalmas támogatottsága van.


Ha nem igy volna, akkor a Biblia hazudik, és nem következett be a hitehagyás....

2019. dec. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

A képek még rendben vannak, meg esetleg gyertya, ha valakinek jobban megy az imádkozás így. De pont egy olyan tárgyat, ami az ő legnagyobb szenvedését ábrázolja, az nekem furcsa. Lehetne enélkül is emlékezni arra, hogy "mi az ára az üdvösségnek". Meg ez nekem valahogy elfogadhatatlan, hogy "üdvösség", így ebben a formában. Emiatt még senki nem üdvözül szerintem, mert vele ez történt. Olyan dolgokról beszélünk, amiről maximum hitünk lehet, de bizonyosságunk az nem, hogy mi ez valójában, hogy üdvözülés.


Hát nem tudom, szerintem az emberek mi más miatt viselnének nyakláncot, ha nem amiatt, mert szeretik?


Rendben van, lehet őt imádni, miért ne lehetne, de szerintem ő ezt senkitől sem várta el.


Oké, legyenek közösségek, esetleg templomok vagy imahelyek, kolostorok, ahová a hívők összejárnak, ha ez jó nekik. De én mégis jókora összegben mernék fogadni arra, hogy nem ilyen hatalmi, nagy politikai befolyással is bíró szervezetet akart volna létrehozni, mint ami lett belőle.

2019. dec. 21. 01:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!